مجله خودرو

استون مارتین ونتیج جدید 2024 “هولیگان کامل” خواهد بود

به گزارش مستر مکانیک

انتظار می رود Vantage ارتقا یافته از موتور 4.0 لیتری V8 خودروی فعلی استفاده کند، اما با افزایش قابل توجه قدرت

استون دو سرنشین برای اختراع مجدد به عنوان یک خودروی اسپرت کاملاً برای رقابت با پورشه 911 آماده می شود.

مارک رایشمن، مدیر ارشد خلاقیت، به اتوکار گفت: استون مارتین ونتیج که دوباره اختراع شده است، به عنوان بخشی از طرحی برای اسپرت‌تر کردن آن، یک «هولیگان کامل» خواهد بود.

اگرچه Vantage تحت بازنگری داخلی مشابه DB12 قرار خواهد گرفت، اما با ویژگی های آن در جاده ها متمایز خواهد شد. با توجه به اینکه DBX 707 سطح بالایی از عملکرد را ارائه می دهد و DB12 نسبت به DB11 که جایگزین آن شده است قدرت و ارتقاء قابل توجهی در هندلینگ دریافت کرده است، رایشمن، زمانی که نوبت به ایجاد برتری بعدی

خرید لوازم یدکی خودرو

Vantage بعدی می تواند از یک DB12 با عملکرد عالی و یک DBX که شبیه آن است جدا شود. رایشمن گفت: باید کاملاً متفاوت باشد. پس از آن جایگزینی برای DBS “کاملاً با هر دوی آنها متفاوت خواهد بود.”

مدیر استراتژی محصول و بازار، الکس لانگ، رایشمن را تکرار کرد و گفت: “ما در خودروی اسپرت و محدوده GT خود، وسعت و جدایی بسیار بیشتری بین یک سر و طرف دیگر خواهیم دید، جایی که امروز آنها کاملاً مشابه موقعیت دارند. ما شاهد محدوده عملیاتی بسیار گسترده تر.”

رایشمن همچنین گفت که عملیات خودروی جاده ای استون به طور کامل از منابع تیم فرمول 1 استفاده خواهد کرد که احتمالاً منجر به تغییرات متعددی در طراحی Vantage خواهد شد. مدل ارتقا یافته اخیراً در حال آزمایش در نوربرگ رینگ دیده شد و جلوپنجره کوچکتر و خطوط صاف تر را در قسمت جلویی نمایان کرد. به نظر می رسد قسمت عقب خودرو دارای یک اسپلیتر بازسازی شده با تنظیم اگزوز چهارگانه و مجرای هوای تهاجمی تر از قوس چرخ است.

انتظار می رود تنظیمات شاسی پس از V12 Vantage پیشرفته انجام شود، با بهبود در تعادل و سرعت در رتبه های بالایی در لیست کارها قرار می گیرد. با این حال، احتمالاً سبک‌وزن به موتورهای کوچک‌تر تعمیم نمی‌یابد: لانگ گفت، شش سیلندر AMG برای Vantage کار نمی‌کند، زیرا «صدا بسیار» جذابیت عاطفی خام خودرو است. ما حمل و نقل نمی سازیم. ما رویاها را می سازیم.»

به این ترتیب، انتظار می‌رود ونتیج از نسخه ارتقا یافته‌ای از پیشرانه 4 لیتری V8 با قدرت 503 اسب بخار از نسل فعلی خودرو استفاده کند. مرسدس-AMG SL 63 جدید از همان واحد استفاده می کند، اما به 577 اسب بخار افزایش یافته است که نشان دهنده پتانسیل آن در Vantage جدید است.

با توجه به تلاش استون برای تبدیل شدن به یک برند لوکس سودآور، قیمت ها در مقایسه با قیمت اولیه 133920 پوندی Vantage موجود، احتمالاً به طور قابل توجهی افزایش خواهند یافت. برای مرجع، پیش بینی می شود DB12 بزرگتر از 185000 پوند در اواخر امسال شروع شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد