مجله خودرو

بینش: شرکت بریتانیایی که آینده صنعت خودرو را هدایت می کند

به گزارش مستر مکانیک

تایتان در دهه 1960 شروع به ساخت اتومبیل های مسابقه ای تک سرنشین کرد، اما اکنون بر روی فرمان برقی متمرکز شده است.

تایتان برخی از پیشرفته ترین سیستم های فرمان خودرو در جهان را تولید می کند

ما در مقر تحقیق و توسعه Titan، سازنده بریتانیایی برخی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های فرمان خودرو در جهان ایستاده‌ایم و به صفحه بزرگی نگاه می‌کنیم که نقشه‌ای از مدار مسابقه فرمول 1 سوزوکا را نشان می‌دهد. یک نقطه به سرعت در اطراف آن حرکت می کند که نشان دهنده یک ماشین است.

در اتاق خواب متوسط ​​نوجوانان، این بخشی از یک بازی کامپیوتری پیچیده است، اما اینجا بسیار جدی تر است. نقشه و صفحه نمایش متعلق به یک دکل آزمایشی سفارشی است که برای توسعه سیستم EPAS سبک، فوق سری، با سیم (فرمان کمکی الکتریکی) یک خودروی پیشرو F1 استفاده می‌شود که فعلاً باید بی‌نام بماند.

خرید لوازم یدکی خودرو

اتصال F1 تنها یک نشانگر سرعت پیشرفت تایتان 60 ساله در دستان تیم جدیدی است که در سال 2015 شروع به کار کرد و در سال 2022 مالکیت آن را به دست گرفت. امروز، این شرکت می تواند سیستم های فرمان پیشرفته و سفارشی را برای همه ایجاد کند. انواع: سیستم‌های هیدرولیک، الکتریکی/الکترونیکی، و مکانیزم‌های همه کاره کنترل‌شده توسط ریزپردازنده، با سیم برای اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه تجاری که در گوشه و کنار هستند. برنامه ریزی یک ماشین بدون راننده؟ آنها همچنین می توانند به هدایت آن کمک کنند.

تایتان زندگی خود را در دهه 1960 با ساخت اتومبیل های مسابقه ای تک سرنشین آغاز کرد و تا سال 1978 در این تجارت دوام آورد. در همان زمان، مجموعه ای از فعالیت های مهندسی را ایجاد کرد و مجموعه ای از تجهیزات موتور تیتان و سیستم های روغن را توسعه داد که به عنوان یک خودرو زنده می مانند. حاشیه سودآور تا به امروز

این شرکت تخصص خود را در فرمان مکانیکی در دهه 1980 آغاز کرد و سایر سازندگان مسابقه و تولیدکنندگان خودروهای جاده ای تخصصی مانند Caterham و Lotus را تامین کرد. یکی از کاربردهای مهم موشک دو سرنشینه دو سرنشینه گوردون موری بود که در سال 1991 با تجهیزات تایتان مجهز شد، اما با استانداردهای مدرن بسیار ساده بود. در زمان صاحبان آن زمان، دی توماس و اوز تیمز، تیتان بیشتر به عنوان تامین کننده قطعات مهندسی دقیق برای مشتریان عمل می کرد – تا اینکه رکود سال 2009 فرا رسید و فعالیت های آن به شدت تحت تاثیر قرار گرفت.

این تحول منجر به ورود جورج لندروم مشاور (مدیر عامل فعلی و بزرگترین سهامدار تایتان) شد و همه چیز را تغییر داد. لندروم مدیر Pi Research بود، یک شرکت فن‌آوری مشهور که اصول خالص‌گرایانه‌اش به دلیل دلبستگی با تیم جگوار F1 متعلق به فورد مختل شده بود. در جستجوی فرصت‌های دیگر، لندروم به Cosworth و سپس RML پیوست، اما در سال 2015 به عنوان مدیر عامل به Titan بازگشت و وظیفه تثبیت کسب‌وکار و ایجاد تیمی را داشت که امروز شامل یکی دیگر از همکاران سابق Pi، مدیر عامل مایکل شریدان، مدیر فروش است. استوارت راسین و رئیس فنی پل ویلکینسون، مهندس هوافضا و صنعت خودرو بسیار با تجربه.

چرخ دنده های فرمان برق تیتان

لندروم می‌گوید: «دی و اوز افراد تولیدکننده خوب و مستحکمی بودند، اما تیتان هیچ‌گونه تخصص در الکترونیک یا سیستم‌های خودرو نداشت، اگرچه واضح بود که همه کارها اینجاست. در هر صورت، با توجه به پیشینه‌ای که داشتم، مدیریت یک ماشین‌فروشی شغلی نبود که در ذهن داشتم، اما واضح بود که تیتان زمینه و فرصتی عالی برای توسعه و نوآوری و حرکت به سمت مناطق جدید فراهم کرد.

او می افزاید: «ما قبلاً در فرمان هیدرولیک خوب بودیم، اما واضح بود که خودروهای برقی در آینده به بسته های قدرت هیدرولیک نیاز نخواهند داشت. EPAS به وضوح راهی برای رفتن بود، و این مسیر جدیدی است که ما تعیین کردیم. ما تصمیم گرفتیم روی مشتریان کوچک‌تر تمرکز کنیم، زیرا عملکرد Titan از آن سرچشمه می‌گیرد، اما همچنین برنامه‌های کاربردی خودروهای تجاری نوآورانه‌ای که به سمت پیشرانه‌های الکتریکی نوآورانه حرکت می‌کنند. هدف بازیکنان بزرگی مانند بوش تامین قطعات با 100000 دستگاه در سال و بیشتر است. پیام ما به مشتریان این بود که ما دوست داریم 5000 دویدن داشته باشیم، اما 50 نیز مشکلی ندارد.

اگرچه توسعه EPAS توسط Titan به سطح چشمگیری رسیده است، هیچ کس پیشنهاد نمی کند که کار بیشتری برای انجام دادن وجود نداشته باشد. یک قاطر MG TF اخیراً خریداری شده در محوطه پارکینگ بخش R&D نشسته است تا نقش خود را در تحقیقات جدید در مورد احساس فرمان بازی کند. مهندسان تایتان در حال توسعه الگوریتم‌هایی هستند که معتقدند بهتر از همیشه خواهد بود تا این ویژگی‌های گریزان را بهبود بخشد، با هدف تولید طیفی از حالت‌های رانندگی تقریبا ایده‌آل بین «روز در مسیر» و «رانندگی راحت به خانه».

کار باید در طول همه‌گیری در سال 2020 متوقف می‌شد، زمانی که تایتان از واکنش‌های سریع خود برای شروع ساخت دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کرد، دو شیفت 60 ساعته در هفته، از دوشنبه تا شنبه، و تا عید پاک کار کرد. لندروم می‌گوید این کمک بزرگی به سلامت عمومی بود، اما به نجات شرکت نیز کمک کرد.

مهندسی فرمان برق تیتان

لندروم می‌گوید با بازگشت کسب‌وکار به‌سرعت، تایتان در تلاش است تا از شرکت‌های جدید تا جایی که می‌تواند حمایت کند، حتی تا حدی که برخی از هزینه‌های مهندسی سوداگرانه را بدون هیچ گونه اطمینانی از رسیدن محصولات جدید هدف‌گذاری شده به تولید برساند. او می گوید: «استارت آپ ها نیاز به حمایت دارند. و ما در موقعیت بهتری نسبت به سایر افراد برای کمک هستیم زیرا هزینه های مهندسی ما در مقایسه با پسران بزرگ ناچیز است.

در حال حاضر، مسیر مالی تیتان چشمگیر به نظر می رسد. امروز 85 نفر در لیست حقوق و دستمزد هستند در حالی که 30 نفر در زمانی که لندروم شروع به جمع آوری تیم جدید خود کرد. گردش مالی از 2.5 میلیون پوند به حدود 11 میلیون پوند افزایش یافته است.

برخلاف بسیاری از شرکت‌های فناوری خودرو که با آینده خودروهای برقی روبرو هستند، تیتان می‌تواند با اعتماد به نفس قابل توجهی به آینده نگاه کند. با پیشرانه الکتریکی یا نه، همه خودروها به فرمان نیاز خواهند داشت و تایتان تا رسیدن به EPAS که بیشتر به آن نیاز دارد، راه درازی دارد، حتی برای خودروهای خودران آینده. به نظر می رسد جاده تیتان نسبتا صاف و مستقیم است.

زمانی که تایتان ماشین های مسابقه ای ساخت

ردیابی ربع جلویی راکت شرکت خودروهای سبک

تایتان زندگی خود را به عنوان تولید کننده خودروهای 1.0 لیتری فرمول 3 آغاز کرد که توسط مهندس چارلز لوکاس راه اندازی شد. موفقیت او در مسابقه دادن با تیم برابهامز در سال 1965 منجر به قرارداد کوتاه مدتی با کالین چپمن برای اداره تیم F3 خود لوتوس شد. پس از اختلاف بر سر جایزه، لوکاس ابتدا به هایگیت در لندن و سپس به هانتینگدون در کمبریج شایر نقل مکان کرد تا اتومبیل های خود را بسازد.

اولین ماشین مسابقه ای تیتان، مارک 3، اولین مسابقه خود را در سیلورستون در سال 1967 انجام داد و با فرمان لوکاس برنده شد. برتری تایتان برای مدت طولانی ادامه پیدا نکرد، اما یکی از نقاط درخشان بین‌المللی، موقعیت قطبی برای روی پایک راننده کار در موناکو در سال 1968 بود.

لوکاس شرکت را در سال 1971 فروخت و آخرین خودروی مسابقه‌ای تایتان را در سال 1978 ساخت. سپس شرکت توجه خود را به تولید موتور و قطعات خودروهای مسابقه‌ای معطوف کرد، فعالیت‌هایی که شرکت امروز نیز ادامه می‌دهد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد