مجله خودرو

آیا می توانم هسته های سیب و پوست موز را از شیشه ماشین بیرون بیاندازم؟

قوانین در سرتاسر استرالیا در مورد زباله‌ریزی سخت‌گیرانه هستند و این اتهامات در اکثر حوزه‌های قضایی توسط مقامات محیط‌زیست انجام می‌شود.

 • هر چیزی که می تواند زباله در نظر گرفته شود ممکن است شما را به دلیل ریختن زباله جریمه کند
 • حتی اقلام زیست تخریب پذیری که از لوله شما جدا می شوند می توانند شما را به دردسر بیاندازند
 • جریمه ها می تواند بزرگ باشد، به خصوص اگر در حال رانندگی با وسیله نقلیه شرکتی هستید

وسایل نقلیه محل داغی برای ریختن زباله هستند. احتمالاً کسی را دیده اید که سیگار روشنی را از پنجره بیرون می زند، و این موارد زمانی که در تاریکی رانندگی می کنید بیشتر قابل توجه هستند.

اما حتی بیرون انداختن چیزهایی که زیست تخریب پذیر هستند – مانند هسته سیب یا پوست موز – از شیشه ماشین خود می تواند باعث جریمه شما شود. یکی از افسران پلیس که با او صحبت کردیم، پیشنهاد کرد که راننده ای که در حال پرتاب هر نوع زباله از خودروی خود دیده می شود، در صورت گرفتار شدن در عمل، یک بلیط پلیس را تهیه کند.

بهترین توصیه این است که زباله های خود را تا زمانی که به جایی برسید که بتوانید آنها را در سطل زباله بریزید در ماشین خود نگه دارید. زیرا هیچ کس دوست ندارد میوه اش چند آناناس برایش قیمت داشته باشد.

و حتی ممکن است این اتفاق بیفتد که اگر ماشین شما باشد اما در آن زمان آن را رانندگی نکرده‌اید، و کسی ماشین را برای زباله‌ریزی گزارش کند، شما مالک همچنان مجبور به پرداخت جریمه باشید، مگر اینکه بتوانید آن را ثابت کنید. شخص دیگری بود که جرأت داشت از سطل زباله طفره برود.

خرید لوازم یدکی خودرو

در اینجا خلاصه ای از قوانین زباله ریختن در سراسر استرالیا آمده است:

ویکتوریا

قانون جاده ملبورن در اطراف زباله می‌تواند تحت پوشش نقض 2134 باشد، بر اساس هزینه‌ها و جریمه‌های جاده‌ای 2020-21، که بیان می‌کند ممکن است 207 دلار جریمه برای عمل “عدم برداشتن چیزی که از وسیله نقلیه در جاده افتاده یا در جاده قرار گرفته است” اعمال شود.

با این حال، سازمان حفاظت از محیط زیست (EPA) در ویکتوریا قوانین خاص خود را دارد، که در آن جریمه برای یک فرد ممکن است به 370 دلار برای یک زباله کوچک مانند ته سیگار یا بسته بندی مواد غذایی یا 740 دلار برای یک سیگار روشن یا سایر خطرناک‌ها برسد. آشغال”.

اگر چیزی را از وسیله نقلیه کاری یا زمانی که از طرف یک شرکت اقدام می کنید، تخلیه کنید، جریمه آن برای یک کالای کوچک 1849 دلار یا برای یک سیگار روشن یا زباله های خطرناک دیگر 3698 دلار است.

استرالیای جنوبی

آدلاید در این مورد نیز موضعی بسیار سختگیرانه اتخاذ می کند. مرکز ساکنان شهر آدلاید بیان می‌کند که «افرادی که زباله‌ها یا کالاها را می‌ریزند می‌توانند: جریمه در محل بین 210 تا 1000 دلار صادر کنند. به دادگاه و حداکثر جریمه از 5000 دلار تا 120000 دلار محکوم شد.

علاوه بر این، قانون کنترل مزاحمت‌ها و زباله‌های محلی (2016) بیان می‌کند: «مسئولیت تخلفی که در ارتباط با یا از یک وسیله نقلیه مرتکب شده است، بر عهده مالک خودرو است» و «به عهده مالک است». برای اعلام و اثبات اینکه شخص دیگری مسئول این جرم بوده است.»

کوئینزلند

قوانین بریزبن در مورد ریختن زباله از وسایل نقلیه (از جمله قایق) از منطقی مشابه با سایر ایالت ها پیروی می کند.

ممکن است افراد و شرکت‌ها به دلیل «ریختن زباله‌های عمومی»، مانند «پرتاب کردن ته سیگار از پنجره ماشین به داخل ناودان»، 200 دلار جریمه شوند. یا بسته بندی مواد غذایی، بلیط اتوبوس یا مواد غذایی که روی زمین مانده اند. پرتاب یک قوطی نوشابه، بسته بندی مواد غذایی یا کیسه پلاستیکی از ماشین یا قایق؛ یا اقلامی که به دلیل وجود بار بدون پوشش از پشت یوت یا تریلر می‌افتند». در صورت اعتراض در دادگاه، این می تواند به 3000 دلار برسد.

در QLD، جریمه بزرگ‌تری برای «آشغال‌های خطرناک» وجود دارد که به عنوان «هر زباله‌ای که می‌تواند به انسان، حیات وحش و دارایی آسیب برساند» تعریف می‌شود، مانند «شیشه شکسته باقی مانده در

یک زمین بازی یا یک سیگار روشن در علف خشک». ممکن است یک فرد 400 دلار جریمه شود، در حالی که یک شرکت می تواند چهار برابر شود. آن را به دادگاه ببرید و حداکثر مجازات می تواند 4000 دلار باشد.

نیو ساوت ولز

در سیدنی، EPA طبق قانون برنامه ریزی شده خود، زباله از وسایل نقلیه را شامل می شود و “حداکثر جریمه برای تخلف عمومی زباله 20 واحد جریمه (2200 دلار) است”.

با این حال، احتمال بیشتری وجود دارد که ممکن است اخطارهای جریمه صادر شود، به طوری که سرویس NSW بیان می کند: “جریمه هایی از 250 دلار برای یک فرد و 500 دلار برای یک شرکت می تواند از گزارش شاهد صادر شود”.

ایالت به طور فعال ساکنان را تشویق می کند که در کمپرسی ها داب کنند و آنها می توانند با پیروی از این دستورالعمل ها این کار را انجام دهند:

علاوه بر جزئیات در مورد زباله، عکسی از ماشین، مکان و کالای زباله (اگر دارید) دریافت کنید، به عنوان مثال:

 • زمانی که دیدی
 • جایی که می رفتی
 • جایی که در ارتباط با وسیله نقلیه متخلف بودید (مثلاً در اتومبیل خود در پشت وسیله نقلیه)
 • چه کسی با شما بود و آیا آنها نیز زباله را دیدند
 • شرایط آب و هوایی در آن زمان
 • نحوه ضبط زباله ها (مثلاً در دفترچه یادداشت یا ضبط صدا).

قلمرو پایتخت استرالیا

در کانبرا دو تفسیر متفاوت از قانون زباله وجود دارد: برای یک کودک، جریمه 75 دلار است، اما بزرگسالانی که همین کار را انجام می دهند ممکن است 186 دلار جریمه شوند.

تاسمانی

قوانین هوبارت شامل تخلفی است که به عنوان “سپرده کردن یک مورد زباله در یک مکان عمومی” شناخته می شود، که ممکن است 181 دلار جریمه شود. اگر فردی را دیدید که از وسیله نقلیه خود زباله می ریزد، می توانید آن را از طریق EPA تاسمانی گزارش دهید.

استرالیای غربی

پرث دارای چند مجازات مختلف زباله است، با نرخ های بالاتر برای شرکت ها (در پرانتز در کنار جریمه های فردی، در زیر):

 • زباله – ته سیگار (نه یک سیگار روشن): 200 دلار (500 دلار)
 • زباله – عمومی: 200 دلار (500 دلار)
 • ارسال صورتحساب: 200 دلار (500 دلار)
 • ارسال صورتحساب در خودرو: 200 دلار (500 دلار)
 • انباشت زباله های خانگی یا تجاری در یک ظرف عمومی: 200 دلار (500 دلار)
 • حمل بار به اندازه کافی ایمن نشده است: 200 دلار (N/A)
 • زباله هایی که خطر عمومی ایجاد می کند – از جمله شکستن شیشه، قطعات خودرو، لاستیک، سرنگ یا سیگار روشن: 500 دلار (2000 دلار)

قلمرو شمالی

به نظر نمی رسد داروین قانون جاده ای در مورد ریختن زباله از ماشین داشته باشد، اما یک قانون زباله (1972) وجود دارد که بیان می کند: «شخصی نباید زباله را ترک کند، پرتاب کند، زباله ها را در داخل، داخل یا از یک مکان عمومی یا از آن رها کند. زمین تاج خالی در جای دیگری غیر از یک مخزن مجاز. و اگر این کار را انجام دهند، می توانند حداکثر جریمه (15 واحد) را داشته باشند که به 2430 دلار می رسد.

بعلاوه، اگر موضوع به دادگاه کشیده شود و “به نظر دادگاه” بستر مورد نظر “ممکن است باعث صدمه یا خطری برای سلامتی شخصی شود که از مکان عمومی یا زمین خالی تاج یا تاج استفاده می کند. برای آسیب رساندن به اموال، دادگاه ممکن است حداکثر 25 واحد مجازات را برای این تخلف تعیین کند که به معنای جریمه 4050 دلاری است.

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد