مجله خودرو

با وجود ممنوعیت ICE در سال 2030، لکسوس بانک های هیبریدی را عرضه می کند

به گزارش مستر مکانیک

لکسوس LBX جدید تنها با پیشرانه هیبریدی بنزینی-الکتریکی عرضه خواهد شد

مقادیر باقیمانده قوی و نسبت بالای آلایندگی صفر به برند ژاپنی اعتماد به نفس می دهد.

دیمیتریس تریپوسپیتیس، رئیس لکسوس اروپا به اتوکار گفت، علیرغم ممنوعیت قریب الوقوع فروش خودروهای بنزینی و دیزلی، خودروهای هیبریدی لکسوس همچنان «مرتبط» هستند.

دولت بریتانیا فروش خودروهای جدید بدون «قابلیت قابل توجه آلایندگی صفر» را از سال 2030 ممنوع خواهد کرد، اگرچه هنوز مشخص نشده است که این برای سازندگان چه معنایی دارد.

خرید لوازم یدکی خودرو

در عین حال، دستور فروش خودروهای بدون آلایندگی را معرفی خواهد کرد که به موجب آن ۲۲ درصد از تحویل‌های سازنده از سال آینده به ZEV و پس از آن افزایش خواهد یافت.

تریپوسپیتیس در بحث راه اندازی لکسوس LBX هیبریدی جدید که قرار است تحویل آن در سه ماهه اول سال 2024 آغاز شود، گفت که نگران کوتاه بودن عمر مفید آن نیست. متقاطع.

او گفت: «می‌توانید تصور کنید که ما هم مثل همه کلینیک‌های زیادی را انجام داده‌ایم [does]، حدس می زنم. بسیار بدیهی بود که تا چند سال آینده، اکثریت بازار اروپا هنوز به سمت خودروهای برقی حرکت نکرده است. این بدان معناست که اگر به قاره نگاه کنید، داشتن هیبریدی برای خودرو یک فناوری مرتبط است.

“البته برای بازار بریتانیا به طور خاص، ما باید دستور کار را مطالعه کنیم. همه چیز بسیار سریع در حال حرکت است.

برای چند سال آینده، من معتقدم که این فناوری مرتبط است، زیرا همه مزایای آن را دارد. هیبریدی “خود شارژ” [in its] نسل پنجم مزایای فناوری زیادی دارد.”

Autocar اخیراً گزارش داد که شرکت مادر لکسوس تویوتا معتقد است که پیشرانه‌های هیبریدی موازی آن به اندازه کافی آلایندگی صفر دارند تا به عنوان خودروهای بدون آلایندگی قابل توجهی شناخته شوند.

ریچارد کنورثی، رئیس تولید تویوتا در بریتانیا، گفت: «آنچه می‌توانیم نشان دهیم این است که ۸۰ درصد مواقع و ۵۰ درصد مسافت، آلایندگی صفر برای خودروهای هیبریدی در محیط‌های شهری است.»

کنورثی اضافه کرد که “ما معتقدیم هیبریدی بخشی از راه حلی است که به ما امکان می دهد کربن را در اسرع وقت کاهش دهیم.”

در مورد LBX، مدیر محصول بارت ایلن به خبرنگاران گفت که “بیش از 50 درصد از کارکرد خودروهای برقی همان چیزی است که ما انتظار داریم” و انتشار CO2 آن احتمالا “به راحتی زیر 120 گرم در کیلومتر است”.

Tripospitis همچنین به ارزش باقیمانده قوی خودروهای غیر برقی در بازارهایی با نسبت بالای برق رسانی اشاره کرد که دلیلی برای نگرانی نیست.

او گفت: «اگر مثالی بزنم، در نروژ که برقی‌ترین بازار جهان است، ارزش خودروهای دست دوم غیر برقی بسیار بالاست، اگرچه بازار در حال حاضر 85 درصد خودروهای برقی است. و این حداقل به من می‌گوید که من تأثیر حکم در بریتانیا برای بازار خودروهای دست دوم را بهتر درک نکردم.

من می‌توانم نظری داشته باشم: آنها با قیمت خوبی می‌فروشند زیرا عرضه آنقدر زیاد نیست، بنابراین افرادی که می‌خواهند یک ماشین غیر الکتریکی کارکرده بخرند، شاید آن را پیدا کنند و پول خوبی برای آن بپردازند.

“بنابراین برای فروش ماشین جدید در در سال‌های آینده، من فکر می‌کنم بریتانیا بازار مهمی برای ما است و امیدوارم آنها بتوانند تعداد زیادی از این خودرو را بفروشند. پنج یا شش سال بعد، بگذارید ببینیم.

در روش کلاسیک لکسوس، ما زیاد مطالعه می کنیم و چیزها را پیش بینی می کنیم. بنابراین باید از همکاران من از Lexus UK انتظار داشته باشید [to] تجزیه و تحلیل کنید و سپس بر اساس تصمیمات دولت، شخصیت و مواضع خود در قبال آن، فرضیاتی از بازار آینده ایجاد می کنیم. اگر این داده شود، اقدامات متقابلی بر سر راهبردهای مربوط به آن وجود خواهد داشت.

این در هر بازاری اتفاق خواهد افتاد و این نقش خود را ایفا خواهد کرد. امیدوارم یک نقش دست دوم یا دست اول برای آن وجود داشته باشد [LBX]، اما من فکر می کنم ما هنوز آنجا نیستیم. چند سال دیگر باقی مانده است.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد