مجله خودرو

استانداردهای سختگیرانه آلایندگی ممکن است برای خریداران خودروهای جدید بیش از 3000 دلار هزینه داشته باشد

طبق یک مطالعه جدید، حرکت به سمت استانداردهای آلایندگی فوق العاده سختگیرانه یورو 7، تولید خودروهای جدید را به میزان قابل توجهی گران تر خواهد کرد.

مطالعه‌ای که به سفارش انجمن خودروسازان اروپا (ACEA) انجام شد، نشان داد که فناوری مورد نیاز برای برآورده کردن استانداردهای آلایندگی یورو 7، ساخت خودروهای جدید را در حدود 2000 یورو (3300 دلار) گران‌تر می‌کند که بسیار بیشتر از رقم 180 تا 450 یورویی است که توسط کمیسیون اروپا نقل شده است. زمانی که قوانین سختگیرانه را اعلام کرد.

این تخمین ها به جای هزینه ای که به مصرف کنندگان منتقل می شود، به هزینه ساخت خودرو مربوط می شود.

قوانین یورو 7 که آلایندگی ناشی از ساییدگی لاستیک را الزامی می کند، احتمالا لاستیک ها را گران تر می کند، و هزینه ساخت خودروهای شهری پایین رده مطابق با این استانداردهای سختگیرانه، برندها را آماده می کند تا از مقرون به صرفه ترین وسایل نقلیه خود استفاده کنند، به این معنی که هزینه نهایی این استانداردها برای مصرف کنندگان است. ممکن است به طور قابل توجهی بالاتر از هزینه ساخت 2000 یورو باشد.

استانداردهای یورو 7 که برای خودروهای بنزینی و دیزلی به طور یکسان اعمال خواهد شد، در نظر گرفته شده است تا انتشار اکسید نیتروژن (NOx) را تا 35 درصد کاهش دهد و ذرات اگزوز را تا 13 درصد در مقایسه با مقررات قبلی یورو 6 کاهش دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

اصلاحات پیشنهادی برای یورو 7 شامل گسترش آزمایش انتشار گازهای گلخانه ای واقعی (RDE) و معرفی نظارت مستمر بر آلاینده ها از طریق فناوری داخل هواپیما است.

علاوه بر این، این مقررات انتشار گازهای گلخانه‌ای از لاستیک‌ها، اگزوزها و ترمزها را نیز در بر می‌گیرد.

خودروسازان مخالفت خود را با برنامه های اروپا برای این استانداردها ابراز کرده اند، بنابراین تعجب آور نیست که ببینیم بدنه اوج آنها در اروپا این تحقیق را سفارش داده است.

اشکودا گفته است که تولید و تطبیق مدل‌هایی مانند کامیک، اسکالا و فابیا را بسیار گران می‌کند، در حالی که فولکس‌واگن و هیوندای گفته‌اند قوانین سخت‌گیرانه‌تر می‌تواند به ترتیب منجر به پایان کار مدل‌های گلف و بنزینی N شود.

برخی از قانونگذاران اروپایی نیز از استانداردها عقب نشینی کرده اند.

به گفته ماتئو سالوینی، وزیر حمل و نقل ایتالیا، ایتالیا و تعدادی دیگر از کشورهای اروپایی آماده هستند تا از اجرای مقررات سختگیرانه‌تر انتشار یورو 7 جلوگیری کنند.

او از مقررات پیشنهادی یورو 7 در اوایل ماه مه در کنفرانس فروشندگان خودرو در ورونا انتقاد کرد. رویترز، آن را به عنوان “به وضوح اشتباه” و از نظر محیطی بی فایده در هنگام در نظر گرفتن هدف بزرگتر برق رسانی توصیف می کند.

وی گفت: «ایتالیا با فرانسه، جمهوری چک، رومانی، پرتغال، اسلواکی، بلغارستان، لهستان و مجارستان، اعدادی را دارد که جلوی این جهش را در تاریکی بگیرد.

ما اکنون یک اقلیت مسدود کننده هستیم، می‌خواهیم اکثریت شویم.»

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد