تعمیرگاه تخصصی و بازسازی خودرو های کلاسیک

تعمیرگاه ، بازسازی و اورهال خودرو کلاسیک

تعمیرگاه تخصصی ، بازسازی و اورهال خودرو های کلاسیک

مستر مکانیک مرکز بازسازی خودرو های کلاسیک در تهران است. سرویس دوره ای خودروهای قدیمی و کلاسیک و فروش قطعات یدکی این خودروها نیز از جمله خدمات ما می باشد. این مرکز با بیش از 35 سال سابقه کار در زمینه تعمیرات خودروهای قدیمی و کلاسیک و بازسازی یکی از مجرب ترین مراکز خدمات خودروهای قدیمی بازسازی و کلاسیک در ایران می باشد. تعمیرات حرفه ای و بازسازی خودروهای قدیمی در مجموعه مستر مکانیک تاکنون رضایت بسیاری از مشتریان عزیز را جلب کرده است و مشتریان زیادی از سراسر ایران ، خودروهای خود را به ما می سپارند و بازسازی دریافت می کنند.
در دنیای امروز، روحیه مردم گذشته و نوستالژی باعث پیدایش افراد مدرن شده است، بنابراین برای تازه کردن روح یا احساس تازگی، باید ظاهر و عملکرد خودروهای قدیمی را تغییر دهید.
خودروهای کلاسیک مانند بنز، کلادیاک، شورولت و… طرفداران خاص خود را دارند، به خصوص جوانانی که سلایق و دیدگاه های متفاوتی دارند. بازسازی خودرو کلاسیک نباید به عنوان یک سرگرمی دیده شود، اما یکی از جالب ترین شغل ها یا حرفه هایی است که علاقه مندان زیادی دارد که با خلاقیت تعمیرات کامل بازسازی را روی انواع ماشین ها انجام می دهند کلاسیک کار با تمام جذابیت هایی که به همراه دارد دشوار است و کار گران قیمت و گاهی اوقات تعمیر ماشین کلاسیک می تواند 1000 ساعت طول بکشد، اما ارزش رنج و سختی های ناشی از آن را دارد زیرا لذتی که پس از انجام کار به ارمغان می آورد فوق العاده است.خودروهای قدیمی و کلاسیک تاکنون عمر طولانی داشته اند و طبیعی است که موتورها و اجزای مختلف بدنه آنها در صورت عدم نگهداری مناسب از کار بیفتند و پوسیده شوند. اینجاست که مراکزی مثل مرکز بازسازی خودرو های کلاسیک مستر مکانیک وارد می شوند که این خودروها را تعمیر و بازسازی می کنند و مثل روز اول براق و شاد به صاحبانشان تحویل می دهند. فرآیند بازسازی این خودروها از صفر تا صد برای تمامی اجزای خودرو انجام می شود و برخی از قطعات قابل تعویض و برخی نیز قابل تعمیر هستند. برخی از قطعات تعویض شده در سال از کشورهای مختلف و برخی دیگر در صورت امکان توسط مهندسان قطعه ساز ما ساخته میشوند

مرکز تخصصی خودروهای کلاسیک
خودروهایی که واجد شرایط بازسازی هستند باید حداقل 25 سال سن داشته باشند. در ضمن برای ساخت ماشین بازسازی باید دانش و تجربه بالایی داشته باشیم. فرد بازسازی باید آنقدر خلاق و حرفه ای باشد که بتواند بدون مشکل قطعات ماشین را مانند یک پازل جمع کند. عیوب
این کار باید به گونه ای ارزشمند انجام شود که پس از کار دستگاه، نه تنها عملکرد عالی و بهتری داشته باشد، بلکه ارزش تاریخی نیز به همراه داشته باشد.زمانی که این طرح در ایران اجرا شد، صاحبان خودروهای کلاسیک که خودروهای قدیمی خود را به قبرستان خودروها می بردند و با خودروهایی مانند پراید و پژو RD سوار می شدند، غافل از اینکه آن خودروهای قدیمی در همه کشورها جزء میراث ملی محسوب می شدند و بسیار ارزشمند به شمار می رفتند.

فرآیند بازسازی خودروهای کلاسیک

زمان فرآیند بازسازی خودرو های کلاسیک ممکن است بسته به درجه فرسودگی خودرو متفاوت باشد. کار بازسازی ابتدا از بدنه خودرو شروع می شود و قطعاتی که نیاز به تعمیر دارند صاف و آستر شده و در نهایت رنگ آمیزی و پرداخت می شوند. بعد از آن نوبت به موتور و گیربکس خودرو می رسد. موتور و گیربکس پس از تعمیرات و سرویس های کامل وارد خودرو شده و سپس سیستم برق و الکتریکی خودرو بررسی و تعمیر می شود. در نهایت تودوزی و بازسازی صندلی ها و سایر اجزای تزیینی کابین و بدنه تا حد امکان با ظرافت ساخته شده و کار بازسازی خودروی کلاسیک شما پس از تست تمامی قسمت های خودرو به پایان می رسد.
نگهداری از ماشین های کلاسیک بسیار ارزشمند است، شما باید حساسیت فوق العاده ای داشته باشید، وقتی در خیابان یک ماشین کلاسیک بازسازی شده را می بینیم برای ما جذابیت خاصی دارد و همچنین ما را به هویت اصلی خود باز می گرداند و این چیزی است که ما را به هم متصل می کند.در بین این خودروها یک کالسکه ناصری وجود داشت که ارزش خاصی داشت، اما اکنون این خودرو رنگ خود را تغییر داده و دیگر هویت ایرانی ندارد، ما توانستیم از شرکت سازنده کمک بگیریم و جنس چرم را از نوع چوب مجددا پرس کنیم.
اگر قطعات و تجهیزات اصلی در طول سال استفاده شود، بنابراین خودرو معامله شود، دیگر ارزش اصلی را ندارد، این کار باید با دقت و ظرافت انجام شود تا مانند روز اولی که آن را از کارخانه صاحب آن خریده اند انجام شود ، در غیر این صورت ارزش و هویت اصلی را از دست می دهد و تبدیل به ماشین دیگری می شود.


برای خودروهای بازسازی شده برخی افراد فقط تصمیم به نرم کردن یا تعویض سپر خودرو می گیرند که نه چندان جذاب است و نه باعث هیجان و جذابیت خاصی در افراد می شود و خودرو همچنان رنگ و براق خودروهای قدیمی را دارد.
برای بازسازی خودروهای کلاسیک ظاهر خودرو مانند قطعات تزئینی مانند آینه، چراغ، سپر، دستگیره و … تغییر می کند.
باید قطعات داخلی ماشین اعم از صندلی ها، کف پوش ها، داشبورد و … را جدا کنیم تا بتوانیم به راحتی کل ماشین را نگاه کنیم و آن را اصلاح کنیم و ماشین را از صفر تا صد بازسازی و تعمیر کنیم. رنگ و روح جدید و جذابیت خاصی را برای دارندگان این خودروهای کلاسیک در بر می گیرد.اما یک نکته مهم این است که همه قطعات خودرو حق تعویض ندارند و تا حد امکان باید از ارزش آنها محافظت شود و برای مثال اگر یک قطعه بیش از حد خراب باشد باید زمان زیادی را صرف این کار کنیم. بسیار فرسوده و معیوب به گونه ای که دیگر مناسب خودروی ما نیست، حق تعویض دارد زیرا هر قسمت از این خودروهای کلاسیک بسیار خاص است و جزء آثار فرهنگی کشور محسوب می شود. بازسازی یک ماشین کلاسیک فقط رنسانس یک ماشین نیست و نباید به راحتی از این موضوع بگذریم زیرا هنری ارزشمند و لذت بخش است که می تواند نوستالژیک ترین ماشین های تاریخی را که مملو از خاطرات خوب و بد بسیاری هستند را زنده کند.

خدمات بازسازی خودروهای کلاسیک از 0 تا 100 در مستر مکانیک

قطعات موجود بر روی بدنه خودرو کلاسیک

خرید لوازم یدکی خودرو

قطعات داخل کابین خودرو و نحوه نصب مجدد آن ها

سیستم تعلیق خودرو کلاسیک

موتور خودرو کلاسیک

گیربکس خودرو کلاسیک

سیستم کارکرد برق، موتور، گیربکس، تعلیق، ترمز و …

تمامی تجهیزات و لخت کردن بدنه جهت صافکاری

ترمیم بدنه های پوسیده، موم گذاری و مقاوم سازی بدنه ماشین کلاسیک

انتخاب بهترین نوع رنگ جهت نقاشی خودرو

تعویض قطعات پوسیده بدنه بدون آسیب به قسمت های شماره گذاری شده

ترمیم و تعویض زیر بندی و سیستم تعلیق

اورهال کردن موتور و تنظیم موتور

راه اندازی موتورهای از کار افتاده و ایراد یابی آن

ایرد یابی سیستم مرتبط با موتور خودرو و تعویض آن ها

برطرف کردن مشکلات کاربراتور و سیستم سوخت رسان انژکتور خودرو

بستن گیربکس بر روی خودرو کلاسیک

راه اندازی سیستم برقی و آمپرهای پشت فرمان

تنظیم سیستم گیربکس اتوماتیک و فعال کردن سیم سبقت

راه اندازی چراغ های از کار افتاده در خودرو کلاسیک

بازو بست و ترمیم صندلی ها و تودوزی ماشین کلاسیک

ترمیم کفی خودرو و تعویض آن

تعمیر سیستم ترمز، بوستر و ترمز دستی

تعمیرات قسمت های جانبی مانند برف پاک کن، سیستم چرخ ها، سیستم برقی صندلی و…

راه اندازی سیستم صوتی خودرو کلاسیک

راه اندازی آپشن های غیر فعال ماشین های قدیمی

زیبا سازی بدنه و کابین خودرو کلاسیک

خرید لوازم و تهیه قطعات

تعمیر و تعویض قطعات روی درب ها شیشه ها و سیستم بالابر شیشه

اورهال کردن تمامی سیستم های خودرو و راه اندازی کامل خودرو توسط متخصصان مستر مکانیک

تعمیرات تخصصی خودرو های کلاسیک قدیمی

تعمیرات تخصصی قطعات موتور خودرو های کلاسیک

تعمیرات قطعات مرتبط و موتور خودرو کلاسیک

تعمیرات سرسیلندر و اجزای موتور خودرو کلاسیک

تعمیرات گیربکس دستی و اتوماتیک خودرو های کلاسیک

تعمیرات سیستم برقی و سیم کشی خودروهای کلاسیک

تعمیرات سیستم تعلیق خودروهای کلاسیک

تعمیرات جلوبندی ماشین کلاسیک

تعمیرات سیستم ترمز و بوستر خودروی کلاسیک

تعمیرات فرمان و جعبه فرمان خودروهای کلاسیک

صفر تا صد اصول تعمیر و نگهداری خودروهای کلاسیک

تعمیرات کاربرات و انژکتور خودروهای کلاسیک

تعمیرات و راه اندازی مجدد آپشن ها

تعمیرات سیستم های خنک کاری در خودروهای کلاسیک

بازو بست موتور و مونتاژ مجدد قطعات آن

تعمیر سیستم سوخت رسان خودرو کلاسیک

تعمیرات سیستم کولر و بخاری ماشین های کلاسیک

عیب یابی موتور و گیربکس خودرو کلاسیک

عیب یابی سیستم برق خودرو کلاسیک

بازسازی ماشین های کلاسیک چیست؟

ماشین های قدیمی به مرور زمان خراب می شوند. به گونه ای که کارایی خود را از دست می دهند و قابل استفاده نیستند.
برخی از این خودروها کلاسیک هستند. و امکان بردن آنها به اسقاط ماشین وجود ندارد زیرا ارزش مادی زیادی دارند و یا مدل آنها دیگر ساخته نمی شود. و نادر هستند. در این صورت، آنها اقدام به بازسازی ماشین کلاسیک می کنند.و آن را به حالت کارخانه می رسانند که قادر به کار باشد.
برای بازسازی یک ماشین کلاسیک باید هزینه و زمان زیادی صرف شود، همچنین این کار مراحل مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.
ظاهر بازسازی:
معمولا متخصصین ترمیم خودرو ابتدا ظاهر خودرو را تعمیر می کنند، به این معنا که تمامی قطعات تزئینی خودرو مانند چراغ، سپر و شیشه جلو را تعویض می کنند.
سپس برای راحتی صافکاری pdr و رنگ آمیزی، تمامی اجزای داخل خودرو مانند کابین و صندلی های آن حذف می شوند. پس از صاف شدن ماشین، رنگ آمیزی شروع می شود تا سطح ماشین مانند روز اول کاملا صاف و یکدست شود.
بازسازی بخش فنی ماشین کلاسیک
این مرحله از بازسازی بسیار مهم و حیاتی است و در عین حال ظرافت خاص خود را دارد، بنابراین اگر به کوچکترین جزئیات توجه نشود، خودرو قادر به حرکت نخواهد بود.
در برخی موارد موتور خودرو به طور کامل برداشته شده و با موتور جدید جایگزین می شود که گران است اما در برخی موارد نیاز به تعمیر واشر دارد.
در ضمن معمولا سیم کشی این خودروها فرسوده شده و پس از نصب موتور باید سیم کشی آن مجددا تعویض شود، سپس نوبت به تعویض لاستیک خودرو می رسد و این مرحله به سرعت انجام می شود.

بهترین مرکز بازسازی خودروهای کلاسیک

بهترین مرکز بازسازی خودرو های کلاسیک در تهران میباشد . این خودروها که بخشی از تاریخ ایران بوده اند، این روزها جایگاه اصلی خود را پیدا می کنند که طرفداران و آثار خاص و هیجان انگیز مرتبط با خود دارند که روح انسان را به وجد می آورد.
برای تصمیم گیری و راه اندازی خودروی کلاسیک خود باید از یک متخصص و یک فرد فوق العاده حرفه ای برای انجام این کار کمک بگیریم. ناگفته نماند که قطعات این دستگاه های کلاسیک کمیاب و سخت است و این قطعات عموماً با کمبود وارد ایران می شوند.
ذائقه ای که کارشناسان بازسازی خودرو های کلاسیک به آن می دهند بسیار لطیف و خاص است و دانشی که به ارمغان می آورند بسیار بالاست زیرا کوچکترین اشتباهی با گرانی قطعات خودرو کلاسیک می تواند صدمات زیادی به بار آورد.
هر تعمیرکار و متخصص خودرو بازسازی روش ها و خلاقیت های منحصر به فرد خود را دارد که در نتیجه تجربیات و دانش خود به دست آورده است و کاملا قابل احترام است و به روش های مختلف انجام می شود.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای تعمیرات ، باز سازی و یا اورهال خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

3.5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد