تعمیرگاه تخصصی و بازسازی خودرو های کلاسیک

تعمیرگاه شورولت ایمپالا Chevrolet Impala

تعمیرات ، بازسازی و اورهال تخصصی شورولت ایمپالا

برای ما ایرانی ها غزال یا به قول غربی ها ایمپالا یادآور گوزن های زیبای دشت های ایران است. آهویی که اکنون به دلیل تخریب زیستگاه و شکار بی رویه در حال بدی است. با این حال اگر شما هم مانند نگارنده از طرفداران فوتبال هستید، شاید کلمه غزال شما را یاد روز هشتم آذر ۱۳۷۶ شهر ملبورن و بازی تاریخی ایران و استرالیا بیاندازد. دیداری که خداداد عزیزی پس از گل مایک بوسنیچ گل دوم ایران را به ثمر رساند، جواد خیابانی آن را تیزترین نقطه فوتبال ایران توصیف کرد. اما برای مردم آمریکا غزال یا ایمپالا علاوه بر چهارپا زیبا و زیرک، مفهومی آهنین دارد! مفهومی که باید در دیترویت و یک شرکت شورولت ببینید.

تعمیرگاه شورولت ایمپالا

شورولت حدود 57 سال است که آن را تولید می کند. به نظر می رسد ساخت شورولت ایمپالا تا پایان جهان ادامه خواهد داشت. اولین نمونه مفهومی همنام ایمپالا بود که در نمایشگاه GM Motorama در سال 1956 به نمایش درآمد. خودرویی با طراحی آیرودینامیک و زیبا که در آن آثاری از سبک اروپایی وجود دارد. حتی عضلات گلگیر جلو هم شبیه ستاره های نقره ای مرسدس بنز نبود. اما خودرویی که در نهایت در سال 1958 به عنوان نسل اول ساخته شد تفاوت های عمده ای با مدل مفهومی داشت. نتیجه تیم طراحی آقای هارلی ارل ماشینی بود که فریاد می زد “من آمریکایی هستم!” این شورولت برای اولین بار از چراغ های جلوی دوگانه دور در جلو استفاده شد. اولین نسل آن در اواخر دهه 1950 با استفاده از خطوط موشک مانند و گرد ساخته شد. جالب اینجاست که نسل اول تنها در 2 کوپه و کابریولت و به مدت یک سال تولید شد! مدل کانورتیبل Belair ایمپالا نیز نامیده می شود. نسل دوم دقیقا یک سال پس از معرفی نسل اول با شکل و شمایلی متفاوت عرضه شد. در کمال تعجب، نسل دوم با مدل های بسیار متفاوت تنها برای یک سال یعنی تا سال 1960 تولید شد.نمای عقب این مدل یکی از عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین طراحی ها در بین مدل های شورولت محسوب می شود. اما در نمای جلو، خطوط گرد جای خود را به حجم های رادیکال تر داده اند.

خدمات تعمیرگاه و بازسازی خودروهای شورولت ایمپالا از 0 تا 100 در مستر مکانیک

قطعات موجود بر روی بدنه خودرو کلاسیک

قطعات داخل کابین خودرو و نحوه نصب مجدد آن ها

خرید لوازم یدکی خودرو

سیستم تعلیق خودرو کلاسیک

موتور خودرو کلاسیک

گیربکس خودرو کلاسیک

سیستم کارکرد برق، موتور، گیربکس، تعلیق، ترمز و …

تمامی تجهیزات و لخت کردن بدنه جهت صافکاری

ترمیم بدنه های پوسیده، موم گذاری و مقاوم سازی بدنه ماشین کلاسیک

انتخاب بهترین نوع رنگ جهت نقاشی خودرو

بازسازی خودرو کلاسیک

تعویض قطعات پوسیده بدنه بدون آسیب به قسمت های شماره گذاری شده

ترمیم و تعویض زیر بندی و سیستم تعلیق

اورهال کردن موتور و تنظیم موتور

راه اندازی موتورهای از کار افتاده و ایراد یابی آن

ایرد یابی سیستم مرتبط با موتور خودرو و تعویض آن ها

برطرف کردن مشکلات کاربراتور و سیستم سوخت رسان انژکتور خودرو

بستن گیربکس بر روی خودرو کلاسیک

راه اندازی سیستم برقی و آمپرهای پشت فرمان

تنظیم سیستم گیربکس اتوماتیک و فعال کردن سیم سبقت

راه اندازی چراغ های از کار افتاده در خودرو کلاسیک

بازو بست و ترمیم صندلی ها و تودوزی ماشین کلاسیک

ترمیم کفی خودرو و تعویض آن

تعمیر سیستم ترمز، بوستر و ترمز دستی

تعمیرات قسمت های جانبی مانند برف پاک کن، سیستم چرخ ها، سیستم برقی صندلی و…

راه اندازی سیستم صوتی خودرو کلاسیک

راه اندازی آپشن های غیر فعال ماشین های قدیمی

زیبا سازی بدنه و کابین خودرو کلاسیک

خرید لوازم و تهیه قطعات

تعمیر و تعویض قطعات روی درب ها شیشه ها و سیستم بالابر شیشه

اورهال کردن تمامی سیستم های خودرو و راه اندازی کامل خودرو توسط متخصصان مستر مکانیک

بازسازی شورولت ایمپالا

تعمیرات تخصصی خودرو های کلاسیک قدیمی

تعمیرات تخصصی قطعات موتور خودرو های کلاسیک

تعمیرات قطعات مرتبط و موتور خودرو کلاسیک

تعمیرات سرسیلندر و اجزای موتور خودرو کلاسیک

تعمیرات گیربکس دستی و اتوماتیک خودرو های کلاسیک

تعمیرات سیستم برقی و سیم کشی خودروهای کلاسیک

تعمیرات سیستم تعلیق خودروهای کلاسیک

تعمیرات جلوبندی ماشین کلاسیک

تعمیرات سیستم ترمز و بوستر خودروی کلاسیک

تعمیرات فرمان و جعبه فرمان خودروهای کلاسیک

صفر تا صد اصول تعمیر و نگهداری خودروهای کلاسیک

تعمیرات کاربرات و انژکتور خودروهای کلاسیک

تعمیرات و راه اندازی مجدد آپشن ها

تعمیرات سیستم های خنک کاری در خودروهای کلاسیک

بازو بست موتور و مونتاژ مجدد قطعات آن

تعمیر سیستم سوخت رسان خودرو کلاسیک

تعمیرات سیستم کولر و بخاری ماشین های کلاسیک

عیب یابی موتور و گیربکس خودرو کلاسیک

عیب یابی سیستم برق خودرو کلاسیک

بازسازی خودرو های آمریکایی

دیدگاه تعمیرگاه و بازسازی خودروهای شورولت ایمپالا

در اواخر سال 1960 شورولت نسل سوم ایمپالا را به عنوان مدل 1961 به نمایندگی ها معرفی کرد که این بار صبر و حوصله مدیران شرکت بیشتر شد و به همین دلیل تولید نسل سوم تا سال 1964 ادامه یافت و طراحان تلاش کردند. تا خطوط مورد استفاده در طراحی بدنه در هنگام ایجاد نسل سوم کمی مرتبط تر شوند. به همین دلیل شکل خاص در صندوق عقب که مانند دو بال پرنده بود کاملا حذف شد تا نمای عقب طراحی ساده تری داشته باشد. روند تغییر ایمپالا در طول 4 سال تولید نسل سوم ادامه یافت. بنابراین در سال 1963 خبری از خطوط بدنه جانبی و ولوم های دهه 1950 در عقب خودرو نبود. بنابراین، بدنه ایمپالا طراحی ساده تری دارد. اولین شورولت ایمپالا SS (سوپر اسپرت) که از نظر مشخصات فنی و تا حدودی ظاهر نمونه خاصی بود در پایان سال جاری ساخته شد.

تعمیرات شورولت ایمپالا
نسل پنجم در سال 1965 ساخته شد. اگرچه این نسل از ایمپالا مدرن تر از قبل شد، اما برای حفظ اصالت، عناصری مانند 4 چراغ گرد را در جلو نگه داشت. شورولت برای نسل پنجم ایمپالا موتورهای 6 و 8 سیلندر زیادی در نظر گرفته است که از معروف ترین آنها باید به موتورهای 8 سیلندر 427 و 454 اینچ مکعبی اشاره کرد.اگرچه نسل دهم این خودروی پرفروش در سال 2014 به دنیا معرفی شد، اما قصد نداریم در این مقاله به بررسی تمامی نسل های این خودرو بپردازیم، اما به سراغ نسل پنجم می رویم که خودروی مورد بحث به آن تعلق دارد. به.
بگذارید از ویژگی های سواری این غزال 47 ساله برایتان بگویم. علاوه بر راحتی بسیار، فضای داخلی خودرو نیز ساکت است. این نکته حاصل یک بازسازی دقیق و البته پایه مناسب خودرو قبل از بازسازی است. تقریبا هیچ صدایی از محفظه و زیر ماشین شنیده نمی شود. تنها چیزی که گوش شما را نوازش می کند صدای موتور 8 سیلندر است. یکی دیگر از دلایل بی صدا بودن بدنه و شاسی نو بودن آنهاست. بنابراین قسمت جلویی خودرو و قطعاتی مانند طبقات با مدل های جدید جایگزین شده است. به گفته صاحب خودرو بر خلاف نظر برخی که فکر می کنند چون ماشین ایمپالا آمریکایی است پس قطعات آن به راحتی در دسترس است و بازسازی آن چندان سخت نیست، باید بگویم برعکس برخی از آن قطعات بسیار کمیاب هستند به طوری که گاهی اوقات پیدا کردن آنها هنگام بازیابی زمان زیادی طول می کشد. داشتیم یه قطعه خاص درست میکردیم
می تونید تصور کنید چون حجم موتور ماشین خیلی زیاد نیست و ایمپالا سنگینه پس ماشین شتاب خوبی نداره.اما گشتاور بالای موتور و نسبت های دقیق گیربکس باعث می شود هر زمان که بخواهید در خیابان احساس آزادی کنید. با توجه به ابعاد بزرگ بدنه، رانندگی با خودرو در خیابان ها و کوچه های شلوغ شهر امروزی نیاز به مهارت و تجربه دارد. اگرچه فرمان هیدرولیک کار راننده را کمی آسان می کند.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای تعمیرات ، باز سازی و یا اورهال خودروی خود و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط تهران ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد