مجله خودرو

آیا سوار شدن کودکان در تاکسی بدون صندلی کودک قانونی است؟

این ممکن است بر خلاف تمام رشته های وجود شما باشد، اما در برخی از مناطق استرالیا قانونی است که کودک 12 ماهه خود را فقط با کمربند ایمنی در حالی که سوار تاکسی است، ببندید. و در سایر حوزه‌های قضایی، حتی می‌توانید آنها را بدون کمربند روی پاهای خود داشته باشید.

 • در اکثر نقاط استرالیا، سوار شدن یک تاکسی بدون صندلی کودک برای یک کودک یک ساله قانونی است.
 • برخی از ایالت ها همچنین به سرنشینان 16 سال یا بیشتر اجازه می دهند که کودکی را در دامان خود نگه دارند
 • رانندگان تاکسی مجبور نیستند صندلی کودک یا صندلی کمکی داشته باشند – ممکن است به دست والدین بیفتد

ما این قوانین و مقررات مخفیانه را بر اساس هر یک از قوانین مختلف ایالت و قلمرو پوشش خواهیم داد.

نیو ساوت ولز: حمل و نقل برای قوانین جاده ای NSW بیان می کند که هنگام سفر با تاکسی:

 • کودکان تا 6 ماهگی باید از صندلی کودک رو به عقب استفاده کنند
 • کودکان بین 6 تا 12 ماه باید از صندلی ماشین کودک رو به عقب یا صندلی کودک رو به جلو با مهار داخلی استفاده کنند.
 • کودکان بالای 12 ماه باید از صندلی کمکی استفاده کنند یا از کمربند ایمنی به درستی تنظیم شده و بسته استفاده کنند.

خوب است بدانید که یک نوزاد 366 روزه مجاز به سوار شدن با تفنگ ساچمه ای نیست، زیرا همان قوانین صندلی عقب مانند اتومبیل های معمولی همچنان اعمال می شود.

باید تاکید کرد که این باید به عنوان آخرین راه حل، فقط طرح پشتیبان اضطراری در نظر گرفته شود. تاکسی‌ها از نظر قانونی ملزم به حمل صندلی کودک یا صندلی کمکی نیستند، اما اکثر شرکت‌های تاکسیرانی وسیله نقلیه‌ای دارند که چنین صندلی نصب شده را برای رزرو در دسترس دارند.

خرید لوازم یدکی خودرو

شما مجاز هستید هنگام سوار شدن در تاکسی، صندلی کودک یا صندلی مخصوص کودک خود را ببندید، و در نیو ساوت ولز همه تاکسی ها باید دارای یک نقطه لنگر برای صندلی کودک باشند.

ویکتوریا: طبق گفته Commercial Passenger Vehicles Victoria، دو نوع خاص از وسایل نقلیه وجود دارد که باید در هنگام بررسی قوانین صندلی کودک در نظر گرفته شوند – وسایل نقلیه رزرو شده، به معنای ماشین های کرایه ای و ماشین های سواری مشترک، و وسایل نقلیه رزرو نشده – تاکسی.

وسایل نقلیه بدون رزرو (تاکسی‌هایی که خدمات رتبه‌بندی و تگرگ ارائه می‌دهند) نیازی به حمل صندلی‌های صندلی کودک مانند کپسول، صندلی کودک یا صندلی کمکی ندارند.

توصیه می‌شود در صورت امکان، صندلی کودک خود را همراه داشته باشید. وسایل نقلیه رزرو نشده باید حداقل یک نقطه را داشته باشند که بتوان تسمه های صندلی کودک یا صندلی کمکی را به طور ایمن وصل کرد.

«طبق قوانین جاده ایمنی جاده 2017 (قوانین)، نوزادان زیر 12 ماه باید توسط والدین یا بزرگسال همراه در صندلی عقب تاکسی حمل شوند.

«کودکان یک تا شش ساله نیز باید در صندلی عقب سفر کنند. آنها باید کمربند ایمنی خود را ببندند که به درستی بسته شده باشد، اگر صندلی مناسب برای کودک یا صندلی کمکی در دسترس نباشد (اما نه روی پای کسی بنشیند).

«وسایل نقلیه رزرو شده (ماشین کرایه‌ای/اشتراک‌های سواری) – قوانینی که کودکانی را که با وسایل نقلیه رزرو شده سفر می‌کنند، مانند ماشین‌های کرایه‌ای و اشتراک‌های سواری، در تاکسی‌ها متفاوت است. آنها همان خودروهای شخصی هستند.

این به این معنی است که کودکان تا هفت سالگی باید در یک قفسه بندی مناسب با سن و اندازه کودک قرار گیرند.

«کودکان بالای هفت سال باید از صندلی کمکی یا کمربند ایمنی بزرگسالان استفاده کنند.»

کوئینزلند: با توجه به اداره حمل و نقل دولت کوئینزلند، قوانین ایالت سان شاین در مورد کودکانی که در وسایل نقلیه مشترک سوار می شوند، از جمله کمک هزینه نگه داشتن کودک در دامان شما، اجازه می دهد تا مقداری ملایمت را رعایت کنید.

«کادرهای کودک در اتوبوس ها الزامی نیست [13 seats or more]، قطار یا خدمات حمل و نقل شخصی مانند تاکسی، لیموزین و خدمات رزرو سوار. اگرچه در خدمات حمل و نقل شخصی به صندلی کودک نیازی نیست، اگر به اندازه کافی اطلاع رسانی کنید، ممکن است بتوانید این خدمات را با صندلی کودک از قبل رزرو کنید. همچنین می توانید از صندلی کودک خود استفاده کنید. اگر صندلی کودک در وسیله نقلیه باشد، راننده مسئولیت دارد که کودک را به درستی نگه دارد.

«کودکان کمتر از یک سال را می توان در دامان فردی 16 ساله یا بزرگتر نگه داشت. کودکان بیش از یک سال و کمتر از هفت سال را می توان با استفاده از کمربند ایمنی مهار کرد (اما اگر وسیله نقلیه دارای دو ردیف یا چند ردیف صندلی است، نباید در صندلی جلو بنشیند).

استرالیای جنوبی: برای رانندگان تاکسی الزام قانونی برای تهیه صندلی یا صندلی مخصوص کودک نیست و توصیه می شود والدین در صورت امکان از صندلی خود استفاده کنند.

با توجه به MyLicence SA، اگر صندلی کودک تایید شده مناسبی وجود نداشته باشد، راننده تاکسی باید اطمینان حاصل کند:

 • همه کودکان زیر هفت سال در خودرویی که دارای دو یا چند ردیف صندلی است در ردیف عقب می‌نشینند – بدون استثنا.
 • کودکان زیر یک سال ممکن است روی پاهای مسافر دیگری که 16 سال یا بزرگتر است در ردیف عقب بنشینند، اما نه بین مسافر و کمربند ایمنی.
 • کودکان یک ساله تا هفت ساله در ردیف عقب با کمربند ایمنی بسته به بهترین اندازه ممکن با توجه به جثه مسافر در صندلی خود می‌نشینند. و
 • کودکان از هفت سال تا 16 سال کمربند ایمنی می‌بندند.

استرالیای غربی: در WA، کمیسیون ایمنی راه می گوید:

هیچ الزامی برای کودکان بین یک تا هفت سال وجود ندارد که در هنگام سفر در تاکسی یا وسایل نقلیه مشترک سوار در صندلی ماشین کودک ایمن شوند، با این حال ایمنی مناسب ترین گزینه است.

کودکی که کمتر از یک سال سن دارد را می توان در دامان والدین یا مراقب شان 16 سال یا بیشتر در حین سفر با تاکسی یا وسیله نقلیه مشترک نگه داشت، اما نمی تواند کمربند ایمنی را به اشتراک بگذارد.

تاسمانی: آژانس حمل و نقل ایالتی می گوید:

رانندگان تاکسی مسئول اطمینان از کودک 1 ساله تا کمتر از 16 سال خواهند بود

سال ها با توجه به قد و وزن کمربند ایمنی موجود را به بهترین میزان ممکن می بندد

کودک، اگر صندلی کودک در دسترس نباشد. والدین تشویق می شوند تا در صورت امکان از محدودیت های خود در تاکسی استفاده کنند.

قلمرو پایتخت استرالیا: در ACT، جمله بندی قوانین مشابه است – این اطلاعات از سؤالات متداول در مورد صندلی کودک در سایت Access Canberra گرفته شده است:

رانندگان تاکسی از قوانین مربوط به صندلی کودک که برای حمل کودکان زیر هفت سال اعمال می‌شود، در مواردی که صندلی کودک مناسب یا صندلی کمکی در دسترس نباشد، مستثنی هستند. کودک زیر هفت سال نباید در صندلی جلوی تاکسی حمل شود.

تاکسی‌ها باید دارای حداقل یک نقطه لنگر برای صندلی کودک باشند تا فرد بتواند صندلی مخصوص کودک یا صندلی کمکی را برای نصب در تاکسی تهیه کند.

اکثر تاکسی‌های ACT دارای مهار ایمنی کودک (H-harness) هستند که می‌تواند بدون صندلی تقویت‌کننده استفاده شود.»

قلمرو شمالی: طبق گفته RoadSafetyNT، تاکسی‌ها یا غواصان اجاره‌ای از نظر قانونی مجبور نیستند صندلی کودک یا وسیله‌ای برای کمک به کودک تهیه کنند، اما باید اطمینان حاصل کنند:

 • در صورت وجود از صندلی کودک تایید شده استفاده می شود
 • هیچ مسافری زیر چهار سال روی صندلی جلو نمی‌نشیند
 • کودک بین چهار سال تا هفت سال فقط در صورتی می‌تواند در ردیف جلو بنشیند که بقیه صندلی‌های ردیف یا ردیف‌های پشت ردیف جلو توسط مسافران زیر هفت سال اشغال شده باشد.
 • همه تاکسی ها باید دارای یک نقطه لنگرگاه باشند که بتوان از آن برای نصب صندلی کودک استفاده کرد. با این حال، همه تاکسی ها صندلی کودک ندارند، بنابراین ممکن است لازم باشد تاکسی خود را تهیه کنید
 • اگر چه برای همه رانندگان وسایل نقلیه تجاری معافیت در نظر گرفته می شود، مسافران باید: موقعیت های صندلی جداگانه را اشغال کنند و به طور مناسب مهار شوند و همان موقعیت صندلی را با مسافر دیگر اشغال نکنند.

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد