مجله خودرو

آیا افزایش سرعت در هنگام سبقت غیرقانونی است؟

تقریباً برای هر کسی که در جاده‌ای در استرالیا سفر کرده است این اتفاق افتاده است: شما پشت سر کسی که می‌رود گیر کرده‌اید زیر محدودیت سرعت که ناگهان تصمیم می گیرد – زمانی که یک خط سبقت وجود دارد – که وقت آن است که در حد مجاز یا درست بالاتر از آن بنشینید!

  • افزایش سرعت در هنگام سبقت خطرناک است
  • همچنین شکل بدی دارد و می تواند خشم جاده را افزایش دهد
  • اکثر ایالت ها می توانند شما را جریمه کنند یا به خاطر این تخلف به شما امتیاز بدهند

چیزی کمتر از ناامید کننده نیست، نه به ذکر است بسیار خطرناک است.

به هر حال جاده برای به اشتراک گذاشتن وجود دارد، و برای رانندگان خوب است که نخواهند سرعت بگیرند – اما افزایش سرعت برای جلوگیری از سبقت گرفتن در برخی از حوزه های قضایی در سراسر استرالیا یک تخلف است، همانطور که مسلماً باید باشد.

این می تواند منبع ناامیدی بی مورد و غیرضروری باشد و منجر به خشم جاده شود، به غیر از رانندگی خطرناک در صورت نیاز به عبور از یک وسیله نقلیه کندتر.

پس قوانین چیست؟ و کجا جریمه است؟ در اینجا خلاصه ای وجود دارد:

خرید لوازم یدکی خودرو

ویکتوریا & NSW

که در ملبورن این یک تخلف رانندگی است که می تواند منجر به جریمه و امتیازات زیان شود. قانون خاص، قانون جاده 145 است که می گوید: “در هنگام سبقت گرفتن سرعت را افزایش دهید”، با جریمه 330 دلاری و دو نقطه ضعف قابل اعمال است.

همین قاعده و اصطلاحات در مورد هم صدق می کند سیدنی، اما با جریمه کمی بالاتر. “افزایش سرعت در هنگام سبقت گرفتن” می تواند شما را 349 دلار جریمه کند و با سه نقص ضربه بزنید.

کوئینزلند

بریزبن قانون مشابهی با سایر ایالت‌های بالا دارد، اما مجازات ملایم‌تری دارد: «افزایش سرعت در هنگام سبقت گرفتن» باعث می‌شود راننده دو امتیاز نقص و 86 دلار جریمه شود.

تاسمانی & ACT

هوبارت از نظر عبارت و مجازات کمی متفاوت از آن است: “افزایش سرعت در هنگام سبقت گرفتن و قبل از اینکه وسیله نقلیه ایمن بازگردد” تخلف است، و جریمه آن 181 دلار است – بدون ضرر.

همچنین در کانبرا، که از همان قانون ARR 145 پیروی می کند، هیچ نقطه ضعفی در نظر گرفته نمی شود: «افزایش سرعت در هنگام سبقت گرفتن». اما منطقه برای این تخلف جریمه قابل توجهی 307 دلاری دارد.

استرالیای جنوبی

ظاهراً آدلاید همان پیشینه قانونی را با استفاده از چارچوب بخش 145 قوانین جاده، از جمله جریمه دو انحرافی دارد، اما در کتاب راهنمای راننده هیچ اشاره ای به آن قانون وجود نداشت که بتوانیم پیدا کنیم.

قلمرو شمالی

به نظر نمی رسد داروین به این قانون خاص جاده ای استرالیا اشاره کند، اگرچه می توان استدلال کرد که راننده ای که اجازه عبور خودروی سبقت گرفته را نمی دهد ممکن است با قانون “سبقت نادرست (عمومی)” که جریمه ای 70 دلاری به همراه دارد، نقض می کند. .

استرالیای غربی

به همین ترتیب به نظر نمی رسد پرث از قوانین مدلی مشابه با سایر حوزه های قضایی استرالیا پیروی کند. تنها عبارتی که در مورد سبقت و سرعت منتشر شده در مستندات کمیسیون ایمنی راه های ایالتی این است: «هنگام سبقت گرفتن، مطمئن شوید که دید واضحی از ترافیک روبرو دارید و از نشانگر خود برای نشان دادن مقاصد خود به سایر رانندگان استفاده کنید. شما نباید از حد مجاز سرعت تجاوز کنید.»

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد