مجله خودرو

بادهای مخالف، افزایش فروش خودرو در اروپا را تهدید می کند

به گزارش مستر مکانیک

گروه فولکس واگن از ژانویه تا می 2023 بیشترین سهم بازار را در اروپا داشت، اما تولید خودروهای برقی را کاهش داد.

تورم ممکن است با افزایش قیمت خودروهای جدید و عوامل دیگر ترکیب شود تا نیمه دوم سال 2023 “تاریک” باشد.

ارقام جدید نشان می دهد که با بازگشت عرضه، فروش خودرو در سراسر اروپا در حال جهش است، اما قیمت های بالای خودروهای جدید و افزایش نرخ بهره، بهبود صنعت در نیمه دوم را تهدید می کند.

بر اساس داده‌های گروه صنعت خودروسازی اروپا ACEA، فروش کلی در سراسر اروپا، از جمله بریتانیا، در پنج ماه اول سال با 17 درصد رشد به 5.3 میلیون رسید. در این مدت، بریتانیا از میانگین اروپا با 17 درصد افزایش به 772454 در مدت مشابه پیروی کرد.

خرید لوازم یدکی خودرو

اعداد و ارقام فروش خودروسازان داستان بسیار متفاوتی را با این زمان در سال گذشته نشان می دهد. سپس تنها هشت مورد از 34 برند فهرست شده توسط ACEA توانستند فروش خود را در پنج ماه اول در مقایسه با سال قبل افزایش دهند (که خود به دلیل همه گیری مختل شده است).

امسال، داده‌های بسیار بهتر ACEA عکس آن را نشان داد، زیرا تنها شش برند (شامل فیات، هوندا و میتسوبیشی) قادر به بهبود آمارهای سال 2022 نیستند. فولکس واگن با فروش 25 درصدی، بزرگترین برند باقی ماند که نشان دهنده زمان ناگوار آن در طول بحران عرضه سال گذشته است، در حالی که تویوتا با 12 درصد افزایش در رتبه دوم قرار گرفت.

خودروهای برقی با جهش 42 درصدی در تمام بازارها برای سهم 14 درصدی، برنده بزرگ بودند. هیبریدها با رشد 26 درصدی نیز از بازار پیشی گرفتند و با سرعت کمتری نسبت به خودروهای برقی رشد کردند، اما سهم بیشتری از یک چهارم بازار را به خود اختصاص دادند (ACEA شامل هیبریدهای ملایم در داده های هیبریدی خود می شود). فروش پلاگین هیبریدی اندکی کاهش یافت و تنها به 7.1 درصد از بازار رسید، در حالی که دیزلی ها نیز به افت خود ادامه دادند و به 13 درصد از کل رسیدند.

شارژ کیا XCeed PHEV

با این حال، تحلیلگران در مورد کیفیت بهبود محتاط هستند و اشاره می کنند که بسیاری از فروش ها در پنج ماه اول، عقب ماندگی ایجاد شده در سال گذشته را برآورده می کنند. سامی چان، تحلیلگر ارشد در LMC Automotive به Autocar گفت: «زمینه تقاضای اساسی همچنان چالش برانگیز است.

اقدامات دولت برای جلوگیری از تورم باعث افزایش نرخ بهره و گران‌تر شدن تامین مالی خودروها می‌شود. قیمت‌های رکورددار خودرو همراه با هزینه بالای استقراض، حتی با در دسترس‌تر شدن خودروها، فروش را سرکوب می‌کند. پیش‌بینی می‌کنیم در نیمه دوم سال نسبت به نیمه اول، رشد کمتری داشته باشیم. گفت چان.

عرضه‌کنندگان، اغلب قناری‌های معدن زغال‌سنگ بازار خودرو، خطرات را در نیمه دوم اعلام کردند. یکی از این تامین‌کنندگان، سازنده صندلی Adient است که مدیر عامل آن داگ دل گروسو، در آخرین تماس‌های درآمدی خود در ماه می، چشم‌انداز فروش خودرو در اروپا در نیمه دوم سال را «ممکن» توصیف کرد.

گروه فولکس واگن تولید خودروهای برقی در اروپا را کاهش داده است. تغییرات در کارخانه امدن فولکس‌واگن در آلمان کاهش یافته است که بر ID 4 SUV و ID 7 جدید تأثیر گذاشته است. بخش خودروهای الکتریکی.»

VW ID 4 تولید

اقدامات فولکس‌واگن، چه به کاهش محبوبیت خودروهایش یا به‌طور کلی در بخش خودروهای برقی مرتبط باشد، یادآور این است که خودروسازان به‌طور فزاینده‌ای تمایلی به تغییر مدل قدیمی خود برای افزایش فروش از طریق تخفیف ندارند.

الیور بلوم، مدیرعامل گروه فولکس‌واگن اخیراً به سرمایه‌گذاران گفته است که شرکت او اکنون به اصل «ارزش بر حجم» متعهد شده است. او گفت: «مدل فرمان جدید ما از گروه فولکس واگن، ایجاد ارزش پایدار را بر تمرکز بر رشد حجم در گذشته اولویت خواهد داد.

در زمان‌های قدیم، فولکس‌واگن برای افزایش سودآوری بر افزایش هزینه‌های ثابت تمرکز می‌کرد. گفت بلوم. این به معنای افزایش تولید تا حدی بود که فروش صورتحساب هنگفت شرکت آلمانی برای نیروی کار، توسعه، بازاریابی و سایر هزینه‌های عمومی را پوشش می‌دهد، هر چند حاشیه نهایی ناچیز باشد.

خودروسازان در طول همه‌گیری و کمبود قطعات متعاقب آن، نظم قیمت‌گذاری را بر آن‌ها تحمیل کردند، زیرا مشتریان برای دستیابی به خودروهای جدید تلاش می‌کردند و به آنها اجازه می‌داد قیمت‌ها را افزایش دهند. میانگین قیمت یک خودروی جدید فروخته شده در بریتانیا افزایش یافته است تقریباً 6000 پوند تا 45311 پوند بین ژانویه 2021 تا امروز، چه ماشینی؟ داده ها را نشان می دهد. در همین حال، میانگین تخفیف نقدی 36 درصد کاهش یافت در حالی که تخفیف های مالی PCP 32 درصد کاهش یافت.

علیرغم تعهد «ارزش بیش از حجم» از سوی شرکت هایی مانند VW، Stellantis و دیگران، تخفیف ها در حال بهبود هستند. چه ماشینی؟ نشان می دهد که تخفیف ها از 1 ژانویه تاکنون به طور متوسط ​​12٪ به 1500 پوند افزایش یافته است، با تخفیف های PCP با 14٪ افزایش به 2048 پوند.

فیات 500 با تابلوی «فروش» روی سقف

با این حال، خودروسازان هنوز با ترمزهایی در توانایی خود در عرضه خودرو روبرو هستند، جدای از توقف های خودخواسته برای جلوگیری از عرضه بیش از حد. کمبود قطعات همچنان یک مسئله است، اگر کمتر از گذشته باشد، در حالی که مشکلات لجستیکی برای نگه داشتن خودروها در کارخانه ها و بنادر توطئه می کنند. آرنو آنتلیتز، مدیر مالی گروه فولکس‌واگن در روز سرمایه‌گذار اخیر این گروه گفت: «تقاضای متوقف‌شده برای وسایل نقلیه به آرامی در زنجیره فرآیند حرکت می‌کند. “در حال حاضر گلوگاه به کل زنجیره لجستیک رسیده است.” وی به کمبود کامیون، قطار و کشتی و مردم برای رانندگی یا تخلیه آنها اشاره کرد.

Stellantis به شدت از مشکلات لجستیکی آسیب دیده است که تا حدودی دلیل آن کاهش سهم بازار آن از 19.2 درصد به 17.6 درصد در پنج ماه اول است. بر فراز مدت مشابه سال گذشته

با این حال، آمار فروش اروپا در نهایت از سال 2022 پیشی خواهد گرفت. پیش بینی می کند این شرکت پیش بینی می کند که LMC به 16.1 میلیون افزایش نسبت به 14.6 میلیون در سال گذشته رسیده است، در حالی که وضعیت اقتصادی بهتر در سال آینده شاهد افزایش بیشتر در سال 2024 به 17.6 میلیون و 18.9 میلیون در سال 2025 خواهد بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد