مجله خودرو

امتیازهای بی ارزش چقدر دوام دارند؟

امتیازات منفی برای ترویج رانندگی ایمن‌تر طراحی شده‌اند، با این ایده که اگر تمام امتیازات خود را از دست بدهید، برای مدتی مجاز به رانندگی نیستید.

  • در صورتی که کار اشتباهی انجام دهید، می توان امتیازات منفی را برای مجوز شما اعمال کرد
  • مدت زمانی که نقاط ضعف باقی می مانند بر اساس مکان تعیین می شود
  • تمام امتیازات خود را از دست بدهید و ممکن است گواهینامه رانندگی خود را از دست بدهید

به عنوان مثال، عبارت دولت نیو ساوت ولز در مورد نقاط ضعف به شرح زیر است:

«امتیازهای بی ارزشی امتیازات جریمه ای هستند که در صورت ارتکاب تخلفات خاصی دریافت می کنید. همه رانندگان و سوارکاران با امتیاز صفر شروع می کنند. اگر با خیال راحت رانندگی کنید و هیچ قانونی را زیر پا نگذارید، همچنان امتیاز منفی ندارید.»

و اگر در حین رانندگی یا رانندگی در حال انجام کار نادرست گرفتار شوید، ممکن است امتیازهای منفی به سوابق رانندگی خود اضافه کنید – و تقریباً در همه موارد، با جریمه مالی نیز مواجه خواهید شد.

اگر به حد مجاز نرسیده باشید، ممکن است مجوز خود را از دست بدهید.

خرید لوازم یدکی خودرو

اگر به “آستانه” محرومیت خود برسید، ممکن است اخطار تعلیق مجوز برای شما صادر شود. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است واجد شرایط درخواست یک “دوره رفتار خوب” باشید، که به موجب آن همچنان مجاز به رانندگی خواهید بود، اما اگر در حال انجام کار اشتباهی گرفتار شوید، ممکن است گواهینامه خود را دو برابر گواهینامه اصلی از دست بدهید. تعلیق می شد.

به این فکر نکنید که در ویکتوریا فقط به این دلیل که مجوز کوئینزلند دارید می‌توانید به همان اندازه که دوست دارید سرعت دهید – همچنان می‌توانید در هر کجای استرالیا امتیازات بی‌ارزش کسب کنید، و هر تخلفی که در حوزه قضایی دیگری مرتکب شوید ممکن است همچنان این معایب در مورد شما اعمال شود. مجوز.

همچنین تعدادی فاکتور و ملاحظات دیگر در مورد تعداد امتیازات منفی که گواهینامه شما می تواند داشته باشد وجود دارد. به عنوان مثال، رانندگان یادگیرنده یا رانندگان موقت (P1 و P2) دارای آستانه نقطه ضعف متفاوتی نسبت به رانندگان دارای مجوز کامل هستند. و در برخی مناطق، آنهایی که به عنوان “رانندگان حرفه ای” طبقه بندی می شوند – رانندگان حمل و نقل، رانندگان تاکسی، کسانی که گواهینامه کامیون دارند – ممکن است واجد شرایط دریافت امتیاز اضافی باشند. در نیوساوت ولز، یک راننده حرفه ای دارای 14 امتیاز است، در حالی که دارنده گواهینامه استاندارد دارای 13 امتیاز است.

با ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید تا جزئیات مربوط به موارد ناهنجار را بررسی کنید، زیرا ممکن است عجیب به نظر برسد که ویکتوریایی ها حداکثر 12 امتیاز و رانندگان NSW دارای 13 امتیاز هستند – با این حال، مناطق مختلف ممکن است مجازات های متفاوتی برای تخلفات رانندگی داشته باشند، بنابراین یک امتیاز ممکن است در حوزه قضایی متفاوت، ارزش یکسانی ندارند.

با این حال، هدف این داستان این است که در رابطه با مدت زمان ماندگاری امتیازات رانندگی، به شما پیشنهاد دهیم، زیرا چند ستاره و متن سلب مسئولیت وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از اینکه فکر کنید آزاد هستید درباره آنها بدانید. مثل سابق رانندگی کنی!

در اینجا خلاصه ای از ایالت و قلمرو از تعداد امتیازات و مدت زمان فعال ماندن آنها در گواهینامه رانندگی شما آمده است:

نیو ساوت ولز

13 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: امتیازات محرومیت در نیو ساوت ولز “فعال در مجوز شما برای یک دوره سه ساله، از تاریخ جرم شروع می شود”. پس از سپری شدن آن دوره 36 ماهه، آن امتیازها دیگر “فعال” نخواهند بود و با هیچ تخلف دیگری جمع نمی شوند. با این حال، اداره حمل و نقل NSW بیان می کند که اگر شما برای سایر تخلفات رانندگی در دادگاه حاضر شوید، ممکن است نقص های “قدیمی” در نظر گرفته شود.

شما همچنین باید بدانید که چیزی به نام “قانون 40 ماهه” در NSW وجود دارد: “بیشتر تخلفات و امتیازات آنها در عرض 4 ماه از تاریخ وقوع جرم ثبت می شود. گاهی اوقات، یک تخلف و نقاط ضعف آن ممکن است در آن دوره ثبت نشود. این ممکن است به دلیل رسیدگی های تجدیدنظر یا تاخیرهای دیگر باشد. برای اینکه شما به‌طور غیرمنصفانه تحت تأثیر یک تخلف قدیمی قرار نگیرید، حمل‌ونقل امتیازات زیان‌آوری را که بیش از 40 ماه (3 سال و 4 ماه) گذشته باشد را در تعلیق حساب نمی‌کند.»

ویکتوریا

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: طبق VicRoads، نقاط محرومیت در ویکتوریا «به مدت سه سال از تاریخ وقوع تخلف فعال می‌مانند».

«اگر امتیازات کاستی در چندین جرم/تاریخ جمع‌آوری شود، امتیازات محرومیت بر اساس تاریخ هر تخلف منقضی می‌شود».

کوئینزلند

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: “اگر شما دارای یک مجوز باز هستید و در هر دوره 3 ساله 12 یا بیشتر تخلفات امتیازی دریافت کنید، ما یک اخطار تحریم مجوز برای شما ارسال خواهیم کرد.” بعلاوه، در سایت حمل و نقل دولتی QLD آمده است که «امتیازات ضایعات مندرج در اخطار تحریم «معامله شده» محسوب می‌شوند و دوباره محاسبه نمی‌شوند».

اگر اخطار تحریم دریافت کنید، ایالت می‌تواند گواهینامه شما را تعلیق کند، یا «شاید لازم باشد یک دوره رفتار رانندگی خوب داشته باشید».

استرالیای جنوبی

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: سایت دولت SA می‌گوید: «اگر در یک دوره 3 ساله 12 یا بیشتر امتیاز محرومیت کسب کنید، مسئول رد صلاحیت خواهید بود. تبصره: امتیازات ناقص «از تاریخ وقوع تخلف اعمال می‌شود» و «پس از پرداخت کفاره یا قطعی شدن کفاره در دادگاه علیه راننده ثبت می‌شود». فراتر از آن، «امتیازات محرومیت سه سال پس از تاریخ جرم منقضی می‌شوند. برای مثال، اگر تخلفی در 18 مه 2015 انجام شده باشد، این امتیازات در 18 مه 2018 منقضی می‌شوند.

تاسمانی

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: به ابهامات عبارت در سایت حمل و نقل تاسمانیا اهمیت ندهید، «اگر در یک بازه زمانی معین امتیازات بسیار زیادی را جمع آوری کنید، مجوز شما به حالت تعلیق در می آید یا واجد شرایط نمی شوید. دریافت مجوز جدید برای یک دوره زمانی»، زیرا قوانین ایالتی می گوید که نقاط ضعف به مدت سه سال از تاریخ تخلف فعال هستند.

استرالیای غربی

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: «امتیازهای محرومیت سه سال از تاریخ تخلف منقضی می‌شود، مگر اینکه 12 امتیاز یا بیشتر به دست آورید»، و امتیازات «طی 48 ساعت پس از پرداخت تخلف یا درخواست نهایی برای پرداخت ثبت می‌شوند». .

اما آیا می‌دانید که نمی‌توانید از رانندگی بد در ایالت‌های دیگر فرار کنید؟ قوانین WA متفاوت است: “امتیازات انحرافی که در حوزه قضایی دیگر استرالیا به دست می آید، شما را ملزم به پرداخت تخلف می کند، با این حال، امتیازات محرومیت در برابر گواهینامه رانندگی استرالیای غربی (WA) شما ثبت نمی شود.”

قلمرو پایتخت استرالیا

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان مجوز کامل: در فهرست راهنمای Access Canberra ACT آمده است: «اگر در یک دوره سه ساله دوازده یا بیشتر امتیاز کسب کنید، مجوز شما به حالت تعلیق در خواهد آمد. «دوره سه ساله از تاریخ وقوع جرم محاسبه می‌شود. اگر در یک دوره سه ساله بیش از امتیازات مجاز برای کلاس گواهینامه خود جمع آوری کنید، گواهینامه رانندگی شما به حالت تعلیق در می آید. برخی از تخلفات امتیازی را جذب نمی‌کنند.»

توجه داشته باشید که «تعلیق» با آنچه که سایر حوزه‌های قضایی پیشنهاد می‌کنند بسیار متفاوت است، زیرا ظاهراً هیچ طرح پشتیبان «رفتار رانندگی خوب» برای دارندگان گواهینامه ACT وجود ندارد.

قلمرو شمالی

12 امتیاز محرومیت برای دارندگان گواهینامه کامل: NT یک دوره سه ساله مشابه برای مدت امتیاز محرومیت دارد، اما عبارت در صفحه جرایم رانندگی و جریمه‌ها مدت زمان را برای تفسیر باز می‌گذارد: «امتیازات محرومیت از تاریخ تخلف اعمال می‌شود. و فعال بمانند برای تا 3 سال.”

با این حال، NT خوب است که توضیح دهد که: “اگر آنها را در بسیاری از تخلفات و تاریخ ها قرار دهید، امتیازات کاستی بر اساس هر تاریخ تخلف منقضی می شود”، به این معنی که از آخرین تخلف جمع نمی شود.

اگر در مورد وضعیت امتیاز محرومیت خود کنجکاو هستید، برخی از حوزه‌های قضایی این امکان را ارائه می‌دهند که «در یک نگاه» ببینید چه تعداد نقص در گواهینامه خود دارید. با این حال، اگر می‌خواهید ببینید چه مدت تا انقضای آن معافیت‌ها فرصت دارید، باید هزینه گزارشی از مرجع مربوطه بپردازید.

به عنوان مثال، در NSW، اگر مجوز خود را به برنامه متصل کرده باشید، برنامه Service NSW یک ویژگی در یک نگاه دارد. اما تاریخ پایان کاستی ها را ارائه نمی کند – برای جمع آوری این اطلاعات، باید یک سابقه رانندگی آنلاین خریداری کنید، که به عنوان گزارش تایید نشده نیز شناخته می شود (23 دلار) که اساساً فقط یک بارگیری از وضعیت سوابق رانندگی شما است. . یا می توانید یک سابقه گواهی شده خریداری کنید که 33 دلار است و شامل یک نسخه چاپی پست شده به آدرس شما یا دانلود سند می شود و در صورت نیاز می توان از آن در دادگاه استفاده کرد.

به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. با مقامات مربوطه راه در ایالت یا قلمرو خود تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد