مجله خودرو

آیا بالاخره جانشینی برای آلفارومئو 8C خیره کننده می گیریم؟

آلفا رومئو رونمایی در 30 آگوست برای یک مدل “تخصصی” آینده که گفته می شود از T33 Stradale دهه 1960 الهام گرفته شده را تأیید کرده است.

این در موزه آلفا در آرسه ایتالیا رونمایی خواهد شد.

پوستر تیزر چیزی را نشان نمی دهد، فقط دریچه هایی با ظاهر اسپرت و نمای بیرونی کلاسیک قرمز آلفا را نشان می دهد.

این شعار به عنوان «Il corragio di sognare» به معنای «جرأت رویاپردازی» یا «شجاعت رویاپردازی» ترجمه می‌شود و نشان می‌دهد که یک مدل خودروی اسپرت بالاتر از پیشنهاد فعلی آلفارومئو قرار می‌گیرد.

این برند مستقر در میلان ممکن است قبل از گرندپری ایتالیا در مونزا رونمایی شود، این خودروی اسپورت و پیشرفت‌های مهندسی عملکرد آن را که در تیم فرمول 1 آلفارومئو استیک تقویت شده است، تشابهاتی ایجاد کند.

خرید لوازم یدکی خودرو

مدیرعامل آلفارومئو، ژان فیلیپ ایمپاراتو، این خبر را هنگام رونمایی از مدل های فیس لیفت شده جولیا و استلویو در چین اعلام کرد و به شرکت کنندگان گفت: «این پروژه رویایی است که به حقیقت پیوسته است، با الهام از تیمی جسور که می خواستند به چیزی منحصر به فرد دست یابند.»

اعلام این خبر در چین “تصادفی نبود” و نشان دهنده قصد آلفارومئو برای تخصیص تلاش و منابع برای دستیابی به بازار چین با هدف 40 درصد فروش در خارج از اروپا است.

مطابق با اتوموبیلآقای ایمپاراتو تایید کرد که سفارشات برای این ابرخودروی ناشناس در فوریه آغاز شد.

او گفت: «قبل از رونمایی از خودرو، به فروش می رسد.

شایعات حاکی از آن است که این مدل پس از انتشار تیزر ویدیویی قبلی که در اینستاگرام آلفارومئو منتشر شده بود، نشان می‌دهد که چراغ‌های عقب خودرو را در نمادی به نام 6C نشان می‌داد، نام آن 6C ​​خواهد بود.

برچسب 6C همچنین نشان می دهد که این مدل از موتور 2.9 لیتری V6 توئین توربو استفاده می کند که جولیا کوادریفوگلیو و استلویو کوادریفوگلیو را تامین می کند.

از آنجایی که هنوز جزئیاتی منتشر نشده است، مشخص نیست که آیا این خودروی اسپورت هم گزینه های احتراق داخلی و هم پیشرانه الکتریکی را دریافت می کند یا خیر. آلفارومئو قصد دارد تا سال 2027 به یک برند فقط خودروهای برقی تبدیل شود.

آقای ایمپاراتو گفت که این مدل “به DNA” برند کمک می کند و “در کنار 8C در موزه Arese خواهد نشست.”

اتوموبیل همچنین گزارش می دهد که توصیف آقای ایمپاراتو از این مدل به طور بالقوه نشان می دهد که “یک هایپرکار با قیمت ممکن است به صدها هزار برسد.”

خط تولید فعلی آلفارومئو شامل سدان جولیا سایز متوسط ​​و شاسی بلند استلویو به همراه شاسی بلند کوچکتر Tonale است.

همچنین انتظار می‌رود که در سال 2024 یک شاسی‌بلند کوچک‌تر زیر Tonale به خط تولید آلفارومئو بپیوندد.

اولین مدل برقی مستقل آلفارومئو قرار است در سال 2025 وارد بازار شود و طبق قرارداد این برند با شرکت مادر Stellantis، خودروهای جدیدی در سال 2026 و 2027 عرضه خواهند شد.

با توجه به حجم های بالقوه موجود، جایگزینی الکتریکی برای Tonale و Stelvio تضمین شده است.

آلفارومئو همچنین تایید کرده است که کوپه GTV دوباره متولد شده می تواند در سال 2026 به واقعیت تبدیل شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد