مجله خودرو

تویوتا EV حالت جامد در سال 2027 با 745 مایل برد

به گزارش مستر مکانیک

باتری های حالت جامد می توانند خودروهای اسپورت سبک وزن الکتریکی را به واقعیت تبدیل کنند

تویوتا از “پیشرفت” در تحقیقات حالت جامد استقبال می کند، که در نهایت می تواند برد را به بیش از 900 مایل افزایش دهد.

تویوتا توسعه باتری های حالت جامد خود را به دنبال “پیشرفت فناوری” در دوام آنها سرعت می بخشد و با برنامه هایی برای تولید نهایی خودروهای برقی با برد بیش از 930 مایل به سرعت در حال پیشرفت است.

باتری‌های حالت جامد – به این دلیل که از الکترولیت جامد به جای مایع استفاده می‌کنند، مانند واحدهای یون لیتیوم امروزی، به این نام خوانده می‌شوند – چگالی انرژی بسیار بیشتری نسبت به باتری‌های نسل فعلی دارند.

خرید لوازم یدکی خودرو

معرفی آنها به این معنی است که سازندگان می توانند محدوده خودروهای برقی را به شدت افزایش دهند بدون اینکه جریمه ای برای اندازه یا وزن اعمال کنند.

به همین ترتیب، آنها می توانند بردی قابل مقایسه با خودروهای برقی امروزی ارائه دهند و در عین حال وزن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند و به طور بالقوه برق را تولید کنند. سبک وزن ماشین های اسپرت امکان پذیر است

تویوتا اشاره کرد که این فناوری می تواند در سال 2021 خودروهای برقی را تسهیل کند، زمانی که رئیس جمهور وقت آکیو تویودا با رونمایی از 15 خودروی مفهومی الکتریکی، از جمله یک خودروی دو سرنشینه با نام تجاری GR در قالب تویوتا MR2 قدیمی شوکه شد. .

تویوتا همچنین گفته است که جانشین الکتریکی لکسوس LFA – که به شکل مفهومی در جشنواره سرعت گودوود سال گذشته نشان داده شد – احتمالاً از باتری حالت جامد استفاده خواهد کرد.

این خودرو همچنین دارای یک جعبه دنده دستی سفارشی است تا رانندگی را جذاب‌تر کند، که برای اولین بار برای یک خودروی برقی تولید انبوه خواهد بود.

تویوتا در به روز رسانی استراتژی اخیر خود گفت که در حال توسعه یک روش تولید انبوه برای سلول های حالت جامد فعلی خود است و چشم به راه اندازی بین سال های 2027 و 2028 است.

معرفی این سلول‌ها در مقایسه با باتری‌های لیتیوم یونی نسل بعدی تویوتا، 20 درصد بهبودی را در برد رانندگی به ارمغان می‌آورد تا مسافتی حدود 745 مایل را طی کند.

این بسته حالت جامد همچنین می‌تواند از 10 تا 80 درصد در کمتر از 10 دقیقه شارژ شود، اگرچه در حال حاضر مشخص نیست که چه مقدار قدرت دارد.

پس از معرفی این سلول‌ها و «با چشم‌اندازی به آینده»، تویوتا «مشخصات سطح بالاتر» را توسعه خواهد داد. این در مقایسه با سلول‌های لیتیوم یون جدید، برد را تا 50 درصد بهبود می‌بخشد و امکان مسافت خیره‌کننده 932 مایل بین شارژ مجدد را فراهم می‌کند.

تعمیرگاه تویوتا تنها نیست که معتقد است پس از سال‌ها تاخیر در صنعت، سرانجام می‌تواند باتری‌های حالت جامد را تجاری کند.

معاون ارشد تحقیق و توسعه نیسان در اروپا، دیوید ماس، در ماه فوریه به اتوکار گفت که نیسان قصد دارد این فناوری را در سال 2028 به بازار عرضه کند.

ماس گفت: «ما فکر می‌کنیم چیز کاملاً ویژه‌ای داریم و در گروهی هستیم که این فناوری را هدایت می‌کند. ما می خواهیم هزینه ها را کاهش دهیم [compared with lithium ion batteries] 50 درصد، چگالی انرژی را دو برابر کرده و سرعت شارژ را سه برابر می کند.

در ژانویه، BMW قراردادی را اعلام کرد که به آن اجازه می‌دهد سلول‌های حالت جامد شریک Solid Power را در مونیخ، آلمان بسازد. هدف آن این است که ظرف یک سال و نیم آینده اینها را در خودرو نشان دهد.

ریچارد مور، رئیس استراتژی West Midlands Gigafactory، موقعی که در اکتبر 2022 با Autocar صحبت می کرد، موقعیت تاریخی این فناوری را به خوبی خلاصه کرد. او گفت: «پاسخی که همیشه در حالت جامد می دهم این است که هر بار که به آن نگاه می کنم، 10 سال دیگر فاصله دارد.

منصفانه بگویم، آخرین باری که نگاه کردم، موقعیت رو به بهبودی بود. شما می توانید آن را به عنوان یک فناوری قابل دوام نشان دهید. این مفهوم در صنعت خودرو اثبات شده است. این یک مفهوم اثبات شده است، اما نه برای مقیاس. بنابراین می‌توانید یکی بسازید، اما آیا می‌توانید به اندازه یک میز تحریر داشته باشید که می‌خواهید در آن قرار دهید [production car]? نه هنوز.”

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد