مجله خودرو

بی ام و iX راه هولدن کاپریس را دنبال می کند

دولت استرالیا خودروی الکتریکی را معرفی کرده است که جایگزین خودروهای احتراقی در ناوگان COMCAR خواهد شد.

را BMW iX xDrive40 و xDrive50 ناوگان فعلی BMW سری 6 GT و تویوتا کمری هیبریدی را از اواسط سال 2023 با پایان قراردادشان جایگزین خواهد کرد.

دولت می گوید ناوگان جدید iXs تا اواسط سال 2024 به طور کامل اجرا خواهد شد.

ناوگان COMCAR برای انجام وظایفی مانند حمل و نقل نمایندگان مجلس و افراد VIP مورد استفاده قرار می گیرد و سال ها از هولدن کاپریس استفاده می شد.

COMCAR در حال حاضر 92 BMW 620d GT و 45 تویوتا کمری هیبریدی را اجاره می‌کند که در سال 2020 وارد ناوگان شدند. خودروها معمولاً برای سه سال اجاره می‌شوند.

خرید لوازم یدکی خودرو

با توجه به برنامه ریزی دولت استرالیا برای انتقال ناوگان خودروهای خود به خودروهای برقی، این بار هیچ وسیله نقلیه ای با موتور احتراق برای وظایف COMCAR در نظر گرفته نشد.

COMCAR در ابتدا 40 وسیله نقلیه هیبریدی پلاگین و برقی با باتری را ارزیابی کرد و لیست را برای ارزیابی فیزیکی اولیه به 14 خودروی برقی کاهش داد.

پس از آن، تنها 9 وسیله نقلیه برای “ارزیابی های عملی خارج از جاده در مسیر مدار بسته و ارزیابی های روی جاده در سناریوهای عملیاتی معمول COMCAR” انتخاب شدند.

اینها شامل BMW iX و iX3 بودند. Genesis GV60 و GV70 الکتریکی شده. هیوندای آیونیک 5; کیا EV6; Polestar 2; و تسلا مدل 3 و مدل Y.

این ارزیابی‌ها به COMCAR یک بازخورد متقاطع داد، که ورودی آن نیز از سوی پلیس فدرال استرالیا و وزارت نخست‌وزیر و کابینه بود.

بیشتر ناوگان iXs مدل‌های xDrive40 خواهند بود، اگرچه «تعداد کمی» از مدل‌های xDrive50 «برای شرایط رانندگی دوربرد» به دست خواهند آمد.

بر اساس خط مشی انتخاب خودرو ناوگان مشترک المنافع، ناوگان جدید COMCAR باید متشکل از وسایل نقلیه کم آلاینده یا صفر باشد، با رتبه پنج ستاره ANCAP، که می تواند “حداقل الزامات “مناسب برای هدف” را برآورده کند.

همچنین خواستار وسایل نقلیه ای شد که “ارزش برای پول، از جمله در نظر گرفتن اثرات زیست محیطی و تغییرات آب و هوایی” را فراهم کنند.

تیم COMCAR می‌گوید: «در حالی که ورود خودروهای برقی به ناوگان COMCAR در ابتدا بیشتر از خودروهای مشابه ICE هزینه خواهد داشت، انتظار می‌رود در هزینه‌های جاری، از جمله سوخت و نگهداری، صرفه‌جویی شود.»

“COMCAR قابلیت شارژ EV را در هر یک از انبارهای دولتی خود برای پشتیبانی از عملیات ناوگان جدید EV و جلوگیری از ایجاد فشار اضافی بر زیرساخت های شارژ عمومی EV معرفی می کند.”

620d GT قبل از عرضه در جاده ها در سال 2020 با قیمت 102900 دلار فروخته می شد، در حالی که iX xDrive40 در حال حاضر قبل از جاده ها با قیمت 135900 دلار و xDrive50 قبل از فروش در جاده ها 180400 دلار قیمت دارند.

تعمیرگاه بی ام و BMW در ناوگان دولتی محبوبیت خود را نشان داده است.

در سال 2014، سری 7 با همراهی X5 های زرهی به خودروی رسمی نخست وزیر تبدیل شد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
error: محتوا محافظت شده میباشد