مجله خودرو

از آرشیو: در چنین روزی در سال 1933

به گزارش مستر مکانیک

MG گفت RV8 آن “یک تعقیب تفریحی است که اتفاقاً شکل یک ماشین موتوری را به خود می گیرد.”

TVR Chimaera B جدید MG را نشان می دهد، خانواده سلطنتی آسیا میلیاردها دلار هزینه می کنند، موفقیت بزرگ فیات

با طلوع دهه 1990، MG در ترشی بود.

مالک جدید British Aerospace سرانجام بودجه ای را برای ساخت رودستر جدیدی که مدت ها می دانست مردم می خواهند فراهم کرد، اما F تا سال 1995 آماده نمی شد، در حالی که مزدا با MX-5 جدید و یک TVR رو به رشد موفقیت زیادی کسب می کرد. قرار است رودستر خود را جوان کند.

خرید لوازم یدکی خودرو

راه حل آن؟ پس از مدرنیزه شدن خفیف با بودجه اندک، تولید نماد B را که یک دهه است مرده و از اوایل دهه 1960 می‌گذرد، دوباره شروع کنید.

بریتیش موتور هریتیج یک پوسته B برای بازسازی‌های کلاسیک ساخت، بنابراین MG آن را برداشت و آن را با سپرها و بال‌های جدید، مسیرهای عریض‌تر، دمپرهای جدید، موتور 190 اسب بخاری 3.9 لیتری V8 روور و کابین چوبی و چرمی بسیار کلاس‌تر در آن نصب کرد.

MG به آسانی اعتراف کرد که RV8 جدید “یک تعقیب تفریحی است که اتفاقاً شکل یک خودروی موتوری را به خود می گیرد” که چیز بسیار خوبی بود، زیرا ما متوجه شدیم که “برای کسانی که خودروهای اسپرت بریتانیایی را به دلیل توانایی پویایی خود می خرند، RV8 تقریباً بلافاصله خود را از اجرا خارج می کند.

پس از دادن تنها دو ستاره به خاطر احساس بسیار قدیمی اش (اگرچه قبول کردن آن برای نوع خاصی از راننده ایده آل خواهد بود)، ما آن را در مقابل Chimaera جدید TVR قرار دادیم، توسعه گریفیث با نسخه 4 لیتری 240 اسب بخاری از همان V8. برای 800 پوند بیشتر، 26 هزار پوند.

ما گفتیم: «TVR نه تنها MG را تقریباً در هر منطقه پویا ضعیف می‌کند، بلکه دارای صندوق عقب بسیار بزرگ‌تر و کابین جادارتر است و صدای باد بسیار کمتری ایجاد می‌کند.» آسمان آبی است آب خیس است. و فقط 330 RV8 در بریتانیا فروخته شد.

خانواده سلطنتی آسیا میلیاردها دلار برای احتکار خودروهای کمیاب هزینه می کنند

برونئی پس از به دست آوردن استقلال در سال 1984 از رونق اقتصادی برخوردار بود و خانواده سلطنتی آن هزینه های زیادی را صرف زندگی لوکس کردند – از جمله سلطان حسنال و شاهزاده جفری مخفیانه مجموعه عظیمی از اتومبیل های لوکس را ساختند که بسیاری از آنها سفارشی بودند.

در سال 1993، ما شنیدیم که خانواده سلطنتی بیش از 100 رولزرویس دارند، تعداد مشابهی فراری، شامل 5 دستگاه F40، سه دستگاه از هفت سیزتا V16T ساخته شده و کمتر از 63 مرسدس بنز 600 SEC جدید – برای هدیه دادن به شام. میهمانان. سفارت برونئیا به زودی با ما تماس گرفت تا اندازه مجموعه را کم اهمیت جلوه دهیم، اما اجمالی و زمزمه های غیرقابل انکار در سال های بعد همچنان به بیرون درز کرد.

در واقع، گفته می‌شد که بنتلی و رولزرویس در طول سال‌های سخت مالی خود تقریباً به طور کامل با دستورات عظیم خانواده سلطنتی سرپا نگه داشته شدند. پس از سقوط مالی آسیا در سال 1997، بسیاری از اموال آنها توقیف و فروخته شد. در سال 2002، یک فروشنده برای ارزیابی برخی از خریدهای بالقوه بازدید کرد.

او یک ترکیب عظیم با حدود 2500 اگزوتیک پیدا کرد که اکثراً هرگز رانده نشده بودند. از آنجایی که پول نقد تمام شده بود، بسیاری از آنها نگهداری نشده بودند، فقط در آب و هوای جنگل پوسیده شدند، بنابراین “به سادگی فراتر از صرفه جویی بود”.

و این حتی کل مجموعه نبود. ما ممکن است هرگز حقیقت را در مورد اتومبیل های برونئی ندانیم. اما ما مطمئن هستیم که نمی تواند داستان مبتذل تر از طمع و هدر رفتن باشد.

فیات پونتو جدید به یک موفقیت گسترده تبدیل می شود

فیات خانواده خودروهای کوچک خود را به چهار خودرو افزایش داد و پونتو کاملاً جدید به Cinquecento به عنوان جایگزین گران‌تری برای Uno و پاندا قدیمی پیوست. دریچه ای که با قلم Giugiaro بسته بندی شده بود بهتر از Uno و حتی بزرگتر Seat Ibiza جدید بود.

هفت موتور چهار سیلندر از طیف ثابت Fiat فیات با حجم 1.1 تا 1.7 لیتر و 55 تا 92 اسب بخار تولید شدند، به علاوه انتظار داشتیم نسخه های توربوی 130 اسب بخاری و آبارث 150 اسب بخاری را تولید کنند. Punto در برنده شدن خودروی سال اروپا و موفقیت در فروش از Uno تقلید خواهد کرد. این خودرو در سومین دوره خود سر تعظیم فرود آورد، اما خوشبختانه فیات به زودی یک جانشین الکتریکی معنوی عرضه خواهد کرد.

هندلینگ Lotus M100 Elan ناامید کننده است

M100 Elan حتی پس از سه سال بازنشسته نشد، عدم درخشش هندلینگ معمول لوتوس (به دلیل FWD) و ورود همزمان مزدا MX-5 تنها 3855 فروش را به همراه داشت. برخی هنوز از دست دادن آن عزادار بودند، اما منظور آنها SE 162 اسب بخاری بود، نه خودروی پایه 130 اسب بخاری، که در آن ایسوزو چهار فاقد توربو بود. آنقدر مبهم بود (139 فروخته شده) که اولین رانندگی ما در عوض یک پس از مرگ بود. ما به این نتیجه رسیدیم: “شما می توانید از یک بازی ویدیویی خوب به همان اندازه درگیر راننده شوید.” “این غوغا کالین چپمن است که در قبرش می چرخد.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد