مجله خودرو

باتری خود را بسته بندی کنید: فورد روشی را برای افزایش برد در شبکه ثبت می کند

مال فورد آخرین ثبت اختراع در ایالات متحده نشان می دهد که این برند ممکن است در حال برنامه ریزی برای دادن توانایی رانندگان برای اضافه کردن یک باتری اضافی به سقف وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) خود باشد.

اولین بار در فورد لایتنینگ انجمن و منتشر شده توسط الکترکاین پتنت تصویری از یک برانکو را نشان می‌دهد – غیرمعمول، با توجه به اینکه آفرود دوباره متولد شده، حداقل در حال حاضر فقط بنزینی است. آیا این اشاره ای است که فورد در حال برنامه ریزی یک Bronco الکتریکی است؟

خودروسازان همیشه به دنبال راه‌های جدید و مبتکرانه برای افزایش برد باتری خودروهای برقی هستند و به نظر می‌رسد پرونده فورد برای رانندگانی در نظر گرفته شده است که در مناطقی هستند که امکانات شارژ کمی دارند یا اصلاً وجود ندارد، از جمله کسانی که در خارج از جاده هستند.

مشخص نیست که باتری چگونه به پشت بام راه پیدا می کند زیرا وزن برخی از باتری ها به 500 تا 1000 کیلوگرم می رسد.

به نظر نمی رسد که تأثیر منفی روی محدودیت های وزنی و آیرودینامیک خودرو نیز در پتنت ذکر شده باشد.

خرید لوازم یدکی خودرو

با توجه به وزن باتری اضافی، اجتناب ناپذیر است که برد ادعا شده اصلی خودرو به طور قابل توجهی سریعتر تخلیه می شود و به طور بالقوه هدف از داشتن باتری اضافی را در وهله اول شکست می دهد.

با بیان این، به نظر می‌رسد باتری اضافی طوری طراحی نشده است که دائماً روی سقف خودرو بماند، بلکه در صورت لزوم به آن اضافه می‌شود.

یک پلت فرم مدولار ظاهراً باتری را ایمن می‌کند و می‌تواند با وسایل نقلیه الکتریکی مختلف سازگار شود، که نشان می‌دهد این ممکن است چیزی باشد که فورد قصد دارد در سری خودروهای برقی خود عرضه کند.

همچنین شایان ذکر است که فورد این پتنت را در دسامبر 2021 ثبت کرد و هنوز اعلام نکرده است که آیا این سیستم آن را به صورت مفهومی یا تولیدی خواهد ساخت. بسیاری از اختراعات هرگز انجام نمی دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد