مجله خودرو

آلفارومئو جولیا کوپه در راستای جذابیت طراحی SZ

به گزارش مستر مکانیک

GTV می تواند بخشی از تفکر این شرکت برای عرضه در سال 2026 یا 2027 باشد

رئیس طراحی به تأثیر «Il Mostro» در حاملگی GTV بعدی اشاره می کند

جایگزینی برای آلفارومئو GTV کوپه که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید می‌تواند به زودی در سال 2026 وارد بازار شود و طراح اصلی این برند تأیید کند که کار طراحی در پشت صحنه ادامه دارد.

اگرچه به طور رسمی بخشی از برنامه محصول آلفارومئو نیست، اما GTV را می توان برای عرضه در سال 2026 یا 2027 در نظر گرفت. اگر ثروت شرکتی مانند 18 ماه گذشته به بهبود ادامه دهد، الخاندرو مزونرو رومانوس، رئیس طراحی، به اتوکار اشاره کرد. در آن نقطه، کاتالوگ مدل این شرکت تمام برقی خواهد بود.

خرید لوازم یدکی خودرو

نباید آن را با خودروی اسپورت کم‌تکلیفی که قرار است بعداً در سال 2023 رونمایی شود، اشتباه گرفت که از آلفارومئو 33 استرادیل 1967 الهام گرفته است – که معمولاً به‌عنوان زیباترین مدل این شرکت ایتالیایی شناخته می‌شود.

مزونرو رومانوس نمی‌گوید که این خودرو به احتمال زیاد به عنوان یک GTV یا شاید به عنوان یک کوپه آلفتا به بازار می‌آید، اما اشاره کرد که زمان زیادی را صرف بررسی شکل نامتعارف آلفارومئو SZ کرده است. 1989، و از آن الهام گرفت.

او به اتوکار گفت: «این ماشین زیبایی نبود، همه ما می‌دانیم، اما وقتی به طراحی یک کوپه برای عصر الکتریکی فکر می‌کنیم، چیزهای زیادی می‌توانیم از متمایز بودن و استقلال روحیه آن بگیریم. من از نمای گوه ای آن، دم مربعی اش و نحوه بیرون آمدن گلخانه تاریک از این توده بزرگ بدنش را دوست داشتم. این یک طراحی وحشیانه است، اما یک طراحی خاص و تاثیرگذار – و اگر بتوانیم باید از آن تقلید کنیم.”

این کار با استفاده از پلت فرم نسل بعدی اسکیت بورد EV آلفا آسان نخواهد بود، که خود را به سمت بدنه های با مشخصات بالاتر، فاصله بین محورهای بلند و نسبت های کمی نامناسب می رساند. اغلب گفته می شود که فناوری EV برای طراحان رایگان است زیرا هیچ قانون و محدودیتی وجود ندارد. حقیقت این است که ما محدودیت‌ها و چالش‌های بیشتری با پلتفرم‌های اسکیت‌برد نسبت به پلتفرم‌های ICE داریم.» مزونرو-رومانوس.

راه‌هایی وجود دارد که می‌توانیم ارتفاع اضافی را که باتری زیرزمینی به خودرو اضافه می‌کند جبران کنیم، همانطور که پورشه با «گاراژ پا» تایکان انجام داد. [battery cutouts]، اما در مورد ارتفاع خط سقف و نقطه باسن باید برای هر چند میلی متر بجنگیم – و این کاری است که ما انجام می دهیم. در بعضی از دعواها پیروز می شویم. دیگران، مهندسان برنده می شوند. اما ما باید برای هر ماشینی بجنگیم.»

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد