مجله خودرو

تویوتا کرولا کراس فراخوان شد

تعمیرگاه تخصصی تویوتا 1285 نمونه از 2022-2023 خود را به یاد می آورد تویوتا کرولا کراس به دلیل وجود مشکل در ترمز پارک الکترونیکی که ممکن است باعث غلت خوردن خودرو در صورت عدم پارک شود.

این برند در اطلاعیه فراخوان خود می‌گوید: «این احتمال وجود دارد که مجموعه محرک ترمز به طور کاذب وضعیت جریان بیش از حد محرک ترمز دستی الکترونیکی (EPB) را تشخیص دهد و وارد حالت ایمن شود.

“این حالت چراغ نشانگر نقص (MIL) را روشن می کند، پیام “عیب ترمز دستی، به فروشنده خود مراجعه کنید” را روی نمایشگر چند اطلاعاتی (MID) نشان می دهد و از درگیر شدن یا جدا شدن EPB جلوگیری می کند.

اگر EPB نتواند درگیر شود، و هشدارهای EPB MIL و MID نادیده گرفته شود، و خودرو بدون قرار گرفتن در “پارک” در شیب یا سرازیری پارک شده باشد، خودرو می‌تواند دور شود و خطر تصادف افزایش می‌یابد. ”

این مشکل بر مدل های هیبریدی تاثیری ندارد. تویوتا می گوید از برنامه کنترل متفاوتی استفاده می کند زیرا سازنده واحد کنترل الکترونیکی ترمز آنها متفاوت است.

خرید لوازم یدکی خودرو
  • در مجموع از 1285 وسایل نقلیه از سال 2022 تا 2023 تحت تأثیر قرار گرفته اند
  • VIN و اعلان فراخوان اصلی هستند در اینجا پیوست شده است

تویوتا می‌گوید از طریق پیامک با مشتریان تماس می‌گیرد تا تعمیر رایگان را ترتیب دهد، بنابراین اگر مالک تویوتا هستید، باید از به‌روز بودن اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید.

به‌روزرسانی نرم‌افزار EPB تقریباً یک ساعت طول می‌کشد، اما تویوتا هشدار می‌دهد که ممکن است نیاز داشته باشید وسیله نقلیه خود را برای مدت طولانی‌تری بسته به برنامه کاری فروشنده خود در دسترس قرار دهید.

شما می توانید به رانندگی با وسیله نقلیه خود ادامه دهید، با این حال تویوتا به شما توصیه می کند هنگام پارک وسیله نقلیه خود به دقت بررسی کنید که EPB درگیر است – اگر درست کار می کند، هیچ پیام خطایی ظاهر نمی شود و MIL نباید روشن شود.

اگر سؤال بیشتری دارید، می‌توانید با خط راهنمای کمپین فراخوان تویوتا به شماره 1800 987 366 (دوشنبه-جمعه از ساعت 8 صبح تا 6 بعدازظهر AEDT) تماس بگیرید و شماره شناسایی 17 رقمی خودرو (VIN) خود را ذکر کنید.

بیشتر: همه چیز تویوتا کرولا کراس

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد