مجله خودرو

آیا فولکس واگن در حال برنامه ریزی برای احیای بیتل برقی است؟

است فولکس واگن با توجه به دادن سوسک راه اندازی مجدد برقی؟

مفهوم سوسک الکتریکی برای اولین بار در هنر پوستر فیلم آینده مورد توجه قرار گرفت معجزه آسا: لیدی باگ و گربه نوآر – فیلم.

در آن شخصیت‌های اصلی در حال ژست گرفتن جلوی وسایل نقلیه‌شان، همه از برند فولکس واگن، دیده می‌شوند. در حالی که مفهوم بیتل EV بی نام در مرکز توجه قرار می گیرد، ID نیز وجود دارد. وزوز، شناسه Crozz و ID. مفاهیم Vizzion در پس زمینه.

سپس کاربران اینترنت، اینستاگرام‌بازان و یوتیوب‌بران – از جمله Paris Videostars، جایی که ما این اسکرین‌شات‌ها را از آنجا گرفتیم – نسخه واقعی از مفهوم Beetle را در یکی از خیابان‌های پاریس در خارج از یک رویداد رونمایی برای اولین فیلم بر اساس آن مشاهده کردند. معجزه آسا سریال کارتونی

به نظر می رسد خودرویی که در خیابان پاریس نشسته است، فقط یک ماکت طراحی است، زیرا چراغ های جلو و عقب و همچنین درها و پنجره ها روی آن نقاشی شده اند.

خرید لوازم یدکی خودرو

برای این فیلم، Beetle EV دارای درهای شیشه ای تمام قد، ​​سقف شیشه ای، چراغ های LED گرد، نشان های نورانی و طرح رنگ کفشدوزک قرمز و مشکی است.

در داخل، سه صندلی با فرم مناسب مانند مک لارن F1 وجود دارد که راننده در وسط آن نشسته است.

اگر فولکس واگن تصمیم بگیرد بیتل برقی را زنده کند، احتمالاً از معماری MEB استفاده خواهد کرد که به این مدل اجازه می دهد تا به ریشه های دیفرانسیل عقب خود بازگردد.

خودروی اصلی که توسط فردیناند پورشه طراحی شده بود و توسط رژیم نازی در آلمان تامین مالی شد، در سال 1938 با موتور چهار سیلندر باکسر در عقب به تولید رسید، اما تا پس از جنگ جهانی دوم به یک نماد یا موفقیت در فروش تبدیل نشد. .

در حالی که دو برداشت مدرن از بیتل که به ترتیب در سال‌های 1997 و 2010 عرضه شدند، شکل کفشدوزک نسخه اصلی را به خود اختصاص دادند، اما بر اساس نسخه‌های معاصر گلف بودند. این بدان معنی است که آنها دارای یک موتور عرضی نصب شده در جلو بودند که چرخ های جلو را به حرکت در می آورد.

معماری MEB EV زیربنای همه چیز است، از ID.3 با اندازه گلف گرفته تا موتور محرکه مردمی ID.Buzz و سدان خانوادگی ID.7، و همچنین مدل های مختلف اشکودا، آئودی و کوپرا.

خودروهای MEB با مشخصات پایین‌تر دارای یک موتور واحد در سراسر محور عقب هستند که قدرتی بین 110 تا 150 کیلووات دارد.

مشخص نیست که آیا فولکس واگن برنامه‌هایی برای بررسی کامل کانسپت Beetle EV دارد یا حتی قصد دارد آن را به تولید برساند.

در سال 2022، هربرت دیس، مدیرعامل وقت فولکس واگن، اظهار داشت که می‌خواهد خودروهای «احساسی» را بر اساس معماری MEB بسازد. امیدواریم که جانشین او الیور بلوم نیز همین تمایل را داشته باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد