مجله خودرو

آلپاین برنامه‌های خودروهای اسپرت برقی را پس از جدایی لوتوس مسخره می‌کند

پس از کنار گذاشتن برنامه های قبلی برای همکاری با لوتوس در پلت فرم خودروهای اسپرت برقی، آلپاین به توسعه معماری خود برای برق ادامه خواهد داد A110 جانشین

به گفته لوکا دی میو، مدیرعامل گروه رنو، این پلتفرم با هدف پشتیبانی از بیش از یک مدل ساخته خواهد شد.

صحبت کردن با اتوموبیلدی میو گفت: “ما بحث طولانی داشتیم و در نهایت تصمیم گرفتیم پلتفرم خود را بسازیم.”

در حالی که مشخص نیست که آیا معماری الکتریکی فراتر از خودروهای اسپورت وارد بخش‌های دیگر می‌شود، بهینه‌سازی پلتفرم برای پشتیبانی از چندین وسیله نقلیه به آلپاین کمک می‌کند تا هزینه‌هایی را که قبلاً با لوتوس به اشتراک گذاشته بود، جبران کند.

گزارش شده است که De Meo به احتمال سوار شدن یک هایپرکار هاله بر روی سکو اشاره کرد و به خبرنگاران گفت: “شما هرگز نمی دانید.”

خرید لوازم یدکی خودرو

در ابتدا، Alpine قصد داشت از پلتفرم E-Sport لوتوس برای جایگزینی A110 استفاده کند.

اکنون که جایگزین A110 بر روی پلت فرم سفارشی خودروی اسپرت EV که توسط رنو توسعه داده شده است، سوار می‌شود، مشخص نیست که آیا هنوز هم برای اولین بار در سال 2026 عرضه خواهد شد یا خیر.

آلپاین روز 26 ژوئیه یک روز سرمایه‌گذار برگزار می‌کند تا خط تولید آینده و برنامه‌های خود برای برق‌سازی را آشکار کند.

دی میو ادامه داد که برچیدن شراکت با لوتوس دوستانه بود.

دی میو گفت: “هیچ اصطکاک با این چیز وجود نداشت، زیرا همه احساس می کردند که این بهترین چیز است.”

به نظر می‌رسد گروه رنو درها را برای همکاری‌های احتمالی آینده باز گذاشته است و د میو می‌گوید: «به این معنی نیست که فرصتی برای همکاری مجدد نداریم.»

صحبت قبلی به اتوموبیلمدیر عامل آلپاین، لورن روسی، گفت: «لوتوس و ما مشغله مشترکی داریم، که تلاش می‌کند خودروهای اسپرت سبک و چابک بسازیم در حالی که آشکارا وزن و برق را اضافه می‌کنیم.»

در بیانیه مشترک ماه گذشته این برندها آمده است: “لوتوس و آلپاین بیش از دو سال است که روی چشم انداز خودروهای اسپرت خودروهای برقی آینده با یکدیگر همکاری می کنند و در طی این مدت یک رابطه قوی بین این دو شرکت ایجاد شده است.”

ما تصمیم گرفتیم با توسعه مشترک یک خودروی اسپرت برای آلپاین پیشرفت نکنیم. این یک تصمیم متقابل است که به صورت دوستانه گرفته شده است و ما به بحث درباره سایر فرصت‌های آینده ادامه خواهیم داد.»

مشخص نیست که انحلال شراکت برای جانشین Elise لوتوس، با کد Type 135، که قرار بود روی پلتفرم نیز اجرا شود، چه معنایی دارد.

آلپاین قصد دارد از سال 2026 فقط خودروهای الکتریکی تولید کند و قصد دارد پنج خودروی الکتریکی جدید را در پنج سال آینده عرضه کند.

جانشین A110 مبتنی بر لوتوس قرار بود سومین خودروی جدید در محدوده بازسازی‌شده آلپاین باشد، پس از دریچه A290 مبتنی بر رنو 5 تحت تأثیر یکپارچه‌سازی با پلت فرم CMF-BEV و کراس اوور GT X-Over که انتظار می‌رود از معماری رنو-نیسان-میتسوبیشی CMF-EV استفاده کنید.

طبق گزارش‌ها، Alpine در نظر دارد خط تولید پنج خودرو را با دو مدل SUV بزرگتر تکمیل کند، که معماری آن نیز به همکاری با یک شرکت خارجی نیاز دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد