مجله خودرو

اتوپایلوت جنجالی تسلا ممکن است به برندهای دیگر هم بیاید

تسلا شروع به باز کردن شبکه سوپرشارژر خود برای سایر شرکت‌ها کرده است و اکنون مدیر عامل آن می‌گوید که از صدور مجوز برای برخی از قطعات کلیدی فناوری شرکت خوشحال است.

ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در توییتر گفت: تسلا آرزو دارد تا حد امکان برای سایر شرکت‌های خودروساز مفید باشد.

“همچنین خوشحالم که مجوز Autopilot/FSD یا سایر فناوری های تسلا را دریافت می کنم.”

این اولین باری نیست که تسلا فناوری خود را در اختیار دیگران قرار می دهد، زیرا در سال 2014 اعلام کرد که تمام پتنت های خود را به صورت منبع باز می دهد.

اتوپایلوت تسلا برای اولین بار در سال 2014 معرفی شد، اگرچه تا سال 2016 کروز کنترل تطبیقی ​​و محورهای محور محور خود را به دست نیاورد.

این شرکت در سال 2020 شروع به انتشار نسخه بتای به اصطلاح Full Self Driving خود کرد.

با ارائه این فناوری تحت مجوز، تسلا می‌تواند به خودروسازان این فرصت را بدهد که از توسعه سیستم‌های خود از ابتدا اجتناب کنند یا – به احتمال زیاد – با شرکت‌های دیگر برای دستیابی به فناوری مشابه قرارداد نبندند.

این شرکت حسگرها و رادارهای اولتراسونیک را از وسایل نقلیه خود حذف کرده است و به نفع یک تنظیم فقط دوربین به نام Tesla Vision است که دو ویژگی رانندگی خودکار سطح 2 را تامین می کند.

سیستم های Autopilot و FSD سیل انتقادات و همچنین اقدامات قانونی و نظارت نظارتی در مورد اثربخشی خود را متحمل شده اند.

فقط امسال:

  • روزنامه آلمانی هندلزبلات بین سال‌های 2015 تا اوایل سال 2022، اطلاعات زیادی را با هزاران شکایت مشتری در مورد Autopilot دریافت کرد.
  • واشنگتن پست گزارشی منتشر کرد که می‌گفت آقای ماسک رادار را برای کاهش هزینه‌ها حذف کرده است و در نتیجه گزارش‌های «ترمز فانتوم» افزایش یافته است.
  • فراخوانی در ایالات متحده برای 362758 وسیله نقلیه با FSD Beta صادر شد زیرا ممکن است “قوانین ترافیک محلی را نقض کنند”
  • رئیس برنامه Autopilot تسلا شهادت داد که در سال 2016 ویدیویی نشان می دهد که Autopilot صحنه سازی شده است.

این علاوه بر دو تحقیق در حال انجام توسط اداره ملی بزرگراه و ایمنی ترافیک، یک تنظیم کننده ایالات متحده است.

یکی از این موارد در مرحله تحلیل مهندسی است و به بررسی تصادفات با وسایل نقلیه اضطراری ثابت می‌پردازد، در حالی که دیگری به گزارش‌های ترمز فانتوم می‌پردازد.

این آژانس تایید کرد که در حال بررسی هفدهمین تصادف مرگبار مربوط به خلبان خودکار، پس از برخورد یک مدل S با یک ماشین آتش نشانی پارک شده در شهرستان کنترا کوستا، کالیفرنیا در ماه فوریه است.

سهامداران همچنین اخیراً یک طرح دعوای دسته جمعی را علیه تسلا در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو تنظیم کردند و استدلال کردند که توسط شرکت با اظهارات نادرست و گمراه کننده در مورد فناوری که “خطر جدی تصادف و آسیب ایجاد می کند” فریب خورده اند.

همچنین گزارش شده است که تسلا موضوع تحقیقات وزارت دادگستری ایالات متحده است و گزارش شده که بررسی می کند که آیا تسلا با ارائه ادعاهای پشتیبانی نشده در مورد توانایی فناوری کمک راننده خود، مصرف کنندگان، سرمایه گذاران و تنظیم کننده ها را گمراه کرده است یا خیر.

در یک مهلت برای تسلا، هیئت منصفه کالیفرنیا در اوایل سال جاری به نفع تسلا در موردی که مربوط به سیستم خلبان خودکار آن بود، رای داد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد