مجله خودرو

بررسی سلامت: چه چیزی در بخش نرم افزار گروه فولکس واگن تغییر کرده است؟

به گزارش مستر مکانیک

فولکس واگن ID 3 با چندین اشکال نرم افزاری راه اندازی شد که نیاز به ارتقای اولیه داشت

الیور بلوم، مدیر عامل، تغییرات عمده ای در رهبری و مسئولیت های Cariad را آغاز کرده است.

در ماه مه، اولیور بلوم، مدیرعامل گروه فولکس واگن، بخشی از برنامه 10 ماده‌ای را که در سپتامبر گذشته در زمان روی کار آمدن او ایجاد شد، به خوبی انجام داد.

شرکت توسعه نرم افزار داخلی Cariad SE برای دور دیگری از سازماندهی مجدد وارد شد. دریک هیلگنبرگ، مدیر ارشد اجرایی Cariad، لین لونگو مدیر ارشد فناوری و توماس سدران، مدیر ارشد مالی، همگی از سمت‌های خود برکنار شده‌اند و در انتظار تغییر در گروه هستند. هر سه پست باید توسط بنتلی عضو هیئت تولید پیتر بوش پر شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

بلوم در اعلام تغییر پرسنل گفت: «پیتر بوش مدیر اجرایی مناسب در زمان مناسب است… او یک استراتژیست، مجری و بازیکن تیم است. او این را با موفقیت در بنتلی ثابت کرد. او گروه فولکس واگن را به خوبی می شناسد و همچنین تجربه تغییرات و مشاوره گسترده ای دارد. در این اطلاعیه مشخص نشد که تخصص تولیدی بوش چگونه به اجرای موفقیت آمیز یک شرکت توسعه نرم افزار تبدیل می شود.

سلف Cariad، Car.Software، به عنوان یک شرکت جداگانه در داخل فولکس واگن در 1 ژانویه 2020 تشکیل شد. رئیس سابق فولکس واگن، هربرت دیس، یک حامی کلیدی بود و آن را موظف به حذف شبکه‌ای که به سرعت از کار می‌افتد وصله‌های نرم‌افزار اجزای داخلی را بر عهده داشت و جایگزین آن‌ها می‌کرد. یک سیستم عامل مشترک (OS) برای همه وسایل نقلیه گروهی. برخورد فرهنگ ها به سرعت رخ داد. هسته اصلی تضاد از دو فلسفه متفاوت بود. Car.Software بلافاصله موظف شد تا یک سیستم‌عامل مشترک خودرو را برای خط خودروهای تمام الکتریکی آینده آینده فراهم کند. در درازمدت، Car.Software قرار بود سیستم‌های کمک راننده پیشرفته (ADAS) و عملکردهای خودکار خودرو را به تدریج توسعه دهد و در عین حال اتصال خودرو را افزایش دهد.

در نهایت، Car.Software قرار بود پایه و اساس وسیله نقلیه تعریف شده توسط نرم افزار را بسازد. همانطور که از نام آن پیداست، با تعریف اکوسیستم دیجیتال، محصولات و خدماتی که وسیله نقلیه به سرنشینان خود ارائه می‌دهد، شروع می‌شود و طراحی خودرو از آنجا دنبال می‌شود.

Car.Software با کمبود منابع برای هر یک از کارها و پیگیری همه آنها به طور همزمان، به طور مداوم ضرب الاجل ها را از دست می داد و خود را در تضاد با بازوهای تولیدی بسیار ساختار یافته و برنامه ریزی شده همه برندهای گروه قرار می داد. فولکس واگن ID 3 با ویژگی‌های کلیدی اطلاعات و سرگرمی و عملکردی که در تحویل به مشتریان فاقد ویژگی‌های کلیدی بود، مانند ID 4 بعدی، شروع به کار کرد. اصلاحات وعده داده شده خودروهایی که قبلاً در دست مشتریان بود، به آرامی اتفاق افتاد و تاریخ‌های تحویل زیادی در طول راه وجود نداشت. پورشه و آئودی با نرم افزارهای تازه وارد به شدت مبارزه کردند. هر دو برند ممتاز در نهایت سیستم عامل رایج 1.0 را به نفع سیستم عامل های خودرو توسعه یافته در داخل رد کردند.

تغییر نام به Cariad همراه با تغییر در پرسنل در مارس 2021 نتوانست مشکلات بین توسعه دهندگان نرم افزار و کارکنان تولید خودرو را برطرف کند. طرح اولیه دیس برای Cariad این بود که یک کادر توسعه و پیاده سازی نرم افزار چابک در گروه فولکس واگن داشته باشد که به تبدیل گروه از خودروساز قدیمی به سازنده محصولات دیجیتال، خدمات و وسایل نقلیه نرم افزاری کمک کند. دیس دیده بود که چگونه ادغام عمودی توسعه نرم‌افزار در فرآیند تولید خودروها، خودروها را از نظر فنی پیشرفته‌تر و سودآورتر از مصاحبه برای شغل مدیرعاملی در تسلا قبل از مدیرعامل شدن در فولکس واگن می‌کند.

تأخیرهای داخلی Cariad، اهداف از دست رفته و ناتوانی در ارائه نرم افزار کار، عرضه ID 3 و ID 4 تحت Diess را فلج کرد. در نهایت، مشکلات بین Cariad و برندهای پریمیوم آئودی و پورشه منجر به تاخیر در تولید ماکان تمام الکتریکی و آئودی Q6 E-tron تا اواخر سال 2024 شد. در یک جنگ قدرت در فولکس واگن ادامه یافت و در اواخر ژوئیه 2022 به قیمت کار دیس تمام شد.

چند ساعت پس از اعلام بوش، خبر همکاری قریب‌الوقوع پورشه با توسعه‌دهنده نرم‌افزار رانندگی خودکار اسرائیلی Mobileye برای کمک به توسعه ADAS متزلزل فولکس‌واگن، که قرار است برای اولین بار در خودروهای پلتفرم PPE که اکنون با تاخیر مواجه شده‌اند، به بیرون درز کند. با اطمینان می توان فرض کرد که بلوم، به عنوان مدیر عامل پورشه و گروه فولکس واگن، در تصمیم گیری برای همکاری با Mobileye برای ویژگی های آینده ADAS مشارکت داشته است.

جهت بلوم برای کاریاد روشن است. برای آینده قابل پیش بینی، Cariad به طور مستقل در داخل سازمان بزرگتر برای توسعه یک سیستم عامل سفارشی VW فعالیت نخواهد کرد. همچنین کاریاد پیشتاز تبدیل گروه فولکس واگن به یک سازمان دیجیتالی نیست، همانطور که تسلا اکنون است. در عوض، Cariad تعدادی از همکاری ها را با تامین کنندگان نرم افزار خارجی مانند Mobileye مدیریت خواهد کرد. نصب یک کارشناس ساخت به شخص پیتر بوش به عنوان مدیر عامل کاریاد نشان می دهد که فولکس واگن با نرم افزار به عنوان جزئی از خودرو رفتار خواهد کرد. نرم افزار و استفاده از آن توسط سرنشینان معیار اصلی تعیین کننده خودرو در مرحله طراحی نخواهد بود. فولکس واگن در انتقال به مجموعه محصولات خودروهای مبتنی بر نرم‌افزار و ارتقاء دیجیتالی، عملاً از پیشتازی خود در میان شرکت‌های OEM قدیمی چشم‌پوشی می‌کند.

در مقابل این فداکاری، نیاز به خروج محصولات و ادامه درآمدزایی است. حتی در حال حاضر، خودروهای ID 3 و ID 4 در دست مشتریان نمی توانند به روز رسانی را از طریق هوا (OTA) دریافت کنند. رقبای BMW و مرسدس بنز اکنون همتایان دیجیتالی فولکس واگن هستند و شرکای آنها بخش عمده ای از توسعه دیجیتال را به سمت محصولات و خدمات ارائه شده از طریق سیستم عامل های مشترک یا قراردادی ارائه می دهند.

Arno Antlitz، مدیر مالی گروه فولکس واگن تایید کرده است که سیستم عامل Cariad 1.2 با Macan الکتریکی و Q6 E-tron سال آینده عرضه خواهد شد. سیستم عامل 2.0 که باید امکان رانندگی خودکار سطح 4 را فراهم کند، طبق برنامه ریزی اولیه در سال 2025 عرضه نخواهد شد، بلکه در سال 2027 یا 2028 عرضه خواهد شد. پلت فرم و نه در راه اندازی پلت فرم همانطور که در ابتدا در نظر گرفته شده بود.

بلوم می‌داند که انقلاب‌ها به زمان و هزینه نیاز دارند، حتی اگر ماهیت دیجیتالی داشته باشند. تامین امنیت آینده پلت فرم های خودروهای برقی گروه و عرضه محصولات به این معنی است که فولکس واگن روزی دیگر زنده خواهد ماند.

کنراد لیسون

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد