مجله خودرو

تویوتا کلوگر هیبریدی در سال 2025 برادر شاسی بلند الکتریکی به دست می آورد

تویوتا به نظر می رسد در حال آماده سازی یک همتای الکتریکی برای Kluger است و تایید می کند که یک نمونه جدید مونتاژ خواهد کرد SUV برقی سه ردیفه در کارخانه کنتاکی این شرکت از سال 2025.

این اولین باری است که خودروساز ژاپنی یک خودروی الکتریکی (EV) در ایالات متحده تولید می‌کند و با توجه به اینکه باتری‌های مدل جدید نیز در آنجا تولید می‌شوند، شاسی‌بلند جدید باید مشمول مالیات 7500 دلار آمریکا (~ 11500 دلار استرالیا) شود. اعتبار در آن بازار

کارخانه تویوتا موتور ساخت کنتاکی در حال حاضر تویوتا کمری، تویوتا راو4 و لکسوس ES و همچنین موتورها را تولید می کند.

تعمیرگاه تویوتا گفته است که باتری های این شاسی بلند سه ردیفه برقی در کارخانه تولید باتری جدید در کارولینای شمالی که در حال حاضر در دست ساخت است، تولید خواهد شد.

این خودروساز ژاپنی در حال حاضر 2.1 میلیارد دلار (~3.2 میلیارد دلار آمریکا) در این کارخانه تولید باتری کارولینای شمالی سرمایه گذاری می کند که بخشی از سرمایه گذاری گسترده تر 5.9 میلیارد دلاری (~9 میلیارد دلار استرالیا) در تویوتا کارولینای شمالی است.

خرید لوازم یدکی خودرو

کارخانه تولید باتری کارولینای شمالی به عنوان یک مرکز برای “گسترش مجموعه خودروهای برقی” تویوتا عمل خواهد کرد. تا سال 2025 در مجموع 6 خط تولید باتری وجود خواهد داشت – چهار خط برای خودروهای هیبریدی و دو خط برای خودروهای برقی.

در این مرحله مشخص نیست شاسی بلند سه ردیفه برقی تویوتا چه شکلی خواهد بود، اما این شرکت کانسپت «bZ Large SUV» را به عنوان بخشی از 16 خودروی مفهومی تمام الکتریکی متنوعی که در اواخر سال 2021 به نمایش گذاشت، معرفی کرد.

همچنین مشخص نیست که آیا SUV سه ردیفه برقی تویوتا فقط برای بازار آمریکای شمالی خواهد بود یا در سمت راست برای بازارهای صادراتی مانند استرالیا نیز تولید خواهد شد.

این اعلامیه در مورد یک SUV برقی سه ردیفه تویوتا تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که فورد اعلام کرد در سال 2025 یک SUV الکتریکی سه ردیفه را در ایالات متحده عرضه می کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، تویوتا تا سال 2026 10 خودروی برقی را روانه بازار خواهد کرد و تا آن زمان قصد دارد 1.5 میلیون خودروی برقی خالص را در سراسر جهان بفروشد.

این شرکت برنامه‌ای برای انتقال برند همنام خود به یک خط تولید تمام الکتریکی اعلام نکرده است، اگرچه لکسوس تا سال 2035 فقط خودروهای برقی خواهد داشت و قصد دارد تا سال 2030 سالانه میلیون‌ها خودروی برقی بفروشد.

بیشتر: خودروی اسپرت، یکی از 10 خودروی برقی تویوتا که تا سال 2026 عرضه می‌شوند

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد