مجله خودرو

تویوتا در حال کار بر روی ماشین اسپرت برقی دستی – گزارش

تویوتا گازو ریسینگ (GR) آزمایش اولین نمونه اولیه باطری خود را آغاز کرده است که دارای کلاچ، گیربکس و صدای موتور شبیه سازی شده است.

آکیو تویودا، رئیس تعمیرگاه تویوتا به این موضوع گفت اتوموبیل در 24 ساعت اخیر لمانز، او شخصاً در توسعه وسیله نقلیه الکتریکی باتری GR (BEV) مشارکت دارد.

آقای تویودا، که ملقب به موریزو است، گفت که انتظار اصلی او از این خودرو این است که رانندگی با آن به خوبی مدل‌های فعلی احتراقی باشد.

آقای تویودا گفت: «نقطه شروع این نیست که ماشین چه پیشرانه ای دارد، بلکه این است که رانندگی بدون توجه به آن پیشرانه چقدر لذت بخش است.

من واقعاً این فرصت را داشتم که یک BEV GR را که اخیراً روی آن کار می کنیم آزمایش کنم. من نمی‌دانم که آیا آن خودرو هنوز وارد بازار خواهد شد یا نه، اما اولین اولویت ساخت این نوع خودروها این است که آنها باید برای رانندگی سرگرم‌کننده باشند، مهم نیست از چه پیشرانه‌ای استفاده می‌کنند.

خرید لوازم یدکی خودرو

تویوتا اخیرا اعلام کرده است که 10 خودروی برقی جدید را تا سال 2026 روانه بازار می کند که یکی از آنها یک خودروی اسپرت است. مشخص نیست که آیا نمونه اولیه EV که آقای تویودا در مورد آن صحبت می‌کند، نسخه‌ای از Lexus Electrified Sport، جانشین LFA قدیمی یا تویوتا Sports EV است که به عنوان جانشین معنوی MR-2 قدیمی معرفی شده است.

هر دوی این خودروهای اسپرت باطری الکتریکی در میان طیف متنوعی از 16 کانسپت الکتریکی اواخر سال 2021 معرفی شدند.

آقای تویودا افزود: “بزرگترین تفاوت با سایر BEV هایی که در حال توسعه هستیم این است که وقتی در GR BEV هستید، می توانید صدای موتور را بشنوید، حتی اگر بوی بنزین را حس نکنید.”

همچنین یک گیربکس دستی و همچنین یک کلاچ وجود دارد. اگر شخصی را سوار ماشین کنید و از او بخواهید آن را رانندگی کند و پیشرانه را حدس بزند، احتمالاً نمی‌تواند به شما بگوید.»

تویوتا در سال 2021 حق ثبت اختراعاتی را در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده برای انواع گیربکس دستی برای خودروهای برقی ثبت کرد و لکسوس جزئیات اولیه این پروژه را سال گذشته فاش کرد.

تاکاشی واتانابه، مهندس ارشد خودروهای برقی لکسوس گفت اتوموبیل دنده و کلاچ مستقیماً به موتور متصل نمی شوند، اما با تنظیم تنظیمات گشتاور موتور الکتریکی، تعویض دنده را شبیه سازی می کنند.

آقای واتانابه پیشنهاد کرد که ماشین را می توان طوری برنامه ریزی کرد که روی یک تپه به سمت عقب بچرخد.

آقای واتانابه گفت: “چه آن را به بازار برساند یا نه، آنچه شرکت در تلاش است انجام دهد این است که این ایده را بررسی کند که ما نباید در یک خودرو حتی اگر BEV شود آن را از دست بدهیم.” اتوموبیل.

با افتخار می‌توانم بگویم که این نمونه‌ای از این است که چگونه تویوتا به شرکتی تبدیل شده است که اعضای آن می‌توانند به ایده‌ای که به نظر جالب می‌رسد نگاه کنند، از ایده‌های خود خودرویی بسازند و سپس آن را برای درایوهای آزمایشی نشان دهند.»

مشخص نیست که آیا این تویوتا GR BEV از نسل بعدی باتری‌های لیتیوم یونی استفاده خواهد کرد که در سال 2026 تولید می‌شوند، همانطور که اخیرا توسط خودروساز ژاپنی توضیح داده شده است.

همچنین می‌تواند به جای آن از باتری‌های حالت جامد استفاده کند، که تویوتا ادعا می‌کند برای برد ۱۴۵۰ کیلومتری مناسب هستند.

بیشتر: خودروی اسپرت، یکی از 10 خودروی برقی تویوتا که تا سال 2026 عرضه می‌شوند
بیشتر: تویوتا گیربکس دستی را برای خودروهای برقی با کلاچ تقلبی ثبت کرد
بیشتر: چگونه تویوتا قصد دارد به یک رهبر خودروهای الکتریکی تبدیل شود

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد