دیتیلینگ

تعمیر و ترمیم داشبورد

تعمیر و ترمیم تخصصی داشبورد خودروهای خارجی

در حالی که تصادفات ممکن است در قسمت بیرونی ماشین شما اتفاق بیفتد، آسیب های داخلی نیز میتواند بر اثر خطاهای انسانی با فرسایش اتفاق بیفتاد لکه ها و خراش ها و ترک و شکستگی ها هم روی داشبورد شما ناشی از فرسودگی و پارگی عمومی را به راحتی می توانیم با استانداردهای حرفه ای تعمیر کنیم ، به این معنی که مطلقاً نیازی به خرید جایگزین نیست.

اگر روی داشبورد شما دارای ترک است ، نه تنها آزاردهنده است، بلکه به وضوح نشان می‌دهد که خودروی شما در حال «پیر شدن» است یا از اوج خود گذشته است. داشبورد جذاب و بی عیب و نقص این تصور را ایجاد می کند که ماشین شما به خوبی مراقبت و نگهداری شده است

داشبورد خودرو یکی از مهم ترین قسمت های دکوراسیون داخلی خودرو است که با ورود به خودرو در نگاه اول توجه ما را به خود جلب می کند در واقع می توان گفت که داشبورد به عنوان پنل کنترل زیر شیشه جلو استفاده می شود. و برای دسترسی آسان به مجموعه کلیدها، نشانگرهای مفید، دسترسی به قطعات هوشمند و موارد دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

برای تعمیر و بازسازی داشبورد خودروی خود فقط با شماره 09128546046 تماس بگیرید

در واقع داشبورد مخفف پانل است که مخفف IP است. ظاهر آن در خودرو با توجه به طراحی داخلی ساخته خواهد شد.

خرید لوازم یدکی خودرو

بنابراین می توان گفت که داشبورد هر خودرویی با خودروهای دیگر تفاوت زیادی دارد، هنگام طراحی داشبورد خودرو مواردی مانند صفحه کلید، چراغ ها، پنل گرمایشی، رادیو، بلندگو، پنکه، درب داشبورد و سیستم های کنترل هوشمند را در نظر خواهند گرفت.

در نتیجه طراحی زیبای این قطعه می تواند تاثیر زیادی در خرید و فروش خودرو داشته باشد، در صورت آسیب یا تغییر رنگ باید به مرکز تعمیر و ترمیم داشبورد خودرو مراجعه کرد زیرا سلامت این قسمت از خودرو دارای یک تاثیر زیادی روی قیمت ماشین می گذارد.

تعمیر داشبورد خودرو

به طور کلی، کلمه داشبورد شکل کوتاه شده عبارت dial and switch house است که به معنای محفظه سوئیچ ها و صفحه نمایش موجود در خودروها است.
داشبورد جدا از کاربردهای فراوان در خودرو، از نظر ایمنی نیز به دلیل مواجهه با سرنشینان خودرو بسیار حائز اهمیت است و باید به گونه ای طراحی شوند که در صورت بروز مشکل کمترین آسیب را به سر و صورت وارد کنند.
به همین دلیل برای تولید سردر از فوم پلی اورتان زیر روکش پی وی سی یا چرمی استفاده می کنند، همچنین می توان گفت که در داشبوردهایی که از دهه 90 طراحی و ساخته شده اند، کیسه هوا نصب می کنند تا اطمینان لازم را داشته باشند.

تعمیر و ترمیم تخصصی داشبورد خودرو

از آنجایی که داشبورد خودروی شما مستقیماً زیر شیشه جلو قرار دارد، دائماً در معرض نور خورشید است که باعث می شود کلر موجود در PVC وینیل به تدریج تبخیر شود. سپس پوشش سخت، شکننده می شود و دیگر نمی تواند با دما منبسط یا منقبض شود.سپس اولین ترک ها در مکان هایی که تنش بیشتر است ظاهر می شود. اگر فوراً از آنها مراقبت نکنید، ترک ها از طریق داشبورد شما وارد می شوند

فوم زیر رطوبت هوا را جذب کرده و شروع به متورم شدن می کند. این باعث ایجاد ترک معمولی می شود که اغلب در خودروهای قدیمی دیده می شود. می توان یک داشبورد کاملا ترک خورده را در حدود 7 روز کاری به خوبی نجات داد. به همین دلیل باید در صورت کوچکترین آسیب وارد عمل شوید، در غیر این صورت زمان زیادی طول می کشد و هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

تعمیر داشبورد های شکسته و ترک خورده

اگر کل داشبورد در حال حاضر در وضعیت بدی قرار داشته باشد باید در این مورد، تنها یک اقدام سختگیرانه به آن کمک خواهد کرد. باید به طور کامل داشبورد باز شود و این گاهی اوقات می تواند کار زیادی باشد. اگر واقعاً می‌خواهید این کار را انجام دهید، باید صندلی‌ها، فرمان، شیفتر و احتمالاً در بعضی از خوردو ها درها را بردارید. اگر خودروی شما مجهز به کیسه هوای سرنشین است، حتماً در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که به یک مرکز تعمیر و ترمیم داشبورد حرفه ای مراجعه کرده اید

ترمیم و تعمیر داشبورد های فرسوده، شکسته و ایربگ انواع خودروهای داخلی و خارجی به بهترین شکل ممکن و با استفاده از بهترین متریال به شما این امکان را می دهد تا با صرف هزینه کمتر نسبت به خرید داشبورد جدید، ظاهر اتاق خودرو را جذاب تر کنید

ترک خوردگی داشبورد خودرو به دلایل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید، تصادفات رانندگی و یا حتی فرسودگی و پارگی در اثر استفاده زیاد اتفاق می افتد که در این صورت ظاهر داخل خودرو خراب می شود. از آنجایی که تعویض داشبورد خودرو هزینه زیادی دارد، اگر ترک ها و آسیب های آن جزئی باشد، ممکن است بتوان آن را بازسازی کرد و در هزینه ها صرفه جویی کرد.

یکی از آسیب های اصلی به داشبورد خودرو، ترک خوردن بافت فایبرگلاس این قطعات است. هنگامی که داشبورد برای مدت طولانی زیر نور خورشید قرار می گیرد، به دلیل گرمای ایجاد شده، بستر پلاستیکی فایبرگلاس شکسته می شود و در نهایت پیوند بین مولکول های سازنده فایبرگلاس ضعیف می شود و فایبرگلاس ترک می خورد.

گروه خدمات خودرو مستر مکانیک با بررسی انواع داشبورد فایبرگلاس در خودروهای مختلف خدمات تخصصی ترمیم ، تعمیر و بازسازی داشبورد خودرو را ارائه کرده است.نکته مهم این است که وقتی داشبورد ماشین شما ترک می‌خورد، بهتر است قبل از عمیق‌تر شدن ترک و رفع فاصله، آن را تعمیر کنید. زیرا در ابتدای کار هزینه تعمیر داشبورد بسیار کمتر از زمانی است که ترک ها عمیق است و زمان کمتری برای تعمیر داشبورد نیاز است.

پس از برداشتن داشبورد ، تعمیر میدانی معمولاً کافی نیست. سنباده زدن، انبساط و پرکردن به همان روشی که برای تعمیرات جزئی انجام می شود. اما “تعمیر نقطه ای” حداکثر با سمباده زدن مواد پر می شود. اکنون کل داشبورد باید ترمیم شود و گاهی اوقات بعد از فرآیند تعمیر داشبورد ماشین نیاز به رنگ آمیزی کل داشبورد میباشد

ترمیم داشبورد

رنگ کردن داشبورد خودرو

اکنون که با داشبورد و فضای داخلی خودروها آشنا شدید، باید بگویم که گاهی اوقات برای داشبورد مشکلاتی پیش می آید که مجبور به رنگ آمیزی آن خواهید شد، این کار مهارت و تجربه زیادی می خواهد.

بنابراین برای رنگ کردن داشبورد می توانید از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید، در زیر مراحل قبل از رنگ آمیزی داشبورد را به شما می گوییم.

در مرحله اول توجه داشته باشید که رنگی که برای قسمت های داخلی استفاده می کنید باید کاملاً با رنگ داخلی بدنه متفاوت باشد، از طرفی باید از رنگ مکمل استفاده کنید.

البته ممکن است بسیاری از افراد از رنگ های نامناسب و ناهماهنگ استفاده کنند که زیبایی داشبورد خودرو را از بین می برد.

مراقب باشید هرگز داشبورد داخل خودرو را رنگ نکنید، حتی اگر می توانید آن را باز و بست کنید ، کار را به یک متخصص تعمیر و ترمیم داشبورد خودرو با تجربه بسپارید.

مستر مکانیک ، خدمات نقاشی قطعات داشبورد را به صورت حرفه ای انجام می دهد. رنگ کردن قطعات داشبورد در این مرکز به صورتی انجام می شود که شما پس از اتمام کار فکر می کنید قطعه عوض شده و رنگ فابریکی قطعات است. در واقع هیچگونه موج ، برجستگی ، سایه و سایر مشلاتی که حین رنگ کردن قطعات خودرو ممکنه پیش بیاید، در این مرکز با آن مواجه نخواهید شد. چرا که تمام تلاش مجموعه در جهت کسب رضایت مشتریان عزیز است.

پس از انجام تمام این کارها، باید شروع به تمیز کردن قسمت های داشبورد کنید و گرد و غبار، برچسب و روغن را از روی آن پاک کنید، با استفاده از بتونه مخصوص قطعات پلاستیکی، قسمت های کشسانی که خم شده یا صاف شده اند را به حالت اولیه خود در می آورید. وضعیت.رنگ آمیزی و تعمیر داشبورد خودرو
قسمت هایی که نیاز به رنگ آمیزی ندارند را می توانید با دقت با چسب مناسب بپوشانید، وقتی رنگ شما تمام شد و رنگ خشک شد، می توانید با احتیاط آنرا را در جای خود قرار دهید و از یک برس پارچه ای برای صاف کردن سطح استفاده کنید.

رنگ کردن داشبورد

تعمیر و جمع کردن ایربگ

یکی از مواردی که معمولاً پس از تصادف شدید رخ می دهد، باز شدن کیسه هوا است. پس از کارکرد ایربگ خودرو نیاز به بازیابی ایربگ و تعمیر داشبورد می باشد.

این مراحل برای خودروهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، در برخی خودروها، پس از باز شدن کیسه هوا، داشبورد باید کاملاً تعویض شود. بر روی این خودروها امکان تعمیر داشبورد (تعمیر چرم داشبورد) وجود ندارد و باید به تعمیرگاه ایربگ خودرو مراجعه کنید و چرم جدیدی که خریداری کرده اید را با چرم قدیمی داشبورد تعویض کنید. در این شرایط باید قبل از مراجعه به تعمیرگاه ایربگ مربوطه با تجربه و حرفه ای بودن آنها آشنا شوید. زیرا برای تعویض داشبورد خودرو نیاز به تسلط کامل بر سیم کشی خودرو است و کوچکترین اشتباهی در اتصال سیم کشی خودرو می تواند صدمات جبران ناپذیری به بار آورد.

اما در بسیاری از خودروها نیازی به تعویض کامل پوسته داشبورد نیست و طبیعتا هزینه ای که برای تعمیر کیسه هوا (ترمیم پوسته داشبورد) صرف می شود بسیار مقرون به صرفه تر از تعویض داشبورد است. در چنین شرایطی می توانید با تماس با مرکز خدمات مستر مکانیک ایربگ خود را تعمیر کنید.لازم به ذکر است پس از اتمام کار روی داشبورد خودرو اثری از قسمت آسیب دیده باقی نخواهد ماند، گویی داشبورد تعویض شده است.

از داشبورد نو شده ماشین خود لذت ببرید

شاید هیچ کس به جز شما در نگاه اول متوجه ترمیم داشبورد خودرو شما نشود ، زیرا کاملاً با وضعیت نو شدن آن کاملا مطابقت دارد. حتی خودروهای قدیمی‌تر نیز می‌توانند کاملاً جدید باشند، اگر موارد کوچکی مانند سر دنده، روکش فرمان و کف پوش نیز ترمیم شوند.

مستر مکانیک این تضمین را میدهد که همانند روز اول از خودروی خود نهایت لذت را ببرید

Like The First Day

برای تعمیر و ترمیم داشبورد ، فرمان و سر دنده خودروی خود ، با کارشناسان مستر مکانیک تماس بگیرید

راه های ارتباطی با مستر مکانیک

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد