مجله خودرو

تویوتا به رونمایی داغ GR Prius در لمان اشاره کرد

به گزارش مستر مکانیک

تصویر تیزر منتشر شده توسط Gazoo Racing خطوط و محل قرارگیری حسگرهای مشترک با پریوس جدید را نشان می دهد

انتظار می رود نسخه مسابقه ای Gazoo از هاچ بک هیبریدی جدید به صورت مفهومی در مسابقه 24 ساعته نمایش داده شود.

بخش عملکرد تویوتا Gazoo Racing اشاره کرده است که یک مدل با عملکرد بالا بر اساس پریوس را در صدمین دوره مسابقات 24 ساعته Le Mans معرفی خواهد کرد.

Gazoo گفته است که در این رویداد از مفهومی “مجهز به فناوری های خودرویی که از طریق چالش های متعدد در مشارکت در ورزش موتوری توسعه یافته اند” رونمایی خواهد کرد.

خرید لوازم یدکی خودرو

یک تصویر تیزر منتشر شده در کنار این بیانیه حاکی از آن است که این مدل بر اساس تویوتا پریوس جدید ساخته شده است، زیرا دارای سپر جلویی مشابه با محل قرارگیری سنسورهای مشابه است.

این خودرو از هاچ بک هیبریدی استاندارد با دو گروه چهار چراغ مه شکن LED، اضافه شدن کانارد در امتداد هر جناح و یک اسپلیتر تهاجمی جلو متمایز شده است.

چیزی که کمتر مشخص است این است که آیا پیشرانه بر اساس سیستم 2.0 لیتری بنزینی-الکتریکی 221 اسب بخاری پریوس پلاگین هیبریدی خواهد بود یا خیر. اگر چنین است، بدون شک به عنوان بیانیه ای برای آینده برقی Gazoo عمل می کند، با توجه به اینکه خودروهای جاده ای فعلی آن همگی بنزینی خالص هستند.

این مفهوم احتمالاً به عنوان یک آزمایش اسید برای یک GR Prius تولیدی عمل می کند و واکنش عمومی به آن تعیین می کند که آیا به سمت تولید پیشرفت کند یا خیر.

رئیس جدید تویوتا، کوجی ساتو – که قبلاً ریاست بخش‌های لکسوس و گازو این شرکت را بر عهده داشت، ماه گذشته به Autocar اشاره کرد که خودروهای اسپرت بیشتری با برند GR در راه خواهند بود.

ساتو گفت: “برند Gazoo برای آینده مورد تایید قرار خواهد گرفت – و شاید حتی بتوانیم آن را تسریع کنیم.

«راننده استاد ما [Akio Toyoda] همزمان با در دست داشتن فرمان برای گازو، رئیس شرکت نیز بود. اکنون او تنها رئیس است، شاید زمان بیشتری برای توسعه اتومبیل برای آنها داشته باشد.”

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد