مجله خودرو

تسلا سایبرتراک: گزارش فاش شده نقص های مهندسی ادعایی را نشان می دهد

این تسلا سایبرتراک اولین بار به صورت مفهومی در سال 2019 فاش شد و بارها به تعویق افتاد و ممکن است یک سند فاش شده دلیل آن را فاش کند.

گزارش داخلی، مورخ 25 ژانویه 2022، اولین بار توسط هندلزبلات و بعدا توسط سیمی، نشان می دهد که نسخه پیش تولید “آلفا” تسلا Cybertruck هنوز با مشکلات مربوط به آب بندی بدنه، سطح سر و صدا، هندلینگ، سیستم تعلیق و ترمز خود دست و پنجه نرم می کرد.

در همان روزی که این گزارش منتشر شد، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در توییتی اعلام کرد که در حال رانندگی بوده است. [the] آخرین نمونه اولیه Cybertruck در اطراف گیگا تگزاس، و اضافه کرد که “این عالی است”.

ترمز یکی از بدترین موارد در گزارش فاش شده بود که طبق آن طبق مقیاس رتبه بندی انجمن مهندسین خودرو (SAE) نسخه آلفا Cybertruck به رتبه چهار یا «ضعیف» دست یافت. هدف مهندسان تسلا کسب رتبه هفت یا «عادلانه» بود.

بر اساس گزارش فاش شده، لنت فشار پدال ترمز Cybertruck نهایی نشده است و نسخه آلفا با “حرکت بیش از حد پدال و توقف ناسازگار”، “گام بیش از حد در هنگام ترمز اصطکاکی”، و همچنین مشکلات هنگام ترمز هنگام چرخش و قدرت مواجه شده است. ناپایداری ترمز

خرید لوازم یدکی خودرو

نسخه آلفا Cybertruck به صورت دستی مهر و موم شده بود، اما این گزارش نشان داد که “تعدادی از مناطق وجود دارد که ما مسیر روشنی برای آب بندی در خودروی تولیدی نداریم.”

آب بندی نه تنها باران را از خودرو دور نمی کند، بلکه سر و صدای داخل کابین را نیز حفظ می کند. داده‌های این گزارش نشان می‌دهد که نسخه آلفا بسیار پر سر و صداتر از آن چیزی است که مهندسان پیش‌بینی کرده بودند و تستر 21 نشتی بالقوه نویز در بدنه را شناسایی کرد.

هندلینگ یکی دیگر از مشکلات نسخه آلفا Cybertruck بود که در گزارش فاش شده به “تند و برش بیش از حد در سرعت متوسط”، “شتاب پرتاب سر بالا” و “لرزش ساختاری” اشاره شده بود.

همچنین “تکان جانبی بیش از حد در حین مانور با سرعت کم” و همچنین مشکلاتی در اصلاح فرمان و چرخش بدنه وجود داشت.

عملکرد “خرچنگ راه رفتن” Cybertruck ظاهرا “فقط عملکرد اولیه” را نشان می دهد.

گزارش فاش شده نشان می‌دهد که جلوی خودرو دارای مشکلاتی است که «هیچ راه‌حلی بدون تغییر طراحی سیستم تعلیق وجود ندارد».

مسائل دیگر عبارتند از “افزایش بیش از حد کمبر”، که منجر به سایش تایر و تغییر تراز با ارتفاع سواری می شود. در مورد راه‌حل‌هایی برای این مشکل، گزارش می‌گوید «احتمالاً هیچ راه‌حلی وجود ندارد».

اندی پالمر، مدیر عامل اسبق استون مارتین گفت: «این یک وسیله نقلیه در مرحله آلفا است، بنابراین جای تعجب نیست که تا حدودی از اهداف خود دور باشد. سیمیوی افزود که از صریح بودن گزارش شگفت زده شده است.

«شما باید به مهندسانی که این مطالب را نوشته‌اند یک بوللاک خوب بدهید. شما معمولاً این را نمی نویسید.»

با توجه به جزئیات این گزارش نمونه اولیه اولیه بیش از 12 ماه پیش و تسلا منابع مالی قابل توجهی دارد، به احتمال زیاد بسیاری از این مسائل کلیدی، شاید همه، مورد توجه قرار گرفته است.

تسلا تأیید کرده است که Cybertruck در مسیر تولید قرار دارد تا اواخر امسال آغاز شود و تولید انبوه آن در سال 2024 آغاز شود.

آقای ماسک اخیراً به سرمایه گذاران گفته است که برای سه ماهه سوم سال 2023 “تحویل” برای اولین بار برنامه ریزی شده است.

انتظار می رود که این برند قیمت و مشخصات نهایی را نزدیک به آن تاریخ تایید کند.

بیشتر: همه چیز تسلا سایبرتراک

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد