مجله خودرو

آلفارومئو تایید کرد که شاسی بلند برقی شهری قریب الوقوع است

به گزارش مستر مکانیک

این خودرو هدف آلفا برای جذب خریداران جدید، به‌ویژه خانواده‌ها و خانم‌ها را پیشرو خواهد کرد

اولین خودروی برقی این شرکت که در سال 2024 پیش بینی می شود، یک کراس اوور جمع و جور با جیپ انتقام جویانه خواهد بود.

تعمیرگاه تخصصی آلفارومئو عرضه قریب‌الوقوع خودروی بعدی خود را با کمپینی در شبکه‌های اجتماعی تأیید کرده است که از دنبال‌کنندگان می‌خواهد نام «خودروی شهری اسپرت» را حدس بزنند.

اتوکار می‌داند که این مدل که در ابتدا برنرو نام داشت، یک شاسی بلند الکتریکی کوچک بر اساس جیپ اونجر خواهد بود.

خرید لوازم یدکی خودرو

اولین مدل برقی آلفا، هدف این برند برای جذب خریداران جدید به بازار، به ویژه خانواده‌ها و خانم‌ها، پیشرو خواهد بود، زیرا به نظر می‌رسد به عنوان یک «مارک اسپورت» مورد علاقه مردان میانسال قرار نگیرد.

این کوچکترین آلفا خواهد بود که از زمان عرضه سوپرمینی میتو در سال 2018 به بازار عرضه شده است و با توجه به اینکه قیمت برادر Avenger آن در مقایسه با آلفارومئو توناله 38000 پوند از 34000 پوند شروع می شود، احتمالا ارزان ترین نیز خواهد بود.

این کراس اوور جمع و جور در ژوئن سال آینده وارد بازار خواهد شد. انتظار می رود این خودرو از پلتفرم جدید STLA Small استفاده کند و مانند Avenger، بردی تا 250 مایل را ارائه دهد.

 

 

این مدل همچنین با یک موتور بنزینی هیبریدی ملایم عرضه خواهد شد، اگرچه هنوز تایید نشده است که آیا این گزینه بنزینی به بازارهای خارج از کشور محدود می شود، همانطور که در مورد Avenger از نظر فنی مرتبط است. در هر صورت، زمانی که این برند از سال 2027 فقط به خودروهای برقی تبدیل شود، کراس اوور آلفا صرفاً به عنوان یک مدل برقی عرضه خواهد شد.

با الهام از طراحی الهام گرفته از خط تولید امروز و مدل‌های گذشته – مدیرعامل ژان فیلیپ ایمپاراتو اشاره کرد که می‌تواند سرنخ‌هایی از جولیتا اصلی داشته باشد – اولین خودروی الکتریکی این برند نقش مهمی در رشد فروش این برند خواهد داشت، که هنوز نتوانسته است شاهد افزایش فروش در اروپا پس از همه گیری باشیم (کاهش 39 درصدی نسبت به 54365 فروش در سال 2019).

رئیس سابق بریتانیا، دیمین دالی، سال گذشته به Autocar گفت که این برند به دنبال هدف قرار دادن بخش‌های سازگار با حجم بیشتر برای رشد است. او گفت: «ما می‌خواهیم از یک برند احساسی به سمت یک برند منطقی حرکت کنیم.

استفاده از سخت‌افزار و فناوری از جاهای دیگر در Stellantis کلید کسب سود است، به همین دلیل است که این خودرو زیربنای خود را با Avenger به اشتراک می‌گذارد.

برای نوع الکتریکی، انتظار می‌رود نیرو از همان باتری 54 کیلووات ساعتی که جیپ را تامین می‌کند گرفته شود و از طریق یک موتور الکتریکی 154 اسب بخاری و 192 پوند فوتی به چرخ‌های جلو ارسال شود.

گزارش تکمیلی توسط چارلی مارتین

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد