مجله خودرو

باتری EV به ندرت کار می کند، اما در دستور کار دولت استرالیا قرار دارد

استراتژی ملی خودروهای الکتریکی دولت استرالیا که اخیراً منتشر شده است، بر مسائل مهمی مانند افزایش عرضه خودروهای برقی و جذب ناوگان، در حالی که شکاف‌های زیرساخت شارژ را برطرف می‌کند، تمرکز دارد.

اما مسائل دیگری نیز بر اساس صدها مورد ارائه شده از سوی شرکت ها و نهادهای تحقیقاتی پوشش داده شده است: به عنوان مثال خطر آتش سوزی مرتبط با خودروهای برقی شامل باتری های لیتیوم یون.

دولت متعاقباً طرحی را برای تأمین بودجه «راهنمای پیشرو در جهان، تظاهرات نجات جاده ای با خودروهای الکتریکی و آموزش ایمنی آتش نشانی برای رسیدگی به شکاف های دانش ایمنی و خطر در مورد خودروهای برقی، شارژرها و فناوری باتری» ارائه کرد.

در حالی که فیلم‌های دیدنی و نادر از آتش‌سوزی باتری خودروهای برقی و فراخوانی خودروهای برقی محبوب به دلیل خطرات آتش‌سوزی مانند این یکی و این یکی، توجه عمومی را به خود جلب کرده و منجر به تصورات نادرستی در مورد رایج بودن آنها شده است.

موضوع آتش سوزی EV (رویدادهای فرار حرارتی) همچنین باعث نگرانی اتحادیه آتش نشانان متحد استرالیا شده است و باعث شده است که تامین کننده شارژ مستقر در ملبورن JET Charge خواستار استانداردهای ملی برای رسیدگی به الزامات ایمنی آتش سوزی در محیط ساخته شده باشد.

خرید لوازم یدکی خودرو

یکی از شرکت های استرالیایی که عمیقاً در این فضا نقش دارد EV FireSafe، که پایگاه داده ای از آتش سوزی های باتری خودروهای برقی مسافربری در سراسر جهان قابل تأیید را نگه می دارد و روش های پاسخ اضطراری را که کار می کنند ردیابی می کند.

این شرکت از وزارت دفاع استرالیا بودجه می گیرد و توسط شورای آژانس های آتش نشانی استرالیا، بنیاد تحقیقات حفاظت از آتش (ایالات متحده آمریکا) و شورای رئیس آتش نشانی ملی (بریتانیا) به آن ارجاع داده شده است.

ما با مدیر پروژه، اما ساتکلیف، که به تازگی از یک سفر تحقیقاتی به چندین کنفرانس اروپایی با تمرکز بر مسائل مربوط به آتش‌سوزی خودروهای برقی بازگشته بود، صحبت کردیم.

خانم ساتکلیف گفت: «آتش‌سوزی باتری‌های برقی بسیار نادر است، اما چالش‌ها و خطرات جدیدی را برای جامعه جهانی واکنش اضطراری ایجاد می‌کند، و ما هنوز در حال بررسی چگونگی مدیریت این حوادث هستیم. .

سازمان او به‌روزرسانی‌های منظمی را منتشر می‌کند که پایگاه داده آتش‌سوزی‌های EV در سراسر جهان را با چند یافته جالب از جمله:

  • EV FireSafe 375 آتش سوزی باطری کششی EV را تأیید کرده است و در حال بررسی 87 مورد دیگر است. بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، برای ارائه این زمینه، بیش از 10 میلیون خودروی الکتریکی در سال 2022 در سراسر جهان فروخته شد.
  • اکثر این آتش سوزی ها پس از سال 2019 رخ داده است.
  • علل اصلی فرار حرارتی و احتراق یا انفجار به ترتیب عبارتند از: برخورد و زباله، خطای باتری OEM، غوطه ور شدن آب، خطای کارگاه، آتش سوزی، آتش سوزی خارجی و گرمای بیش از حد.
  • یکی از رویدادها، سقوط یک توپ یدک‌کش از کامیون و برخورد با قسمت زیرین خودروی الکتریکی را توصیف می‌کند که منجر به آتش‌سوزی باتری می‌شود.
  • 95 درصد آتش‌سوزی‌های باتری EV حوادث اشتعال با شعله‌های جهت‌دار جت‌مانند بود، و 5 درصد باقی‌مانده انفجار ابر بخار معمولاً در فضای بسته بود.
  • از این مجموعه حوادث، 31 درصد مربوط به خودروهای پارک شده در بیرون، 29 درصد خودروهایی بود که در خارج از خانه در حال حرکت بودند، 24 درصد در فضای بسته و 16 درصد ناشناخته بودند.
  • تنها 18 درصد از کل حوادث آتش‌سوزی باتری خودروهای برقی زمانی رخ داد که خودرو به شارژر متصل بود و 5 درصد دیگر ظرف 10 دقیقه پس از آتش‌سوزی از شارژر جدا شد.

احتمال آتش گرفتن خودروهای الکتریکی بسیار کمتر از ICE است [vehicles]با این حال، آنها آشکارا وسایل نقلیه جدیدتری هستند، بنابراین ما در حال بررسی هستیم تا ببینیم آیا در طول زمان تغییر می کند یا خیر.» او هشدار داد.

ما با یک شبکه جهانی از کارشناسان آتش نشانی و باتری کار می کنیم، و من به ویژه دوست دارم که بسیاری مایل و مشتاق به اشتراک گذاری آشکار دانش هستند.

خانم ساتکلیف ادعا می‌کند که در استرالیا فقط چهار آتش‌سوزی باتری خودروهای برقی مسافربری رخ داده است که سه مورد از آنها در سازه‌هایی پارک شده بود که سوختند و خودروهای الکتریکی را با خود بردند، و یکی دیگر که مرتبط با آن بود. آتش زدن

خانم ساتکلیف افزود: “خطر واقعی ما خودروهای الکتریکی سبک – دوچرخه های الکترونیکی، اسکوترها و اسکیت بردها – هستند که تقریباً هر روز در حال تخریب اموال، کشته و زخمی شدن مردم در سراسر جهان هستند.”

EV FireSafe در ارائه خود به استراتژی ملی EV، آنچه را که آن را «احساس ضد EV که توسط جریان اصلی و رسانه‌های اجتماعی به محافل اضطراری هدایت می‌شود، هدف گرفته است، و پاسخ‌دهندگان را به این باور می‌رساند که آتش‌سوزی‌های باتری خودروهای برقی مکرر اتفاق می‌افتد، مدیریت آنها غیرممکن است و وسایل الکتریکی الکتریکی غیرممکن است. متصل به شارژ یا درگیر شدن در یک برخورد، خطر برق گرفتگی بالایی دارد.

این سوگیری رسانه‌ای به طور جدی بر اعتماد پاسخ‌دهنده اضطراری به خودروهای برقی و ایمنی پاسخ‌دهنده هنگام مدیریت حوادث مربوط به خودروهای برقی تأثیر می‌گذارد. برنامه‌های تحقیقاتی و آزمایشی Nascent EV هنوز نمی‌توانند همه پاسخ‌ها را ارائه دهند و نیاز به پشتیبانی فوری دارند.

این شرکت خواستار اقداماتی مانند راهنماهای واکنش اضطراری EV نوشته شده بر اساس استانداردهای ISO 17840، عرضه ملی نشان آبی “EV”، تظاهرات نجات جاده ای، پایگاه داده راهنمای واکنش اضطراری، جلسات آنلاین برای آژانس های اضطراری، و تامین بودجه یک خودروی الکتریکی شده است. پایه آموزشی

خانم ساتکلیف می‌افزاید: سپس مسئله بهترین پاسخ‌ها مطرح می‌شود.

مدیریت حادثه را در نظر بگیرید: آیا باتری را با آبی که زمان زیادی طول می‌کشد خنک می‌کنیم، آن را در یک حمام آبی غوطه‌ور می‌کنیم که گران است، دشوار است و توسط هیچ سازنده خودروهای الکتریکی توصیه نمی‌شود، یا می‌توانیم اجازه دهیم آن را بسوزانیم و خطر انرژی را از بین ببریم. ؟” او گفت.

همچنین این موضوع وجود دارد که OEM ها چه کاری می توانند انجام دهند، به عنوان مثال در این فضا نصب ورودی آب رنو به بسته باتری است. شیمی های جدید نیز می تواند کمک کند، به عنوان مثال، تکثیر بسته های فسفات آهن لیتیوم پایدارتر در BYD و تسلاس.

به گفته خانم ساتکلیف، رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی می‌توانند با رانندگی نکردن یا شارژ نکردن خودروی برقی خود به ایمن‌تر نگه داشتن امدادگران کمک کنند:

  • آنها درگیر یک برخورد شده اند (به سازنده زنگ بزنید و راهنمایی بگیرید، او می گوید)
  • در آب غوطه ور شده است، مانند آب سیل
  • توسط سازنده فراخوان شده است

هنگام نصب شارژ EV خانگی، مطمئن شوید که جعبه دیواری دارای تیک RCM مطابقت با برق است، که توسط یک برقکار ماهر بر اساس قوانین سیم کشی ASNZ3000 نصب شده است و مرتباً آن را از نظر سایش و پارگی بررسی کنید.

بیشتر در این مورد: آتش نشانان هنوز برای غلبه بر آتش های EV به طور موثر تلاش می کنند

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد