مجله خودرو

تسلا مدل Y با آخرین فناوری Autopilot – گزارش جاسوسی کرد

تسلا گزارش شده است که نصب فناوری Hardware 4 (HW4) خود را در فرمان چپ آغاز کرده است مدل Ys ساخته شده در ایالات متحده، که گفته می شود کارایی ویژگی های کمک راننده خود را بهبود می بخشد.

کاربر توییتر زک مجموعه‌ای از عکس‌ها را نشان می‌دهد که خودروهای مدل Y Performance و Model Y AWD را با فناوری به‌روز نشان می‌دهد.

مرکز تحویل کالا در کالیفرنیا که این وسایل نقلیه را در خود جای داده است، مدل Y های جدید دیگری را نیز بدون این فناوری نگهداری می کند.

برگه مشخصات فاش شده منتشر شده توسط اطلاعات تسلا تایید می کند که HW4 در یکی از وسایل نقلیه ای که در حال حاضر در مرکز تحویل کالیفرنیا نگهداری می شود، ساخته شده است.

این سخت افزار برای اولین بار در مدل S و Model X که به صورت محلی متوقف شده اند، رونمایی شد.

خرید لوازم یدکی خودرو

انتظار می‌رود تسلا با به‌روزرسانی‌های هوایی، تغییراتی را در سخت‌افزار ایجاد کند، زیرا تا پایان سال ۲۰۲۳ به عرضه کامل فناوری موسوم به Full Self-Driving خود نزدیک‌تر می‌شود.

سیستم HW4 مدل S و مدل X از طیف وسیعی از دوربین ها به جای ترکیبی از دوربین ها و رادار استفاده می کند و دوربین ها اکنون با لنزهای زاویه باز بهبودیافته تصویری با کیفیت بهتر ارائه می دهند.

این سیستم همچنین دارای قدرت پردازش بهبود یافته است.

در این مرحله هیچ خبری از سوی تسلا مبنی بر اینکه Model Y رسماً این ویژگی را دریافت کرده است، منتشر نشده است، با این حال چندان تعجب آور نیست زیرا این برند برای مدل S و Model X نیز اعلامیه ای ارائه نکرده است.

وسایل نقلیه خارج از کارخانه شانگهای تسلا با فناوری جدید جاسوسی نشده اند، بنابراین مشخص نیست چه زمانی آن را اینجا در استرالیا خواهیم دید. همه مدل Y های بازار محلی در حال حاضر از چین تهیه می شوند.

تسلا اخیراً به‌روزرسانی‌هایی را در سیستم تعلیق مدل Y انجام داده است، پیش از شایعه‌ای که برای این کراس اوور الکتریکی ظاهر می‌شود.

تسلا می گوید سفتی پشتیبانی در بالای کمک فنرهای مدل Y را تا 50 درصد بهبود بخشیده است، در حالی که میرایی تراکمی آن ها را برای کاهش نیروی میرایی ضربه با سرعت کم بهینه کرده است.

VedaPrimeیک ردیاب محموله تسلا در توییتر، اخیراً گزارش داد که «تعلیق راحت» جدید در تمام مدل‌های مدل Y Performance که در سال جاری به استرالیا تحویل داده می‌شوند، وجود خواهد داشت.

بیشتر: همه چیز تسلا مدل Y

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد