مجله خودرو

آیا در صورت داشتن گواهینامه کامل می توانم برای رانندگی با پلاک L یا P جریمه شوم؟

پدر و مادر بودن سخت است. جلسات کاری، قرار ملاقات ها، تولدها، سالگردها را فراموش می کنید، و حتی گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که پلاک های L یا P را از روی ماشین بردارید، وقتی در ماشین می پرید تا به یکی از رویدادهایی که فراموش کرده اید برسید.

  • اگر Ls یا Ps را روی ماشین بگذارید و پلاک L یا P نباشید، ممکن است جریمه شوید.
  • قوانین بسته به مکان متفاوت است
  • اگر به خاطر انجام این کار مجبور شدید، با افسر صادق باشید و ممکن است پیاده شوید

امیدوارم اگر این اتفاق برای شما بیفتد، گرفتار نشوید و جریمه نشوید. اما باید بدانید که در برخی از حوزه های قضایی در سراسر کشور، اگر راننده پلاک L یا P نباشید، نمایش پلاک های L یا P تخلف است.

در اینجا خلاصه ای از قوانین آمده است:

ویکتوریا: اگر مشخص شود که “در صورت عدم نیاز، صفحات “P” را نمایش می دهید، ممکن است 165 دلار جریمه و یک امتیاز انحراف داشته باشید. مجازات های مشابه برای “نمایش صفحات “L” در صورت عدم نیاز اعمال می شود.

تاسمانی: اگر متوجه شوید که «رانندگی با پلاک L نمایش داده می‌شود وقتی راننده یادگیرنده نیستید» 90 دلار جریمه می‌شوید.

خرید لوازم یدکی خودرو

عمل کنید: استفاده غیرمجاز از پلاک L/L و استفاده غیرمجاز از P-plate/P-plate. 208 دلار جریمه بدون عیبی

SA: “رانندگی وسیله نقلیه ای که پلاک P نمایش داده شده باشد تخلف است، مگر اینکه شما دارنده گواهینامه موقت باشید. یا مجوز آزمایشی صادر شده مشروط به شرایط طرح اینترلاک الکل.

کوئینزلند: در QLD، سند مقررات 2021 عملیات حمل و نقل (مدیریت استفاده از جاده – گواهینامه رانندگی) بیان می کند که “افراد دیگر نباید پلاک های L را نمایش دهند” و “سایر افراد نباید پلاک های P را نمایش دهند”. فقط رانندگان یادگیرنده یا موقت می‌توانند آن پلاک‌ها را نمایش دهند، مگر اینکه راننده «دارای گواهینامه رانندگی غیر کوئینزلند باشد و مجاز باشد رانندگی خودرو را در حوزه قضایی صادرکننده گواهینامه یاد بگیرد. یا مربی راننده است». این جریمه، اگر به دادگاه کشیده شود، می تواند به 2875 دلار (20 واحد مجازات) برسد.

نیو ساوت ولز: به نظر نمی رسد که در مورد رانندگی با پلاک روی ماشین، اگر دانش آموز یا راننده موقت نباشید، قانونی وجود ندارد.

قلمرو شمالی: هیچ قانون آشکاری درباره نمایش پلاک های L یا P در خودرویی که توسط یک راننده کاملاً دارای مجوز در NT رانندگی می شود وجود ندارد.

استرالیای غربی: ما نتوانستیم هیچ ارجاعی به قانون یا مجازات مرتبط با نمایش نادرست صفحات L یا P در WA را ردیابی کنیم.

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد