مجله خودرو

آیا مزدا MX-5 برای به روز رسانی دیگری تنظیم شده است؟

نسل ND که اکنون هشت ساله است مزدا MX-5 به نظر می رسد در حال دریافت به روز رسانی دیگری است.

عکس های منتشر شده در اینستاگرام توسط گزارشگر رولنده یک MX-5 RF را در نوربرگ رینگ با تغییرات طراحی بیرونی بسیار ظریف نشان دهید که برای دیدن آنها واقعاً باید نگاه کنید.

قابل توجه ترین تغییرات را می توان با چراغ های جلو و عقب پیدا کرد که دارای امضای اصلاح شده هستند. به نظر می رسد که محفظه های هر دو تغییر نکرده باشد.

سایر تغییرات طراحی شامل یک آنتن باله کوسه به جای آنتن هوایی معمولی است، اگرچه نقطه نصب آن هنوز در این نمونه اولیه قابل مشاهده است، و همچنین بازتابنده های عقب بهینه شده.

این پست را در اینستاگرام مشاهده کنید

خرید لوازم یدکی خودرو

یک پست به اشتراک گذاشته شده توسط Rollende Reporter (@rollendereporter)

علیرغم اینکه تغییرات در طراحی MX-5 spied جزئی است، این تغییرات می تواند بزرگترین تغییرات طراحی بیرونی این خودرو از زمان تولید آن در سال 2015 باشد.

MX-5 در گذشته به‌روزرسانی‌هایی دریافت کرده است، اما آنها معمولاً به تجهیزات اضافی محدود می‌شوند. به عنوان مثال، جدیدترین به روز رسانی کنترل وضعیت حرکتی (KPC)، تجهیزات ایمنی بیشتر و گزینه های رنگ داخلی و خارجی جدید را به ارمغان آورد.

در این مرحله مشخص نیست که مزدا با این به‌روزرسانی، تغییراتی در فناوری داخلی MX-5 یا پیشرانه ایجاد کند یا خیر.

موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری تنفس طبیعی فعلی 135 کیلووات نیرو و 205 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و موتور چهار سیلندر کوچکتر 1.5 لیتری در سال 2022 در اینجا قرار می گیرد.

با مشاهده اینکه مزدا به نظر می رسد در حال کار بر روی یک به روز رسانی برای نسل فعلی ND MX-5 است، این کمی تردید را در مورد اینکه چه زمانی می توانیم انتظار یک مدل کاملاً جدید را داشته باشیم، ایجاد می کند.

رئیس توسعه و مهندسی محصول مزدا اروپا گفت: “این نماد برند ما است و همیشه با آن بسیار خاص رفتار می شود.” اتوموبیل.

در حال حاضر، به نظر می رسد که ما این خودرو را برای همیشه با این اندازه و مفهوم و موتور احتراقی خواهیم داشت. البته، روزی ما آن را برق خواهیم زد، اما می‌خواهیم این مفهوم ناب را حفظ کنیم.»

را اتوموبیل گزارش سال گذشته همچنین نشان می‌دهد که نسل بعدی MX-5 دیفرانسیل عقب باقی خواهد ماند و در صف استفاده از موتور بنزینی Skyactiv-X این شرکت است تا به‌جای استفاده از نیروی برقی یا پلاگین، به دنبال کارایی بیشتر باشد. .

موتور Skyactiv-X از اشتعال تراکمی با هدایت جرقه متناوب استفاده می کند، ایده این است که ویژگی بنزین تنفس طبیعی با دور بالا را با راندمان و گشتاور بیشتر جفت کند – تا حدودی شبیه یک دیزل.

در سال 2020 در اینجا راه اندازی شد و اکنون فقط در CX-30 موجود است. این موتور به عنوان بخشی از به روز رسانی مدل سال 2023 از محدوده مزدا 3 محلی حذف شد.

شایان ذکر است که هیچ یک از این مدل ها مانند MX-5 دیفرانسیل عقب نیستند.

بیشتر: همه چیز مزدا MX-5

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد