مجله خودرو

بدترین اشتباهاتی که با رانندگان جوان مرتکب می شویم

مهارت های رانندگی فورد برای زندگی، یک برنامه رایگان با هدف آموزش مهارت های ارزشمند جاده ای به جوانان، دوباره راه اندازی شده است و تمرکز امسال بر رانندگی در شب است.

جیمز استوارت، بنیانگذار و مدیر Driving Solutions که این برنامه را به صورت محلی اجرا می‌کند، می‌گوید که هدف از آن کمک به رسیدگی به رفتارهای راننده قبل از ریشه‌یابی آنهاست.

آقای استوارت گفت: «ما همچنین می‌دانیم که بسیاری از عادات رانندگان جوان، عاداتی هستند که والدین آنها داشتند و والدینشان داشتند، زیرا این کسی است که به آنها گفته است که چگونه رانندگی کنند.

نگاه کنید، اگر بتوانم یک شبه دنیا را تغییر دهم، دوست دارم فقط بگویم هی، از این خط، همه باید این را بدانند، اما مشکل اینجاست که ما نسل‌هایی داریم که به سمت توانایی‌ها و توانایی‌ها حرکت نمی‌کنند. درک وسایل نقلیه موتوری، به همین دلیل است که عوارض جاده در سراسر کشور بسیار بد است.

ما هر سال بیش از 1800 نفر را در جاده‌های استرالیا از دست می‌دهیم، برای جاده‌هایی که بهتر می‌شوند، خودروهایی که ایمن‌تر می‌شوند… عوارض جاده‌ها باید کمتر شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

اینجاست که فورد می آید و می گوید برای رفع این مشکل از کجا شروع کنیم؟ بیایید از نسل بعدی شروع کنیم و به آنها بهترین شانس را برای بقا بدهیم.»

Driving Skills for Life مجدداً در ماه مه از سر گرفته شد و پس از جلساتی که در این ماه در قلمرو شمالی برگزار شد، در ژوئیه و آگوست به ویکتوریا و نیو ساوت ولز و بعداً به کوئینزلند منتقل خواهد شد.

این برنامه، برای رانندگان بین 16 تا 24 سال، هم در استرالیا و هم در خارج از کشور اجرا می شود و بسته به کشور و اینکه آیا در یک منطقه شهری یا منطقه ای اجرا می شود، طراحی شده است.

در میان چیزهای دیگر، به رانندگان نشان داده می‌شود که چگونه با سرعت 80 کیلومتر در ساعت و در یک سطح شکاف، توقف اضطراری انجام دهند و «لباس خستگی» بپوشند که سطح الکل خون 0.05 را شبیه‌سازی می‌کند.

آنها همچنین در مورد خطرات تغییر یا بارگیری بیش از حد وسایل نقلیه خود و اهمیت نگهداری از آنها هشدار داده شده اند.

آقای استوارت گفت که تعداد زیادی از جوانان در خودروهایی هستند که از فناوری ایمنی کافی برخوردار نیستند.

فکر می‌کنم بدترین کاری که در حال حاضر انجام می‌دهیم این است که به بی‌تجربه‌ترین رانندگان خود بدترین ماشین‌هایی را می‌دهیم که در هنگام استارت زدن، بدون فناوری رانندگی می‌کنند، زیرا فکر می‌کنیم، «خب، آنها می‌خواهند تصادف کنند وگرنه به چیزی آسیب می رسانند، پس بیایید آن را خرج یک ماشین خوب نکنیم.»

“من دوست دارم بتوانم مانند هزینه HECS یا چیزی شبیه به آن نگاه کنم تا به رانندگان جوان خودروی درجه بندی ایمنی پنج ستاره را برای شروع کار بدهم تا بهترین شانس بقا را برای شروع کار به آنها بدهم.

و وقتی می‌گویم یک ماشین پنج ستاره، لازم نیست یک ماشین کاملاً جدید باشد، بلکه فقط یک ماشین پنج ستاره از پنج سال پیش باشد.

حداقل، آقای استوارت می‌گوید اگر ماشینی می‌خرید، باید کیسه هوا، ترمز ضد قفل، کنترل پایداری و مجموعه خوبی از لاستیک‌ها داشته باشد.

او گفت: «من فکر می‌کنم این بهترین فرصتی است که می‌توانیم به فرزندانمان بدهیم تا با آن شروع کنند و متأسفانه وقتی اولین اشتباه خود را مرتکب می‌شویم، اگر آن ویژگی‌های ایمنی را نداشته باشیم، گاهی اوقات زندگی نمی‌کنیم تا داستان را تعریف کنیم.»

آقای استوارت گفت یکی دیگر از دلایل کلیدی بالا بودن تلفات جاده، عدم رعایت ادب از جانب رانندگان است.

او گفت: “وقتی رانندگی می کنیم “من” زیادی وجود دارد، ما افراد دیگر را در نظر نمی گیریم، و من فکر می کنم ادب رانندگی یک وسیله نقلیه موتوری به مرور زمان از بین رفته است.”

بیایید کمی ادب را به جاده ها بازگردانیم. بیایید به همدیگر کمی فضا بدهیم، کمی به هم احترام بگذاریم و باید از جایی با این پیام شروع کنیم.

و متأسفانه، یک فرد 30، 40، 50 ساله، تغییر عادات بسیار سخت است، اما اگر بتوانیم با نسل بعدی شروع کنیم، شاید این بهترین راه برای انجام آن باشد.

«شما به مکان‌هایی در اروپا نگاه می‌کنید، چراغ‌های خود را در اتوبان روشن می‌کنید و مردم از سر راه شما خارج می‌شوند. در استرالیا، یک نفر چراغ‌هایش را به سمت شما می‌تابد و تنها در حالی که یک انگشتش را بالا نگه داشته‌اید، برایتان دست تکان می‌دهند.»

فورد با استناد به داده‌های کمیسیون تصادفات حمل‌ونقل ویکتوریا که نشان می‌دهد رانندگان جوان هفت برابر بیشتر از رانندگان دارای گواهینامه کامل در حین رانندگی در این شهر کشته یا مجروح می‌شوند، می‌گوید امسال به دلیل خطر بالای جراحت یا مرگ بر رانندگی در شب تمرکز کرده است. تاریکی.

امسال از رنجرز و اورست جدید در برنامه استفاده می کند.

وقتی به رانندگان مخصوصاً در کشور نگاه می‌کنید، شاسی‌بلندهای بزرگ‌تر بسیار بیشتری وجود دارند، بنابراین در جایی که 10 سال پیش بچه‌های جوان می‌خواستند یک فوکوس یا چیزی شبیه به آن برانند، اکنون همه چیز در مورد رنجرز است. [let’s] آنها را سوار ماشین هایی کنید که قرار است سوار شوند.

با استفاده از وسایل نقلیه جدید، این برنامه همچنین به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا آخرین فناوری را تجربه کنند.

اندازه هر ورودی بستگی به منطقه دارد. در جلسه اخیر آلیس اسپرینگز، 12 شرکت کننده و دو مربی داشت. در ملبورن، گروه های 50 شرکت کننده و 10 مربی خواهد داشت.

Ford Driving Skills For Life توسط بنیاد غیرانتفاعی هنری فورد، که در تلاش‌های خیریه متعدد مشارکت دارد، تأمین می‌شود و از سال 2003 در حال فعالیت است.

ثبت نام برای جلسات بعدی اکنون باز است، با رانندگان 16 تا 24 ساله با مجوز یادگیرنده معتبر یا گواهینامه رانندگی واجد شرایط – شما می توانید اینجا ثبت نام کنید.

جلسات بعدی به شرح زیر است:

  • راه آهن بین المللی ملبورن، ویکتوریا: جمعه، 21 ژوئیه
  • Sydney Motorsport Parkway، Eastern Creek، New South Wales: جمعه، 18 اوت
  • لیتگو، نیو ساوت ولز: شنبه، 19 اوت

مکان های کوئینزلند هنوز اعلام نشده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد