مجله خودرو

استون مارتین برنامه‌های خودروهای الکتریکی را در 27 ژوئن به نمایش می‌گذارد

به گزارش مستر مکانیک

اولین خودروی الکتریکی استون مارتین “بر اساس برنامه” در سال 2026 وارد بازار می شود

خودروهای «پنج سال آینده»، همچنین شامل PHEV و خودروهای سنتی ICE، در روز بازار سرمایه به نمایش گذاشته می‌شوند.

لورنس استرول، رئیس هیئت مدیره، تایید کرده است که استون مارتین جزئیات خودروهای جدیدی را که طی پنج سال آینده عرضه خواهد کرد – از جمله خودروهای هیبریدی پلاگین و خودروهای الکتریکی با باتری – در روز بازار سرمایه خود در 27 ژوئن ارائه خواهد کرد.

استرول در مصاحبه ای گفت: اولین خودروی برقی این مارک “بر اساس برنامه” در سال 2026 وارد بازار می شود، علیرغم این واقعیت که “من مشتریان زیادی ندارم که از من BEV بخواهند”.

خرید لوازم یدکی خودرو

به گفته مارک رایشمن، مدیر ارشد خلاقیت، این یک “محصول جدید” در یک “پلتفرم جدید” خواهد بود، نه موردی برای “قرار دادن باتری ها در یک پلت فرم قدیمی”.

رئیس فنی روبرتو فدلی تایید کرد که این پلتفرم جدید از هیچ گونه پیوندی با جیلی (که اخیراً سهام خود را در استون به 17 درصد افزایش داده است) به دست نمی آید.

فدلی گفت: «می‌بینید که ما هدف متفاوتی داریم، ما چیزی کاملاً متفاوت با فناوری در حال حاضر در ذهن داریم. فکر ما این است که الکتریکی یک پیشرانه نیست، بلکه یک وسیله نقلیه جدید پویا است. به همین دلیل، ما نقشه راه خودمان را در نظر داریم.»

استرول نسبت به فرصت فراهم شده خوش بینانه تر بود پلاگین هیبریدی، گفت که این فناوری “تا دهه 2030 به خوبی دوام خواهد آورد”.

اولین PHEV استون، ابرخودروی والهالا خواهد بود که سال گذشته به صورت تولیدی معرفی شد و تا پایان سال 2024 به فروش خواهد رسید.

استرول گفت: شرکت بریتانیایی همچنین “تراز خودروهای ICE که در 18 ماه آینده عرضه می شوند” را فاش خواهد کرد.

اینها هفت مدل پس از DB12 در جایگزینی اعضای مجموعه های DB11، Vantage و DBS موجود استون خواهند بود، با DB12 Volante که ابتدا وارد بازار می شود.

Vantage جدید مدت کوتاهی پس از آن عرضه خواهد شد و به یک مدل کاملاً اسپورت تبدیل خواهد شد تا آن را از DB12 بزرگتر متمایز کند.

خط تولید جدید پایه و اساس بلندپروازی استرول برای ساخت 10000 خودرو در سال خواهد بود که هر کدام در لیست انتظار 18 تا 24 ماهه سفارش داده می شوند.

هر محدوده مدل “10٪ کمتر از تقاضا” مصرف می کند، که “پول را روی میز باقی می گذارد اما باقیمانده ها را حفظ می کند. [values] بالا» و «تجربه لوکس» را می دهد.

استرول اضافه کرد: “من به دنبال حاشیه های ناخالص بالاتر هستم، نه حجم. این لوکس است.

چشم‌انداز و رویای من این است که استون مارتین یک عروسی فوق‌العاده لوکس با عملکرد بالا باشد و بازاریابی و فناوری را از فرمول 1 بگیرد.

قبل از اینکه کنسرسیوم استرولز Yew Tree برای اولین بار در سال 2020 قبل از تصاحب نهایی در استون سرمایه گذاری کند، این شرکت برنامه ریزی کرده بود تا 20000 خودرو در سال در سایت های Gaydon و St Athan خود بسازد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت تصدی این تصمیم، در صورت تصدی مسئولیت، این دومی را باز می کرد، گفت: «احتمالاً نه، اما اهداف متفاوت بود. شما نمی توانید یک گل 20000 در Gaydon انجام دهید.

استرول گفت که «هنوز دو سایت تولید می‌خواهد، نه دو شیفت». برای این منظور، تولید در St Athan حدود 4000 SUV (و مشتقات) DBX در سال در یک شیفت خواهد بود، با این تعداد در Gaydon برای مدل‌های موتور جلو، همچنین در یک شیفت.

مدل‌های موتور وسط در Gaydon ساخته می‌شوند و استرول گفت: «ما در آنجا هم به خودروی الکتریکی نگاه می‌کنیم» و آن را به سمت ظرفیت 6000 تا 7000 خود سوق می‌دهد.

استرول گفت که Gaydon می تواند “با به دست آوردن زمین بیشتر و جابجایی مجدد در داخل” گسترش یابد و این چیزی است که استون در نظر دارد.

با این حال، هیچ تهدیدی برای سنت آتان وجود ندارد که استرول آن را به ارث برده است. او گفت: «بستن یک کارخانه بیشتر از ادامه کار هزینه دارد. “در ابتدا، این یک سوال منصفانه است [on whether Aston needed it]. اما اکنون دیگر منطقی نیست که هامپتی دامپی را دوباره کنار هم قرار دهیم.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد