مجله خودرو

تصادف خودران باعث مرگ سگ سانفرانسیسکو شد

ماه گذشته یک خودروی خودران که توسط شرکت فرعی گوگل Waymo اداره می شد، در جاده های سانفرانسیسکو به یک سگ برخورد کرد و آن را کشت.

یک گزارش حادثه با مقامات کالیفرنیایی نشان می‌دهد که یک جگوار I-Pace خودمختار در حال رانندگی در خیابان تولند، یک جاده شهری در نزدیکی دفتر مرکزی Waymo، به سگی که به خیابان می‌دوید برخورد کرد و آن را کشت.

هنگام وقوع تصادف، خودرو در حالت خودکار کار می کرد. راننده نظارت انسانی سگ را ندید، اما سیستم های رانندگی خودران وسیله نقلیه دیدند.

با وجود این واقعیت، ماشین نتوانست از تصادف جلوگیری کند.

Waymo در بیانیه ای گفت: “در 21 می در سانفرانسیسکو، یک سگ کوچک با یک متخصص مستقل در صندلی راننده از جلوی یکی از وسایل نقلیه ما دوید و متأسفانه تماس برقرار شد.” TechCrunch.

خرید لوازم یدکی خودرو

“تحقیقات در حال انجام است، با این حال بررسی اولیه تایید کرد که سیستم به درستی سگی را که از پشت یک وسیله نقلیه پارک شده فرار کرده بود، اما قادر به جلوگیری از تماس نیست، شناسایی کرده است.” صمیمانه به صاحب سگ تسلیت می گوییم.

“اعتماد و ایمنی جوامعی که در آن هستیم مهمترین چیز برای ما است و ما همچنان به بررسی این موضوع ادامه می دهیم.”

این اولین بار نیست که یک وسیله نقلیه خودران در جاده های عمومی دچار مشکل می شود.

یک وسیله نقلیه خودران Waymo در اوایل امسال توسط پلیس پس از پیمایش در خیابان اشتباه توسط دوربین شکار شد و تلاش‌های تسلا برای تجهیز خودروهای خود به فناوری خودران دائماً سرفصل خبرها بوده است.

برنامه خودران Uber که اکنون از بین رفته است به خاطر تصادفی در سال 2018 که منجر به کشته شدن یک عابر پیاده در تمپ، آریزونا شد، در خاطره خواهد ماند.

به گفته پلیس، الین هرزبرگ 49 ساله در حال عبور از خیابان بود که با یک خودروی آزمایشی خودران برخورد کرد. او بعداً در بیمارستان درگذشت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد