مجله خودرو

برند لوکس می تواند خودروهای برقی را برای هیدروژن کنار بگذارد

تعداد بیشماری از برندهای خودرو به سمت خودروهای برقی باطری (BEV) سرازیر می شوند، اما رولز – رویس می تواند اولین شرکت خودروسازی باشد که از BEVs به خودروهای الکتریکی سلول سوختی هیدروژنی (FCEV) تغییر می کند.

رولزرویس قرار است در سه ماهه چهارم سال 2023 اولین BEV خود را با نام Spectre در سطح جهانی عرضه کند و تا سال 2030 به یک برند فقط الکتریکی تبدیل شود.

تورستن مولر اوتووس، مدیرعامل شرکت به نشریه انگلیسی گفت اتوموبیل موقعیت این برند امکان در نظر گرفتن هیدروژن را در آینده باز می کند.

برندهایی مانند BMW، Toyota و Hyundai، در میان دیگران، بیشتر به فناوری FCEV متعهد بوده اند، چیزی که مانند تسلا و فولکس واگن از آن انتقاد کرده اند.

آقای مولر اوتووس فناوری احتراق هیدروژن را رد کرد، مانند آنچه تویوتا در حال حاضر علاوه بر FCEV های خود روی آن کار می کند. BMW همچنین در اوایل دهه 2000 سدان های سری 7 با احتراق هیدروژنی را آزمایش کرد.

خرید لوازم یدکی خودرو

آقای مولر اوتووس گفت: “من فکر می کنم یک موتور احتراق هیدروژنی چیزی نیست که من به هیچ وجه به آن توجه کنم، زیرا قبلاً سال ها پیش آزمایش شده بود.” اتوموبیل.

این کارآمدترین راه برای استفاده از هیدروژن نیست. اگر در آینده از هیدروژن استفاده شود، آنگاه پیل سوختی است. و سلول های سوختی هیچ تفاوتی با باتری ندارند. این فقط نحوه دریافت انرژی است.

“چرا که نه؟ وقتی زمان مناسب برای ما باشد، و وقتی فناوری بسیار پیشرفته است، می گویم که قطعاً چیزی است که ما به عنوان رولزرویس دنبال می کنیم.

“چرا که نه؟ ممکن است از باتری‌ها خارج شویم و ممکن است وارد سلول‌های سوختی شویم.»

FCEV مزایایی دارد، مانند زمان شارژ سریعتر/بایگانی نسبت به BEVها، و آلایندگی صفر، با خروج تنها بخار آب از اگزوز.

این اولین بار نیست که آقای مولر اوتووس چنین اظهاراتی را بیان می کند، همانطور که در اکتبر سال گذشته او گفت. بلومبرگ که FCEV ها ممکن است در آینده بلندمدت برای برند باشند.

با این حال، آقای مولر اوتووس اذعان می کند که در مورد FCEV ها یک مانع وجود دارد.

واضح است که شما نمی توانید شارژ هیدروژنی را در خانه داشته باشید، در حالی که [with battery EVs] شما یک مزیت بزرگ دارید و همه مشتریان ما گاراژهای بزرگی دارند.” اتوموبیل.

فضای زیادی در خانه وجود دارد و فضای زیادی در ساختمان های اداری برای نصب شارژ وجود دارد.

بسیاری از مشتریان ما در حال حاضر شارژ را در خانه نصب کرده‌اند، زیرا برای بسیاری، اسپکتر اولین خودروی الکتریکی آنها نیست.»

در حال حاضر رولزرویس در حال “نظارت دقیق” برای پیشرفت در زیرساخت های سوخت گیری هیدروژن برای ارزیابی امکان سنجی FCEV ها است.

بیشتر: رولز رویس در نظر دارد تولید Spectre EV را افزایش دهد

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد