دیتیلینگ

احیای رنگ خودرو

احیا و ریکاوری رنگ خودرو

احیای رنگ خودرو به معنای از بین بردن آفتاب سوختگی ، خراش های جزئی، آسیب های ناشی از تصادفات جزئی، محو شدن رنگ و غیره است. با کمک خدماتی مانند واکس، پولیش، ایجاد روکش سرامیک خودرو و … می توان تا حد زیادی رنگ خودرو را احیا کرد و مانند روز اول براق و شفاف شد.

واکس و پولیش ماشین برای احیای رنگ خودرو شما استفاده می شود. پولیش خودرو مایعی است که روی سطوح رنگ شده خودرو استفاده می شود. پولیش خودرو رنگ قدیمی خودرو را از بین می برد و آلودگی و خط و خش روی بدنه خودرو را احیا می کند. واکس ماشین یک لایه براق و درخشان روی ماشین شما ایجاد می کند و برای ماه ها از رنگ ماشین شما محافظت می کند. دو محصول واکس و پولیش خودرو نقش مهمی در احیا رنگ خودروی شما دارند.

برای احیای رنگ خودروی خود با ضمانت طلایی

با بخش دیتیلینگ مستر مکانیک تماس بگیرید

یکی از موارد مهم در احیا رنگ ماشین انتخاب پولیش مناسب برای ریکاوری رنگ خودرو است. برای ترمیم رنگ خودرو، انتخاب پولیش مناسب نتایج رضایت بخشی به شما نخواهد داد. باید بدانید پولیش ها انواع مختلفی دارند و کاربردهای متفاوتی دارند.
پولیش نرم و خشن است. پولیش درشت قدرت پولیش بسیار بالایی دارد. با این پولیش خراش های عمیق به راحتی برطرف می شود و رنگ خودرو مات می شود. پس از استفاده از پولیش درشت، باید از پولیش نرم استفاده کنید. مراقب باشید که اغلب از پولیش خشن استفاده نکنید. زیرا در این صورت رنگ خودرو آسیب دیده و از بین می رود.

خرید لوازم یدکی خودرو

احیا رنگ ماشین

پولیش نرم ساینده بسیار کمتری نسبت به پولیش خشن است. یک پولیش نرم، روکش ماشین شما را صاف و براق می کند و برای رفع خط و خش ماشین استفاده میشود . برای پوشاندن خودرو و احیا رنگ خودرو از یک پولیش نرم استفاده می شود. با استفاده از این محصول می توانید لکه های سخت و ناخوشایند مانند قیر، شیره درختان، مدفوع پرندگان و غیره را از بین ببرید.
اگر می خواهید به نتایج بهتری در ترمیم رنگ ماشین برسید، از نانو پولیش ساخته شده با فناوری نانو لیزر استفاده کنید. اگر می خواهید ماشین شما بیشتر بدرخشد، از پولیش مخلوط با موم استفاده کنید.
گاهی اوقات متوجه می شوید که هیچ مشکل خاصی برای احیای رنگ ماشین شما وجود ندارد و فقط می خواهید صافی و روشنایی رنگ ماشین خود را بهبود ببخشید. در این مواقع باید از واکس ماشین استفاده کنید. اگر رنگ ماشین صاف و بدون موج است و نیازی به پولیش ندارد از واکس استفاده کنید. واکس ماشین چربی براق خاصی روی رنگ ماشین شما ایجاد می کند که باعث درخشش رنگ ماشین شما می شود.

احیای رنگ خودرو چیست ؟

ترمیم رنگ خودرو ، عمل تجدید و احیا رنگ خودرو است که در سراسر جهان توسط متخصصین دیتیلینگ حرفه ای و افراد علاقه مند به خودرو انجام می شود. هدف از این کار حذف معایبی از جمله خراش های سطح دایره ای، اثر گوانو، اثر باران اسیدی، اثرات هولوگرام و پد و برخی خطوط عمیق بود.
احیای رنگ خودرو واقعی به این معنی نیست که این عیوب را می توان با پولیش های پرکننده پنهان کرد، بلکه اصل موضوع این است که سطح کوچک کشنده را با پولیش های ساینده که با دستگاه پولیش برای یکدست شدن سطح استفاده می شود، از بین ببرید.
قبل از ترمیم رنگ بدنه ماشین باید شستشوی دقیق و حرفه ای انجام شود، شستشوی ماشین برای حذف آلودگی ها و ذرات باقیمانده از سطح، سپس استفاده از خمیر همه منظوره با کیفیت خوب برای حذف ذرات باقیمانده مانند آسفالت، ذرات شیمیایی و صنعتی. حذف این ذرات از سطح قبل از فرآیند احیا رنگ خودرو بسیار مهم است زیرا این ذرات ممکن است به پد پولیش نفوذ کرده و باعث آسیب به سطح شوند. به علاوه، حذف دانه قبل از بازگشت رنگ به پولیش کمک می کند تا به راحتی و آزادانه حرکت کند و نچسبد.در پایان، این به شما این امکان را می دهد که سطوح رنگ را در طول فرآیند بازسازی رنگ به خوبی نظارت کنید.
پولیش یک فرآیند چند مرحله‌ای است که از بافینگ درشت برای از بین بردن پوست و بافینگ نرم برای از بین بردن لکه‌های درشت‌تر استفاده می‌شود. به طور معمول، یک ضخامت سنج در طول ترمیم رنگ استفاده می شود و باید قبل، در طول و بعد از فرآیند برای تعیین میزان پوسته پوسته شدن استفاده شود تا از آسیب سطح و نازک شدن بیش از حد کشنده جلوگیری شود.
چراغ های هالوژن و LED که نور را به خوبی منعکس می کنند می توانند برای نظارت بر موفقیت در حین کار استفاده شوند.
برخی از خطوط به قدری عمیق هستند که برداشتن آنها مستلزم ریسک بزرگی است و برای از بین بردن آنها باید از تکنیک های خاصی با پولیش ها و محصولات استفاده کرد تا در نور کمتر دیده شوند.
پس از بازیابی رنگ، بدنه باید با الکل ایزو پروپیل پاک شود تا باقیمانده پولیش پاک شود تا کیفیت کار و قسمت هایی که نیاز به کار بیشتری دارند مشخص شود.پس از بازیابی رنگ، درخشش زیادی دیده می شود و تمام نور پس زمینه و دانه ها از سطح حذف شده است. بازتولید رنگ فرآیند بسیار حساسی است، اغلب وقت گیرترین بخش جزئیات خودرو است و به تخصص زیادی نیاز دارد و برای این کار، آماتورها ابتدا باید این کار را روی خودروهای خود انجام دهند تا مطمئن شوند که در خط مقدم این فرآیند هستند.

نمونه کارها

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

برای اینکه به مرحله احیای رنگ خودرو نرسیم چه پیشگیری هایی لازم است ؟

پوشش محافظ رنگ خودرو
یکی از محصولات جالب توجه در زمینه حفاظت از رنگ بدنه کاور محافظ رنگ خودرو می باشد. روکش های محافظ رنگ بدون استفاده از مواد شیمیایی و رنگ، ظاهر و رنگ خودروی شما را تغییر می دهند. استفاده از روکش محافظ رنگ خودرو باعث زیبایی ظاهری خودرو مانند مات کردن ماشین و افزایش مقاومت بدنه خودرو در برابر آسیب های فیزیکی و مواد شیمیایی می شود.
پوشش های محافظ رنگی انواع مختلفی دارند و به سه دسته روکش های مات، روکش های سفارشی و روکش های براق تقسیم می شوند:
کاور مات
پوشش براق
جلد سفارشی
روکشی بسیار جذاب که خودروی شما را خاص و منحصر به فرد جلوه می دهد.
شما می توانید با توجه به سلیقه و مدل ماشین خود نوع پوشش حریم خصوصی خودرو را انتخاب کنید. استفاده از روکش های محافظ مزایای زیادی دارد و از رنگ خودرو شما به خوبی محافظت می کند.کاورهای محافظ رنگ خودرو یکی از بهترین گزینه ها برای مراقبت از رنگ خودرو می باشد. این پوشش ها در اثر عوامل شیمیایی و فیزیکی آسیب وارده به رنگ خودرو را کاهش می دهند.
با استفاده از پوشش محافظ رنگ خودرو، دیگر شاهد لکه، تیرگی، تیرگی و تغییر رنگ روی بدنه خودرو خود نخواهید بود و نیازی به احیا رنگ خودرو پیدا نخواید کرد .همچنین از آسیب های فیزیکی مانند خراش جلوگیری می کند. روکش محافظ رنگ خودرو مانند یک دیوار محافظ برای رنگ بدنه خودرو شما بوده و بسیار بادوام است. برای پوشاندن روکش های محافظ رنگ خودرو با افراد مجرب تماس بگیرید تا خیالتان از این کار راحت باشد.

پوشش محافظ رنگ خودرو

یکی دیگر از محصولاتی که برای تغییر و احیای رنگ خودرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ آمیزی خودرو است. روکش محافظ رنگ خودرو به صورت آنی و سریع رنگ پارچه خودرو را تغییر می دهد و طرفداران زیادی دارد. بسیاری از صاحبان خودروهای مدل بالا و گران قیمت از پوشش های محافظ رنگ خودرو استفاده می کنند.
پوشش محافظ رنگ خودرو یک پوشش پلاستیکی ساخته شده از پلی وینیل کلراید یا PVC است. هنگام قرار دادن این پوشش پلاستیکی بر روی بدنه خودرو، باید خیالتان از بابت رنگ خودرو راحت باشد. زیرا این پوشش از رنگ خودروی شما محافظت می کند. با استفاده از این پوشش های محافظ، دیگر نگران فرسودگی تودوزی خودرو یا آفتاب سوختگی رنگ خودرو خود نباشید. همچنین این روکش ها از ایجاد خط و خش روی بدنه خودرو جلوگیری می کنند.
پوشاندن خودرو با رنگ محافظ فقط چند ساعت طول می کشد. پس از گذشت این مدت رنگ جدیدی بر روی بدنه خودرو خود مشاهده خواهید کرد و در هر زمانی می توانید لایه محافظ رنگ خودرو را از روی بدنه خودرو خود بردارید.
پوشش محافظ رنگ خودرو از رسیدن نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش به رنگ خودروی شما جلوگیری می کند و به رنگ خودرو شما آسیب نمی رساند.همچنین در صورت وجود خراش های جزئی بر روی بدنه خودروی شما، تمامی آن ها را می پوشاند.
نصب ساده، مقاومت در برابر تغییرات دما، پلاستیسیته عالی، دوام و طول عمر بالا، انعطاف پذیری زیاد و قیمت مناسب پوشش محافظ رنگ خودرو از مزایای این محصول است. کیفیت روکش پلیمری این محصول تضمین شده است و خودرو شما را تا سال ها از رنگ آمیزی مجدد نجات می دهد. با استفاده از این محصول می توانید مطمئن باشید که خط و خش های اتفاقی و سطحی به رنگ خودرو شما آسیبی نمی رساند. استفاده از پوشش محافظ رنگ خودرو نسبت به رنگ آمیزی مجدد خودرو مقرون به صرفه تر است.

ترمیم رنگ خودرو

هزینه ترمیم رنگ خودرو

هزینه ترمیم رنگ خودرو به کیفیت رنگ و وضعیت آن بستگی دارد. در واقع هر کدام از مواردی که برای ترمیم رنگ بدنه خودرو ذکر کرده ایم ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که انتخاب آن ها بسته به شرایط رنگ خودرو انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا هر یک از این ترمیم کننده های رنگ را بررسی کنیم.
ابتدایی ترین و شناخته شده ترین روش احیای رنگ خودرو استفاده از واکس و پولیش است. معمولا اگر رنگ ماشین فقط کدر و سوخته باشد و مشکل دیگری نداشته باشد از واکس استفاده می کنند. بعد از یک کارواش عمیق می توانید از خدمات واکس استفاده کنید. واکس بدنه با دست انجام می شود و رنگ خودرو را صاف، براق و یکدست می کند. علاوه بر این خاصیت محافظتی واکس خودرو باعث می شود که رنگ خودرو برای مدت طولانی درخشش خود را حفظ کند. اما اثر موم زیاد دوام نمی آورد و با گذشت زمان دوباره از کیفیت رنگ کاسته می شود.
پولیش ماشین ها فرآیندی متفاوت از واکس زدن است. پولیش در واقع یک لایه بردار ملایم است که لایه نازکی از سطح رنگ بدنه را از بین می برد که شامل مات، آفتاب سوختگی، خطوط و خراش های سطحی و غیره است.بنابراین پولیش خودرو را نمی توان به صورت مداوم و دائمی استفاده کرد و ترمیم رنگ بدنه ماشین با این کار می تواند برای رنگ بدنه خودرو نیز مضر باشد. به خصوص اگر انتخاب پولیش به خوبی انجام نشود و یا فرآیند پولیش با ظرافت و مهارت بالایی انجام نشود.

احیای رنگ ماشین چگونه انجام میشود ؟

قبل از احیا رنگ ماشین باید شستشوی تخصصی و دقیق انجام شود. این کار تمام آلودگی های سطحی و عمیق بدنه خودرو و باقی مانده در گوشه ها، گوشه ها یا خطوط سطحی ایجاد شده روی بدنه خودرو را از بین می برد. سپس با کمک خمیر ساینده، بقایای ذرات چسبیده مانند مواد شیمیایی یا قیر را از سطح بدنه خودرو جدا می کنیم. در صورت عدم انجام این مرحله، در طی فرآیند ترمیم رنگ، این مواد به لایه زیرین نفوذ کرده و باعث آسیب رنگ به سایر قسمت ها می شوند.
در مرحله بعد با توجه به مواردی که گفتیم یکی از راه های احیای رنگ انتخاب می شود که رایج ترین آن پولیش رنگ خودرو می باشد.
هنگام پولیش خودروها از خمیر ساینده و لایه بردار استفاده می شود. پولیش یک فرآیند چند مرحله ای است. عموما از پولیش های خشن برای کت های عمیق و پولیش های نرم برای از بین بردن اثرات لاک خشن و روشن شدن رنگ بدن استفاده می شود. معمولاً در هنگام ترمیم رنگ ماشین از ضخامت سنج استفاده می شود. استفاده از ضخامت سنج قبل، حین و بعد از اتمام کار برای تعیین میزان لایه بندی و جلوگیری از آسیب به سطح و نازک شدن بیش از حد کیلر ضروری است.معمولاً فرآیند پولیش زیر نور هالوژن انجام می شود تا نتیجه کار مشخص باشد. پس از پرداخت، بدنه را با ایزوپروپیل الکل و دستمال پاک می کنند تا چربی باقی مانده از مواد پولیش کاملا پاک شود و کیفیت کار مشخص شود. گاهی اوقات برخی از قطعات نیاز به پولیش مجدد دارند.
اگر کار احیا رنگ خودرو به خوبی انجام شود، رنگ بدنه پس از اتمام کار بسیار براق و درخشان به نظر می رسد. بازیابی رنگ بخشی از جزئیات خودرو است و فرآیندی زمان بر و ظریف است. اجرای آن نیز به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد زیرا کوچکترین اشتباهی در فرآیند احیای رنگ ماشین می تواند به رنگ بدنه خودرو آسیب برساند.
گاهی اوقات پس از احیای رنگ بدنه خودرو با پولیش، از سرامیک های خودرو برای ایجاد لایه ای از سرامیک های نانو برای افزودن آب گریزی، جلوگیری از نفوذ اشعه ماوراء بنفش، گرد و غبار، ایجاد خطوط و خط و خش روی سطح و … استفاده می شود.

سخن نهایی

منظور از احیای رنگ خودرو رفع خط و خش رنگ بدنه، لکه های شیمیایی، گرد و غبار و همچنین تیرگی و زشتی رنگ بدنه است. انجام این کار به روش های مختلفی امکان پذیر است که انتخاب آن به شرایط رنگ خودرو بستگی دارد. در ضمن اجرای فرآیند احیای رنگ خودرو کاری کاملا تخصصی است که نیاز به مهارت دارد و باید توسط متخصص انجام شود. در غیر این صورت ممکن است رنگ بدنه آسیب ببیند و نتیجه مطلوب حاصل نشود.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای رفع مشکل خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد