مجله خودرو

بررسی دستی BMW M2 Coupe

به گزارش مستر مکانیک

آخرین خودروی M مجهز به دستی ب‌ام‌و در جاده‌های بریتانیا ناامید نمی‌شود

نرخ تورم عمومی بالا برای خودروسازانی که به دنبال سود بیشتر از هر مدل عملکردی جدید هستند، به نظر می رسد یک محافظ دود مفید است، اینطور نیست؟ و هنوز اینجاییم. اصلی BMW M2 که در سال 2016 وارد بریتانیا شد، با قیمت برچسب نمایشگاه افتتاحیه کمتر از 45 هزار پوند عرضه شد – و در طول دوره کامل عمر خود، فروش آن از هر خودروی M دیگر در کتاب ها پیشی گرفت.

با اصلاح این قیمت برای هفت سال تورم در بریتانیا، ممکن است انتظار داشته باشیم که قیمت نسل دوم M2 جدید از 60000 پوند شروع شود. اما از آنجایی که این خودروی M قدرتمندتر، بالغ‌تر و فنی‌تر از هر مدل قبلی خود است، در واقع با قیمتی کمتر از 65000 پوند برای تجارت باز می‌شود. اگر می‌خواهید این ویژگی مکانیکی که در هر خودروی فعلی M دیگری رد شده است، بیشتر باشد: یک گیربکس دستی که با دیفرانسیل عقب «استاندارد» شما مطابقت داشته باشد.

آیا ارزش آن را دارد؟ میدونی چیه؟ وقتی یک پورشه 718 کیمن GTS شش سیلندر با سه پدال و یک چوب، شاید 70 هزار پوند قیمت داشته باشد. یک انفجار باز در جاده‌های بریتانیا نشانه‌های بسیار امیدوارکننده‌ای به ما داده است.

خرید لوازم یدکی خودرو

در حال حاضر نزدیک به M3 و M4، و با توجه به طول کلی و وزن کمی متورم شده است، این خودرو در معرض خطر از دست دادن هویت دینامیکی خود بود. اما به نظر می رسد BMW M این خطر را به خوبی مدیریت کرده و کاهش داده است – حداقل با تیونینگ شاسی M2، اگر نه کاملاً خوب با استایل متفاوت تر خودرو.

به نظر می رسد کمی از جمع و جور بودن نخ و چابکی هندلینگ پاشنه فنری نسل اول BMW M2، همراه با برخی از جذابیت های کمی جعلی و وحشتناک آن، کنار گذاشته شده است. اما کنترل پیچیده‌تر بدنه B-road از راه تجارت به دست می‌آید – بدون هیچ کمبودی در مورد سواری اولیه خودرو وقتی دمپرهای تطبیقی ​​جدید را شماره‌گیری می‌کنید.

علاوه بر این، این خودرو هنوز هم می‌تواند برداشت خود را ایجاد کند – تجسم خود را ایجاد کند. فاصله بین دو محور این خودرو به طور قابل توجهی کوتاهتر از M4 است و به لطف سیستم تعلیق ویژه، فرمان و تنظیم تفاوت فعال در بخش M، نشاط هندلینگ در دسترس دارد که M4 کوپه، همانقدر که بدون شک خوب است، به سختی از دست می دهد.

این خیلی شما را تشویق نمی کند که آن را دور بزنید. بلوغ و دقت خودروی مدرن M در اینجا بیشتر از آن است. خیلی هم به سمت پیچ و خم نمی رود. اما با این وجود، M2 می‌خواهد کمی بیشتر از یک M4 در زیر شما بچرخد و حرکت کند – در حالی که شما نیرو را به محور عقبش می‌دهید، در گوشه‌ای، دومین گاز جهت‌دار را انجام دهد. عجیب نیست، اما قطعاً سرگرم کننده است.

عرضه گشتاور فوق‌العاده یکنواخت خط مستقیم، پاسخگویی عالی و برد کامل آن، و شخصیت خوش صدا و خشن آن، آن را به خودی خود جذابیت بزرگی ایجاد کرده است. 65 هزار پوند مطمئناً برای آن بسیار بالا نیست، نه با استانداردهای امروزی.

اما برای اینکه واقعاً در تمام آن چیزی که موتور ارائه می‌دهد بنوشید، به طور سیناپسی به هندلینگ دریچه گاز و متعادل‌شده شاسی‌ها ضربه بزنید و معنادارترین رابطه را با محور عقب محرک آن داشته باشید، گیربکس دستی M2 یک عامل دگرگون‌کننده است. شما به سادگی باید آن را داشته باشید – به دلیل روشی که شما را به تجربه رانندگی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهنی می کشاند، اگر نه به خاطر کیفیت تعویض دنده کمی فنری M2 و چیدمان جای پا سه پدال با احساس فشرده شدن بسیار کم.

با دفترچه راهنما، تجربه رانندگی M2 کاملاً جذب می شود. مغز شما را وادار می‌کند به مسیری که پیش رو دارید فکر کند، جایی که یک خودرو ممکن است شما را به خاموش کردن دعوت کند. پس از انتخاب دنده برای پیچی که به آن نزدیک می‌شوید از قبل، به شما اطمینان کاملی نسبت به میزان گشتاوری که قرار است به چرخ عقب بیرونی وارد شود – و دقیقاً در چه زمانی- می‌رسد. زیرا این دقیقاً همان کاری است که یک پیشرانه دستی که شما کاملاً کنترل آن را دارید انجام می دهد.

گیربکس دستی M2 به تنهایی 454 پوند قیمت دارد، اما از آنجایی که انتشار گاز دی‌اکسید کربن خودرو را اندکی افزایش می‌دهد، تقریباً 700 پوند مالیات اضافی در نمایشگاه VED بریتانیا در سال اول دریافت خواهید کرد. با این حال، من کاملا این کار را خواهم کرد.

ترکیبی تاثیرگذار از قدیمی و جدید در ترکیب این جدیدترین خودروی جمع و جور M و همچنین قابلیت استفاده، کارایی، عملکرد و ارزش وجود دارد. مطمئناً گران است – اما بسیار بیشتر از ماشین‌های کامپکت قدیمی M که قبلاً استفاده می‌کردند و به روش‌های متعددی ارائه می‌دهد.

اگر تعمیرگاه بی ام و قصد داشت یک خودروی اسپورت سطح ابتدایی بسازد با طعمی خاطره‌انگیز از آنچه که نمادهای عملکرد آن را در طول دهه‌ها بسیار خاص کرده است، و همچنین کمک بزرگ‌تری به چیزهای استثنایی امروزی آن‌ها باشد، می‌توانم بگویم که کار بسیار خوبی بود. بالا کار

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد