مجله خودرو

تسلا اولین گام را به سوی بتای کامل خودران در استرالیا برداشت

بحث برانگیز تسلا کامل خودران (FSD) بتا گزارش شده است که برای اولین بار در خارج از آمریکای شمالی در دسترس قرار گرفته است و وسایل نقلیه در استرالیا، آلمان و بلژیک آخرین به روز رسانی نرم افزار را دریافت می کنند.

تلسکوپپلتفرمی که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار تسلا را ردیابی می‌کند، می‌گوید که دو خودروی مدل 3 را در استرالیا شناسایی کرده است که دارای آخرین نرم‌افزار 2023.12.10 با FSD Beta نسخه 11.3.6 هستند.

در زمان انتشار در مجموع 142 وسیله نقلیه تسلا در سراسر جهان وجود دارد که بر روی این آخرین نرم افزار قرار دارند.

مشخص نیست که خودروهای تسلا با آخرین نسخه بتا FSD در خارج از آمریکای شمالی دقیقاً برای آزمایش داخلی هستند، قبل از ارائه آن به مالکان.

تسلا FSD بتا برای اولین بار در اکتبر 2020 برای صاحبان ایالات متحده راه اندازی شد و این شرکت به آرامی به مالکان بیشتری دسترسی می دهد.

خرید لوازم یدکی خودرو

این ویژگی به وسایل نقلیه تسلا اجازه می دهد تا در اکثر سناریوهای رانندگی به صورت خودکار رانندگی کنند. این نیاز به “نظارت و انجام فعال راننده دارد[es] طبق وب سایت تسلا، خودرو را خودران نکنید.

تسلا قبلاً مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را معرفی کرده بود که رفتار رانندگی را طی هفت روز قبل از دسترسی به ویژگی بتا ارزیابی می‌کرد. اکنون برای هر صاحب خودروی تسلای آمریکایی که گزینه قابلیت FSD را خریداری کرده‌اند، در دسترس است که 15000 دلار آمریکا (23000 دلار استرالیا) یا 200 دلار آمریکا (300 دلار استرالیا) در ماه هزینه دارد.

این بسته آپشن قابلیت FSD برای دارندگان تسلا استرالیا در دسترس است و در اینجا 10100 دلار قیمت دارد، اما هنوز قابلیت فعال کردن FSD بتای را شامل نمی شود. با دیدن خودروهای آزمایشی بالقوه در اینجا، این ممکن است به زودی تغییر کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در سال 2019 گفت که تا اواسط سال 2020 این شرکت “بیش از یک میلیون خودروی تسلا با سخت افزار کامل خودران در جاده ها خواهد داشت” که آنقدر قابل اعتماد هستند که راننده “می تواند بخوابد”.

با این حال، اخیراً در فوریه امسال، تسلا مجبور شد به‌روزرسانی هوایی را ارائه دهد زیرا FSD بتای آن «به طور بالقوه می‌تواند قوانین ترافیکی یا آداب و رسوم محلی را در حین اجرای مانورهای رانندگی خاص نقض کند».

بیشتر: تسلا بیش از 360000 خودرو را به دلیل «خودرانی کامل» که قوانین جاده را زیر پا می گذارد، فراخوان می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد