مجله خودرو

اولین فروخته عمومی سوخت زیستی پایدار برای تمیز کردن خودروهای کلاسیک

به گزارش مستر مکانیک

طیف جدید Sustain Classic Coryton بنزین و سوخت زیستی ساخته شده از ضایعات کشاورزی را ترکیب می کند

کوریتون می‌گوید سوخت‌های زیستی جدید برای هر خودروی بنزینی مناسب هستند، اما محتوای کم بیواتانول آنها را برای افراد قدیمی مناسب می‌کند.

کوریتون، متخصص سوخت سفارشی و ترکیبی، آنچه را که ادعا می کند اولین بنزین پایدار بریتانیا در دسترس عموم است، با هدف بازار خودروهای کلاسیک عرضه کرده است.

محدوده Sustain Classic آن، بنزین را با سوخت زیستی ساخته شده از زباله های کشاورزی ترکیب می کند که برای مصرف مناسب نیست.

خرید لوازم یدکی خودرو

سه نوع وجود دارد: Super 80، با حداقل 80٪ محتوای قابل تجدید. Super 33، با حداقل یک سوم محتوای تجدید پذیر. و Racing 50، با حداقل 50٪ محتوای تجدید پذیر. انواع Super در 98RON هستند – همان سوپر بدون سرب – و انواع Racing در 120RON.

کوریتون گفت که سوخت های آن برای هر وسیله نقلیه بنزینی مناسب است، اما همه آنها دارای محتوای بیواتانول کمتر از 1٪ هستند، به ویژه برای خودروهای کلاسیک طراحی شده اند. بدون سرب معمولی (E10) دارای 10 درصد بیواتانول است و بنابراین اغلب برای خودروهای قدیمی مناسب نیست.

در رویداد اخیر Rally For The Ages که در آکسفوردشایر برگزار شد، از سوخت Super 80 شرکت بریتانیایی برای تامین انرژی 70 خودرو استفاده شد.

این سوخت‌ها از امروز توسط Motor Spirit در Bicester Heritage به فروش می‌رسد و سایر خرده‌فروشان در ماه‌های آینده اعلام خواهند شد. قیمت سوپر 33 از 3.80 پوند برای هر لیتر، Super 80 از 4.65 پوند در هر لیتر و Racing 50 از 5.24 پوند در هر لیتر است.

کوریتون مدعی کاهش حداقل 65 درصدی گازهای گلخانه ای با سوپر 80 است، سوختی که بالاترین میزان سوخت زیستی را در مقایسه با بنزین معمولی دارد.

دیوید ریچاردسون، مدیر توسعه کسب و کار Coryton گفت: «در دسترس بودن اجزای واقعی سوخت فسیلی محدود است. بنابراین ما در حال تعیین اهداف واقعی و واقع بینانه هستیم و سوخت هایی تولید می کنیم که تاثیر معنی داری داشته باشد و در عین حال خواسته های کاربر را برآورده کند. در حالی که می‌توانیم از تکنیک‌های متعادل‌سازی جرم برای تایید این سوخت به‌عنوان 100% استفاده کنیم، معتقدیم که مهم است که در مورد آمادگی فناوری و قابلیت ردیابی باز باشیم.

“صنعت با پشتیبانی مناسب به آنجا خواهد رسید – به همین دلیل است که ما فکر می کنیم مهم است که این محصولات را به دست مصرف کنندگان شروع کنیم تا آنها بتوانند ببینند این تغییر چقدر آسان و موثر است.”

اتوکار سوخت را امتحان کرده و با نمایندگان کوریتون در اواخر این هفته مصاحبه خواهد کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد