مجله خودرو

باد کردن لاستیک ها می تواند شما را به 14 روز زندان محکوم کند

یک گروه حاشیه‌ای در حال حاضر از استرالیایی‌ها می‌خواهد تا لاستیک‌های خودروهای شاسی‌بلند را به عنوان بخشی از اعتراضات اقلیمی تخلیه کنند.

همانطور که مشخص است، هر کسی که در ویکتوریا این کار را انجام دهد با جریمه بسیار سنگینی روبرو می شود. طبق بند 70 قانون قانون ایمنی جاده 1986 در ویکتوریا، اگر شخصی که بدون دلیل یا بهانه موجه، وسیله نقلیه موتوری متعلق به شخص دیگری را دستکاری یا تداخل کند، مرتکب جرم شود.

نمونه هایی از این مورد که توسط یک وکیل تخصصی جنایی مستقر در ملبورن تعریف شده است عبارتند از تخلیه لاستیک خودروی شخصی بدون رضایت، دستکاری ترمزهای خودروی شخص بدون رضایت، و دستکاری قفل های خودروی شخص بدون رضایت.

حداکثر مجازات برای این جرم در ویکتوریا دو واحد مجازات یا حبس به مدت 14 روز است. نرخ واحد جریمه فعلی 184.92 دلار است، به این معنی که این توهین حداکثر 369.84 دلار جریمه دارد.

نرخ جریمه قرار است از اول جولای امسال به 192.31 دلار افزایش یابد، به این معنی که این توهین به زودی حداکثر جریمه 384.62 دلار را به همراه خواهد داشت.

خرید لوازم یدکی خودرو

علاوه بر این، اگر فرد دارای گواهینامه رانندگی یا مجوز یادگیری باشد، دادگاه ویکتوریا ممکن است فرد را از دریافت گواهینامه برای مدتی که بیش از چهار سال نمی‌شود لغو یا رد صلاحیت کند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، خاموش کننده های تایر، که در سال گذشته در اروپا تولید شد، یک “جنبش گروهی بدون رهبری و خودمختار” است که لاستیک ها را در “وسایل نقلیه عظیم و غیر ضروری” تخلیه می کند تا باعث ناراحتی صاحبان آنها شود.

این گروه حاشیه‌ای اغلب عکس‌هایی از خودروهای شاسی‌بلند با لاستیک‌های خالی شده در توییتر منتشر می‌کنند. این یک راهنمای گام به گام در وب سایت خود و همچنین یک بروشور دارد که می توان آن را چاپ کرد و روی وسایل نقلیه قربانی گذاشت.

خاموش‌کننده‌های تایر اخیراً فراخوانی داده‌اند که می‌گویند به افراد در ملبورن نیاز دارد و می‌خواهد «پارتی را از آنجا شروع کند».

این بیانیه خاص در پاسخ به یکی از کاربران توییتر بود که عکسی از یک پیکاپ Ram 1500 منتشر کرده بود که از یک فضای پارکینگ به یک مسیر دوچرخه بیرون زده بود.

وقتی نزدیک شد news.com.auتایر خاموش کننده گفت که این گروه با “هیچ مشکل قانونی” مواجه نشده است و سپس استرالیا “هدف بزرگ بعدی” آن است.

یکی از سخنگویان این شرکت گفت: «گرفتار شدن در حال انجام این کار بسیار سخت است، مگر اینکه صاحبان خودروهای شاسی بلند تمام شب را بیدار بمانند، هر شب از خودروی خود دفاع کنند، در صورتی که ما ظاهر شویم.» news.com.au.

«اگر کسی دستگیر شود، این بحث وجود دارد که آیا کاری که ما انجام می دهیم حتی غیرقانونی است یا خیر. در بریتانیا، نیروهای پلیس در مورد اینکه آیا خروج هوا از لاستیک جرم است یا خیر، اختلاف نظر دارند.

“حتی ممکن است آستانه خسارت جنایی را برآورده نکند.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد