مجله خودرو

تویوتا روی جایگزین بنزین کار می کند تا احتراق داخلی را زنده نگه دارد

آیا در آینده به جای بنزین یا گازوئیل، خودروی خود را با آمونیاک مایع پر خواهید کرد؟

غول چینی گروه GAC در آخرین روز فناوری خود اعلام کرد که اولین روز دنیا را توسعه داده است موتور احتراق داخلی با آمونیاک برای خودروهای سواری، گزارش شده که با مشارکت تویوتا.

همانطور که توسط اتوموبیل، این موتور احتراقی با سوخت جایگزین از صنایع دریایی و حمل و نقل الهام گرفته شده است که در حال حاضر در حال کاوش در آمونیاک برای جایگزینی دیزل برای کشتی ها و کامیون ها هستند.

این گروه GAC و تویوتا توسعه یافته است موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر آمونیاکی احتراق تولید می کند 120 کیلو وات از قدرت همچنین 90 درصد کربن کمتری نسبت به یک موتور بنزینی معادل تولید می کند.

آمونیاک ترکیبی سمی از نیتروژن و هیدروژن است که بیش از دو سوم تولید سالانه جهان توسط بخش های کشاورزی به عنوان کود استفاده می شود. همچنین در محصولات تمیز کننده و همچنین در تعدادی از محصولات دارویی استفاده می شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

تولید آمونیاک به طور سنتی انرژی بر در نظر گرفته می شود، اگرچه اخیراً افزایشی در آمونیاک سبز وجود داشته است که با استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر ایجاد می شود.

آمونیاک قابل احتراق است اگرچه حدود نیمی از چگالی انرژی بنزین در 3.6 کیلووات ساعت در لیتر را دارد. البته شایان ذکر است که در مقایسه با سوخت هیدروژنی، آمونیاک انرژی کارآمدتری دارد.

چی هونگ ژونگ، مهندس تحقیق و توسعه (R&D) GAC گفت: «ما بر نقطه درد ناشی از سوزاندن سریع آمونیاک سخت غلبه کردیم و سوخت را در صنعت خودروهای سواری استفاده کردیم. اتوموبیل.

گروه GAC در روز فناوری 2023 خود نسخه ای از موتور E9 خود را با موتور 2.0 لیتری احتراقی هیدروژنی به نمایش گذاشت.

موتور احتراقی هیدروژنی GAC در E9 ادعا می‌شود که کمتر از 1.4 کیلوگرم هیدروژن در طول 100 کیلومتر مصرف می‌کند و طبق یک چرخه آزمایشی نامشخص، برد تقریباً 600 کیلوگرمی دارد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، تویوتا همچنین در حال بررسی فناوری احتراق هیدروژن است. موتور 1.6 لیتری سه سیلندر در تویوتا GR یاریس مفهومی و کرولا کراس کانسپت و همچنین 5.0 لیتری V8 توسعه یافته توسط یاماها وجود دارد.

این علاوه بر کار فعلی آن با فناوری سلول سوختی هیدروژنی (FCEV) است که خودروسازان دیگری مانند فولکس واگن و تسلا در برابر آن سوگند یاد کرده اند.

در این مرحله مشخص نیست که آیا موتورهای احتراق آمونیاک مایع به عنوان جایگزین مناسبی برای بنزین یا گازوئیل در وسایل نقلیه مسافربری مطرح خواهند شد یا خیر.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد