مجله خودرو

آیا فنر داچیا مقرون به صرفه می تواند جذب خودروهای الکتریکی را افزایش دهد؟

به گزارش مستر مکانیک

مصالحه با برد محدود (مانند بهار) اغلب بسیار کمتر از آنچه تصور می شد اهمیت دارد

فروش سوپرمینی برقی در بریتانیا از سال 2024 تایید شد. انتظار می رود قیمت ها از حدود 15000 پوند شروع شود

متقاعد کردن مردم برای روی آوردن به خودروهای برقی مستلزم پرداختن به موانع متعددی است – هم واقعی و هم خیالی. قیمت همچنان یک عامل اصلی است: برای بسیاری از مردم، خودروهای الکتریکی بسیار گران هستند. این امر با بهبود فناوری تغییر خواهد کرد، زیرا شرکت هایی مانند هیوندای، کیا، رنو و فولکس واگن همگی متعهد به خودروهای برقی کوچک و مقرون به صرفه در سال های آینده خواهند شد.

اما آن خودروها هنوز به اینجا نیامده‌اند و قیمت‌های هدف مختلفی که مدیران ارائه کرده‌اند فقط همین است: اهداف. بنابراین خبر مبنی بر اینکه داچیا اسپرینگ الکتریک – که به عنوان ارزان‌ترین خودروی برقی اروپا معرفی می‌شود – بالاخره به بریتانیا می‌آید بسیار مورد استقبال قرار گرفت. این یک نمایش ملموس است که ماشین‌های برقی با باتری واقعاً ارزان‌تر می‌شوند.

خرید لوازم یدکی خودرو

سوال کلیدی این خواهد بود که چقدر ارزان است. بر اساس قیمت در جاهای دیگر، انتظار داریم اسپرینگ الکتریک چیزی بیش از 15000 پوند قیمت داشته باشد. این با روزهای پرمخاطره ساندرو 5995 پوندی فاصله زیادی دارد، اما دوباره حتی ارزان ترین مدل بنزینی داچیا هم اکنون بیش از 12000 پوند قیمت دارد. با این حال، چالش اسپرینگ الکتریک را برجسته می‌کند: حتی اگر ارزان‌ترین خودروی برقی موجود در فروش باشد، باز هم توسط برخی از ماشین‌های بنزینی کاهش می‌یابد – که برخلاف برخی از عناوین ترسناک اخیر، رانندگی در این خودرو قانونی باقی خواهد ماند. بریتانیا پس از فروش خودروهای جدید ICE در نهایت ممنوع شد.

واضح است که خرید اسپرینگ الکتریک مستلزم مصالحه است: موتوری دارد که فقط 44 اسب بخار قدرت تولید می کند و باتری 28.6 کیلووات ساعتی دارد که برد رسمی نسبتاً ناچیز 143 مایلی را ارائه می دهد. بنابراین، در حالی که ممکن است به حفظ مانع قیمت کمک کند، برخی از خریداران ممکن است به دلیل نگرانی در مورد محدوده – چه واقعی و چه خیالی، ناامید شوند.

واقعیت این است که سازش‌های محدوده محدود اغلب بسیار کمتر از آنچه تصور می‌شد مهم هستند: شاهد بسیاری از صاحبان خوشحال رنو زوئی و نیسان لیفز یا خریداران هوندا E یا مینی الکتریک باشید. و شایان ذکر است که برد اسپرینگ الکتریک به طور قابل توجهی بیشتر از بسیاری از خودروهای الکتریکی است که قرار است به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

برای بسیاری از افراد، محدوده اسپرینگ الکتریک برای استفاده هفتگی آنها کافی خواهد بود، به خصوص هنگامی که کمی ذهنیت را تنظیم کنید. و با این قدرت که فوراً در دسترس است، بعید به نظر می رسد که 44 اسب بخار قدرت را احساس کند. در واقع، من گمان می کنم که در شرایط مناسب می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

مهمتر از همه، داچیا 10 سال است که در بریتانیا برای فروش به خریداران از مزایای رانندگی کم هزینه و بدون زواید در بریتانیا فعالیت می کند. چیزی که امیدوارم اسپرینگ الکتریک نشان دهنده آن باشد. این گواهی بر این است که خودروهای برقی ارزان‌تر واقعاً در راهند، و گام بزرگ دیگری در از بین بردن این موانع درک شده برای مالکیت خودروهای برقی.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد