دانشنامه خودرو

تشخیص رنگ شدگی خودرو

چطور رنگ شدگی قسمتی از ماشین را تشخیص دهیم

تشخیص رنگ شدگی خودرو یکی از پارامترهای تاثیرگذار در تعیین قیمت خودروی کارکرده است. با توجه به هزینه های بالای خرید خودروهای دست دوم، برخی تصمیم به خرید خودروهای دست دوم گرفته اند. در این راستا بخش بزرگی از بازار در انحصار فروش خودروهای فرسوده است.
اما موضوع مهم در معاملاتی از این دست، تعیین قیمت خودرو است. این تعیین قیمت به عوامل مختلفی از جمله مدل، سطح کارکرد، ایرادات فنی احتمالی، قطعات آسیب دیده و از همه مهمتر صافکاری PDR و تشخیص رنگ شدگی ماشین بستگی دارد که خود نشان دهنده تصادف احتمالی گذشته است.
در این مقاله سعی داریم چند روش آسان برای بررسی وضعیت رنگ شدگی را به شما معرفی کنیم تا اطلاعات کاملی در مورد قیمت گذاری و تشخیص تصادفات قبلی در هر وسیله نقلیه به دست آورید.

ویژگی های مهم در تشخیص رنگ شدگی خودرو

قبل از مشخص کردن روش ها، بهتر است در مورد ویژگی هایی که منجر به تشخیص رنگ ماشین از نوع بی بافت می شود صحبت کنیم. توضیح کامل شامل «ضخامت» و «تراکم» دو ویژگی مهم رنگ خودرو هستند که با دانستن آنها به راحتی می توان وضعیت رنگ بدنه خودرو را بررسی کرد.

ضخامت رنگ

هنگامی که خودرو به صورت اسپری نقطه ای رنگ می شود. سطح بدن یکنواخت نیست. از طرفی بسیار واضح است که هر بار که یک ناحیه نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارد فقط آن قسمت باید رنگ آمیزی شود (نه کل سطح ماشین). در نتیجه این دو مشکل مشخص می شود که هنگام رنگ آمیزی مجدد ضخامت قسمت های مختلف بدنه خودرو متفاوت خواهد بود.

تراکم رنگ

بافت مولکولی رنگ پایه که توسط سازنده خودرو بر روی خودرو اعمال می شود. تراکم بالاتری نسبت به محصولات موجود در بازار دارد. رنگ ماشین شش ضلعی و بافت تک دست است. اما موادی که در دسترس هنرمندان است، بافتی شطرنجی با نقاط روشن و تیره دارد. نقاط روشن مربوط به رنگ و نقاط تیره مربوط به حلالی است که داخل آن قرار می گیرد. رقیق کننده و حلال موجود در ماده در طول خشک شدن تبخیر می شود و باعث ایجاد سطوح مات می شود که به راحتی با انعکاس نور قابل تشخیص هستند.

روشی آسان برای تشخیص رنگ شدگی ماشین

در این قسمت چند روش بسیار ساده را به شما معرفی می کنیم که هر فردی با حداقل سرمایه می تواند آن را اجرا کند. دقت بالا و صبر کافی دو پارامتر مهمی است که باید در استفاده از هر یک از روش ها در نظر گرفت.توصیه می شود برای دستیابی به بهترین نتایج در تشخیص رنگ شدگی ماشین خود از ترکیبی از تمام روش های ذکر شده در زیر استفاده کنید.

خرید لوازم یدکی خودرو

بررسی رنگ شدگی خودرو

تشخیص رنگی شدگی قسمتی از خودرو با استفاده از عکس

یکی از ساده ترین راه ها برای بررسی اینکه آیا یک ماشین توسط مالک یا صاحبان قبلی آن رنگ آمیزی شده است ، از دوربین تلفن همراه استفاده کنید. به راحتی متوجه انعکاس نور بر روی سطوح عکس می شوید که ناشی از رنگ شدگی است.
برای این کار آن را در تاریکی و در فاصله دو متری از خودرو قرار دهید، فلاش را روشن کنید، روی قسمت مورد نظر فوکوس کنید و با دقت عکس بگیرید. دوربین قسمت مات را کمی تیره تر نشان می دهد و در نتیجه متوجه ترمیم و تفاوت رنگ احتمالی خواهید شد.

بررسی رنگ شدگی قطعات با لمس کردن

یکی دیگر از ویژگی های رنگ شدگی خودرو ، زبری احتمالی ناشی از مواد بی کیفیت است. سطح بدنه را با نوک انگشتان خود لمس کنید، به خصوص لبه ها و گوشه های قسمت های مهم مانند ستون ها، درها، اتصالات شیشه، سانروف و کاپوت را برای اطمینان از صاف بودن یا نبودن سطح.

تشخیص وضعیت رنگ شدگی بدنه خودرو از طریق دیدن

توجه داشته باشید که رنگ آمیزی مجدد ممکن است سطوح را کمی روشن تر یا تیره تر از مناطق دیگر کند.پس با دقت و حوصله زیاد ماشین را چرخاند. به هر قسمت با چشمان خود نگاه کنید و اگر متوجه تفاوت در روشنایی در هر قسمت شدید، احتمالاً آن قسمت دوباره رنگ شده است.
البته این روش به تنهایی کافی و قابل اعتماد نیست. همانطور که قبلا ذکر شد، به غیر از این راه از روش های دیگر کمک بگیرید.

تشخیص رنگ شدگی کاپوت ماشین از طریق پیچ ها

برای تعمیر گلگیر و کاپوت، نقاش خودرو باید آنها را از خودرو خارج کند. بنابراین برای این منظور باید پیچ ​​های اتصال موجود باز شوند. برای بررسی این مشکل کافی است کاپوت را بلند کرده و با دقت به پیچ ها نگاه کنید. در صورت وجود اثری از رنگ ناهماهنگ با بدنه یا خوردگی روی آنها، شک نکنید که قطعه صافکاری بدون رنگ و یا رنگ شده است.
در هر نقاشی از کاغذ سنباده برای صاف کردن سطوح رنگ شده استفاده می شود. برای اینکه اثر سمباده روی خودرو باقی نماند دقت بسیار بالایی لازم است که افراد کمی به درستی این کار را انجام می دهند. در اغلب موارد در اثر استفاده از ابزار مذکور خطوط و خراش هایی بر روی سطوح باقی می ماند که به راحتی با چشم و لمس قابل لمس است.

تشخیص رنگ شدگی با وجود پاشش اضافی رنگ

یکی از اتفاقاتی که ممکن است در حین نقاشی رخ دهد؛پاشیدن مقدار کمی رنگ (حدود یک یا دو نقطه) روی نقاط دیگری که هدف صورت نیست. اگر در مورد تشخیص رنگ شدگی بدنه خودرو قطعه شک دارید، به قطعات اطراف آن نگاه کنید. اگر حتی یک نقطه (هر چند کوچک) را مشاهده کنید، به احتمال زیاد حدس شما درست است
به یاد داشته باشید که بررسی رنگ با این روش ها به دقت و حتی تجربه بسیار بالایی نیاز دارد. این روزها مهارت های هنرمندان بسیار افزایش یافته است و ابزارهایی که استفاده می کنند هر روز بهتر و بهتر می شود. گاهی پیش می آید که هنرمند مهارت خاصی دارد و کار خود را با چنان دقتی انجام می دهد که با هیچ یک از روش های ذکر شده قابل تشخیص نیست.
از طرفی وضعیت رنگ خودرو یکی از پارامترهای اصلی در خرید و فروش خودروهای دست دوم است. این می تواند میلیون ها تومان قیمت آن را افزایش یا کاهش دهد. شاید بهتر است به بهترین صافکاری در تهران مراجعه کنید که با کمک تجهیزات مخصوص به راحتی و با جزئیات به شما بگوید که آیا خودروی دست دوم مورد نظر رنگ شده یا خیر. در واقع شناخت این افراد کاملا موجه است و معامله را برای هر دو طرف آسان می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد