مجله خودرو

جریمه ها و جریمه های سرعت غیرمجاز بریتانیا: آنچه رانندگان باید بدانند

به گزارش مستر مکانیک

راهنمای همه چیزهایی که باید در مورد سرعت غیر مجاز بدانید، از جریمه تا دوربین هایی که پلیس استفاده می کند

زمانی بود که دوربین‌های سرعت ثابت و متوسط ​​وجود نداشتند، و محتمل‌ترین راه برای جمع‌آوری تأییدیه‌ها (که اکنون بیشتر به عنوان امتیاز جریمه شناخته می‌شود) در گواهینامه شما این بود که نبینید پلیس محلی که یک «تفنگ سرعت» را به سمت ماشین شما نشانه می‌رفته است. همانطور که از حد ارسال شده بالاتر رفتید. آن روزها خیلی وقت است که می گذرد و افزایش فناوری دیجیتال اکنون به این معنی است که رانندگان با انبوهی از وسایل مختلف کنار جاده ای روبرو هستند.

چگونه می توانم با سرعت زیاد دستگیر شوم؟

امروزه انواع مختلفی از فناوری های تشخیص سرعت در جاده های بریتانیا وجود دارد. در اینجا رایج ترین ها هستند.

خرید لوازم یدکی خودرو

تروولو

همه دوربین های سرعت باید طبق قانون به رنگ زرد روشن باشند و Truvelo نیز از این قاعده مستثنی نیست. Truvelo که معمولاً روی یک میله در کنار یک یا دو کالسکه نصب می شود، از یک دوربین جلو برای ثبت سرعت شما استفاده می کند که توسط ماتریسی از مربع های کوچک نقاشی شده در جاده پشتیبانی می شود. (شواهد ثانویه سرعت در همه دوربین‌های موقعیت ثابت مورد نیاز است.) در حالی که گرفتن تصاویر از پلاک موتورسیکلت دشوار است، به دلیل عدم ثبت نام در جلو، Truvelo می‌تواند رانندگان سایر وسایل نقلیه را شناسایی کند و در صورت اضافه کردن یک لایه شواهد بیشتر، تعقیب قضایی مورد مناقشه است اخیراً یک Truvelo D-Cam برای کاربردهای بزرگراه ها با قابلیت های جلو و عقب راه اندازی شده است.

گاتسو

نامی که اکثر ما با آن آشنا هستیم، Gatso اولین بار در سال 1991 صحنه جاده ما را زیبا کرد و یک دوربین رو به عقب است، به این معنی که وسیله نقلیه شما را پس از عبور از واحد دوربین، با دو تصویر پشت سر هم ثبت می کند. مانند Travelo، تصاویر توسط شواهد ثانویه سرعت ارائه شده توسط “خط های” رنگ آمیزی شده روی سطح جاده پشتیبانی می شوند. این خط تیره ها ممکن است در هر دو طرف جاده در کنار دوربین دیده شوند، اما Gatso فقط سرعت شما را در جهتی که رو به رو است ثبت می کند.

مشخصات

واحدهای SPECS (دوربین‌های کنترل سرعت متوسط ​​و اجرای سرعت) سرعت شما را در یک فاصله تعیین‌شده از طریق دو دسته دوربین اندازه‌گیری می‌کنند. معمولاً در جاده‌ها یا در جاهایی که محدودیت سرعت کمتر از حد معمول وجود دارد، از تشخیص خودکار پلاک (ANPR) برای شناسایی وسایل نقلیه استفاده می‌کنند. با عبور از اولین مجموعه دوربین ها، جزئیات وسیله نقلیه شما ثبت می شود و اگر میانگین سرعت شما قبل از رسیدن به دوربین دوم بالاتر از یک آستانه تعیین شده باشد، یک اخطار پیگرد قانونی (NIP) به طور خودکار ایجاد می شود. (پایین را ببینید.)

هدکس 3

سیستم دوربین اجرای دیجیتال آژانس بزرگراه‌ها با نام جذاب 3 یا به اختصار HADECS 3، معمولاً در بزرگراه‌های هوشمند، نصب شده بر روی دروازه‌های سقفی که هشدارهای محدودیت سرعت متغیر را دارند، یافت می‌شود. استفاده محدود دوربین از روکش زرد و این واقعیت که کسری از اندازه Gatso/Travelo است به این معنی است که می توان آن را به راحتی از دست داد، به خصوص اگر با سرعت 70 مایل در ساعت سفر می کنید. HADECS 3 رو به عقب است و بار دیگر از خط تیره های رنگ شده در جاده به عنوان شواهد ثانویه از سرعت خودرو استفاده می کند. همچنین با محدودیت‌های سرعتی اجباری که بسته به شرایط جاده متفاوت است، سازگار است.

واحدهای دوربین سرعت سیار

کنترل سرعت خودرو در نقاط حادثه خیز شناخته شده توسط پلیس با استفاده از واحدهای متحرک غیرمعمول نیست – به معنای واقعی کلمه، وسایل نقلیه با دوربین های مینیاتوری گاتسو که از شیشه عقب آنها نشان می دهد. اینها اغلب در لای‌بی‌ها یا بالای پل‌های بزرگراهی یا بزرگراهی پارک شده‌اند و برد آنها تا یک مایل می‌رسد. پلیس همچنین به دستگاه های رادار و لیزری دستی دسترسی دارد که می توانند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

چگونه می توانم متوجه شوم که در حال سرعت گرفتن بوده ام؟

اگر در حال سرعت گرفتن با یک وسیله دستی یا نصب شده در ماشین پلیس در حال حرکت دستگیر شده اید، ممکن است از شما خواسته شود که در آنجا توقف کنید. در این مورد، پلیس دو راه دارد: یا می تواند به شما اخطار شفاهی بدهد و شما را به راه بفرستد یا می تواند برای شما یک اخطار جریمه ثابت (FPN) صادر کند. اما اگر توسط یک دستگاه از راه دور در حال سرعت زیاد دستگیر شده باشید، نگهبان ثبت نام شده وسیله نقلیه اخطار پیگرد قانونی مورد نظر (NIP) و اخطار بخش 172 را ظرف 14 روز پس از تخلف از طریق پست دریافت می کند. سپس اخطار بخش 172 باید ظرف 28 روز بازگردانده شود و جزئیات راننده مرتکب تخلف را ارائه کند. سپس یک اخطار جریمه ثابت (FPN) برای راننده صادر می شود، یا اگر تخلف به اندازه کافی جدی تلقی شود، احضار دادگاه.

چه نوع مجازاتی می توانم انتظار داشته باشم؟

اگر FPN دریافت می‌کنید، می‌توانید نسبت به این جرم اعتراف کنید که گناهکار هستید یا بی‌گناه، با هر تصمیمی که فرآیند خاص خود را آغاز می‌کند. اعتراف به گناه معمولاً شامل جریمه ثابت 100 پوندی و سه امتیاز به گواهینامه شما اضافه می شود. بسته به جایی که با سرعت زیاد دستگیر شده اید، روش های مختلفی برای پرداخت جریمه وجود دارد که می توانید در اینجا پیدا کنید.

با این حال، ممکن است به شما این گزینه پیشنهاد شود که در عوض برای یک دوره آگاهی از سرعت پرداخت کنید (معمولاً مبلغی مشابه خود جریمه هزینه دارد)، که از اضافه شدن امتیاز به گواهینامه شما جلوگیری می کند. هر چند اخطارهای خاصی وجود دارد. پلیس تصمیم خواهد گرفت که آیا این برای تخلف شما مناسب است (بنابراین برای تخلفات جزئی بیشتر پیشنهاد می شود). و تنها در صورتی ارائه می شود که در سه سال گذشته در چنین دوره ای شرکت نکرده باشید. همچنین شایان ذکر است که همه مقامات پلیس دوره های آگاهی از سرعت را برگزار نمی کنند، بنابراین این گزینه به هیچ وجه معین نیست.

با این حال، اگر شما خود را بی گناه تلقی کنید، وضعیت پیچیده تر می شود. البته، اگر به بی گناهی خود متقاعد شده اید، پس این اقدام درست و مناسبی است و احتمالاً شامل مراجعه به دادگاه خواهد بود. اما اگر پرونده خود را از دست بدهید، ممکن است بیشتر جریمه شوید و امتیاز بیشتری دریافت کنید.

باندهای سرعت اضافی و درآمد هفتگی شما جریمه را تشکیل می دهند

در سال 2017، سیستم جریمه سرعت غیرمجاز مورد بازنگری قرار گرفت و جریمه های بیشتری برای رانندگانی که به دلیل سرعت بیش از حد متهم می شوند، مورد بازنگری قرار گرفت. اگر در دادگاه تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید، میزان جریمه شما و تعداد امتیازهایی که دریافت می کنید (یا دوره رد صلاحیت) ابتدا با توجه به سرعتی که بیش از حد اعلام شده سفر می کردید تعیین می شود، همانطور که در اینجا نشان داده شده است.

اسکرین شات 2021 09 15 در 16

اما همانطور که از خط آخر می بینید، جریمه واقعی بسته به میانگین درآمد ناخالص هفتگی شما «شخصی» است.

به عنوان مثال، بر اساس یک راننده که میانگین درآمد بریتانیا (2020-21) 29600 پوند است:

سرعت 81 تا 90 مایل در ساعت در منطقه 60 مایل در ساعت = 428 تا 713 پوند جریمه به اضافه 4 تا 6 امتیاز جریمه

سرعت بالای 66 مایل در ساعت در منطقه 40 مایل در ساعت = 713 تا 998 پوند جریمه به اضافه 6 امتیاز جریمه

سه باند دیگر (D، E و F) وجود دارد که با تخلفات شدیدتر سروکار دارند، که ممکن است شامل سرعت بیش از حد در جایی باشد که راننده قرار دارد: به قید وثیقه. دارای اعتقادات موجود است؛ مسئول یک وسیله نقلیه بزرگ؛ بار سنگین؛ بکسل؛ حمل مسافر؛ رانندگی از طریق یک منطقه به شدت عابران پیاده

همچنین شایان ذکر است که اگر فقط کمتر از دو سال گواهینامه رانندگی کامل داشته باشید، در صورت رسیدن به شش امتیاز جریمه یا بیشتر، این گواهینامه باطل می شود.

از سوی دیگر، عوامل کاهش دهنده، مانند اولین جرم بودن یا «خوب بودن» ممکن است به کاهش جریمه و مجازات کمک کند. دادگاه حتی ممکن است سرعت غیرمجاز را برای شرایط اضطراری واقعی در نظر بگیرد.

در هر صورت، تحت هر شرایطی، 1000 پوند جریمه برای تمام تخلفات سرعت غیر مجاز وجود دارد، به غیر از مواردی که در بزرگراه ها انجام می شود، که در آن به 2500 پوند افزایش می یابد.

قبل از از دست دادن گواهینامه به چند امتیاز نیاز دارم؟

حتی تخلفات کمتر جدی تر از سرعت غیرمجاز می تواند باعث شود گواهینامه خود را از دست بدهید. اگر در یک دوره سه ساله 12 یا بیشتر امتیاز جریمه به دست آورید – احتمالاً چهار تخلف با حداقل جریمه / امتیاز – ممکن است با محرومیت شش ماهه روبرو شوید. و این می تواند عواقب بیشتری داشته باشد. اگر به مدت 56 روز یا بیشتر رد صلاحیت شده اید (همچنین به ممنوعیت های جدی تر یک جرم در بالا مراجعه کنید) باید برای گواهینامه جدید درخواست دهید و این ممکن است مستلزم شرکت مجدد در آزمون رانندگی باشد.

جریمه سرعت غیرمجاز چه تاثیری بر بیمه خودروی من خواهد داشت؟

بیمه‌گران عموماً رانندگانی را که برای هر تخلفی – از جمله سرعت غیرمجاز – امتیاز جریمه دریافت کرده‌اند، به‌عنوان ریسک بالاتر در نظر می‌گیرند و در نتیجه احتمالاً حق بیمه بیشتری را اعمال می‌کنند. در حالی که امتیازات جریمه برای سرعت غیرمجاز معمولاً فقط برای سه سال تا زمانی که تأییدیه‌ها و ممنوعیت‌های احتمالی وجود داشته باشد معتبر هستند، آنها برای چهار سال در گواهینامه شما قابل مشاهده هستند. اکثر شرکت‌های بیمه از شما می‌خواهند که تخلفات رانندگی در پنج سال گذشته را اعلام کنید، و اگر اطلاعاتی را دریغ کنید، می‌تواند بر ادعای آتی تأثیر بگذارد، بنابراین هنگام جستجوی مظنه‌های جدید، صادق بودن مهم است.

10 نکته مهم در مورد سرعت زیاد

آیا تعجب خواهید کرد اگر به شما بگوییم که اولین جریمه سرعت غیرمجاز در جهان در بریتانیا صادر شد؟ خوب بود. والتر آرنولد در حال رانندگی با بنز جدید خود با چهار برابر سرعت مجاز ملی در Paddock Wood، کنت دستگیر شد. این که حد مجاز فقط 2 مایل در ساعت بود و سال 1896، چیزهای زیادی را توضیح می دهد. برای بدتر شدن اوضاع برای آرنولد، او به خاطر نداشتن پرچم قرمز در مقابل او سرزنش شد.

و از یک افراطی به دیگری… سریع‌ترین سرعت‌نورد بریتانیا در سال 2015 گرفتار شد که با یک نیسان GTR با سرعت 192 مایل در ساعت حرکت می‌کرد. حکم 28 ماه حبس صادر شد و پلیس نورث همپتون شایر او را به مدت 10 سال از رانندگی منع کرد.

اما برای اینکه یقه خود را احساس کنید به هیچ چیز عجیب و غریبی نیاز ندارید. در سال 2003، یک پلیس خارج از وظیفه در حال رانندگی با واکسهال وکترای بدون علامت خود با سرعت 159 مایل در ساعت در M54 دستگیر شد.

با این حال، پس از اینکه راننده فراری تستاروسای خود به سرعت 85 مایل در ساعت در منطقه 50 مایل در ساعت رسید، این به اندازه ای که راننده بدبخت سوئیسی مجبور به پرداخت هزینه نبود. مقامات سوئیسی جریمه ها را بر اساس ارزش مالی شما تعیین می کنند و با 14.1 میلیون پوند در بانک، این راننده یک بلیت 180،000 پوندی به دست آورد.

اما این در مقایسه با یک میلیونر سوئیسی دیگر که با مرسدس-AMG SLS خود در جاده‌های محلی سرعت 180 مایل در ساعت را به دست آورد و رکورد جهانی جدید سرعت بالای 1001400 دلار (727166 پوند) را به نام خود ثبت کرد، چیزی نبود.

هر دوی موارد فوق اگر به جزیره من می آمدند، جایی که محدودیت سرعت در آن وجود ندارد، از بین می رفتند (اگرچه رانندگی خطرناک/ بی احتیاطی همچنان یک تخلف محسوب می شود، همانطور که نقض محدودیت های سرعت محلی در مناطق ساخته شده است). دیگر پناهگاه‌های بدون محدودیت سرعت، اتوبان‌های آلمان (در حال حاضر) و مناطق شمالی استرالیا هستند.

اما دبی نه. یک گردشگر بریتانیایی با رانندگی یک لامبورگینی هوراکان کرایه‌ای، موفق شد 33 دوربین کنترل سرعت را در حین گردش در مرکز شهر خود راه‌اندازی کند و 48000 دلار جریمه سرعت غیرمجاز به همراه داشته باشد، سپس از کشور فرار کند و شرکت اجاره‌ای را ترک کند تا اوضاع را حل کند.

با این حال، اگر در نزدیکی بریستول زندگی می‌کنید، تنها به یک دوربین سرعت برای استخراج جریمه‌های بزرگ نیاز دارید. دوربینی که در بزرگراه M32 شهر نصب شده است، روزانه به طور متوسط ​​50 راننده با سرعت زیاد را ضبط می کند و طی یک دوره سه ساله، 5.7 میلیون پوند از آنها کم می کند.

لهستان که اندکی ملایم‌تر نشان می‌دهد، بالاترین محدودیت سرعت را در اروپا دارد، با سرعت 140 کیلومتر در ساعت (87 مایل در ساعت)، و در ایالات متحده، بزرگراه 130 تگزاس اجازه می‌دهد تا 85 مایل در ساعت قبل از اعمال جریمه‌ها سرعت بگیرد. اما بالاترین حد مجاز سرعت جهان 160 کیلومتر در ساعت یا به طرز وسوسه انگیزی 99.4 مایل در ساعت در امارات است.

اما چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​دوربین‌های سرعت در بریتانیا در حال حاضر بخشی از زندگی رانندگی ما هستند و با 7000 مورد از آنها در سراسر کشور، تنها روسیه، ایتالیا و برزیل بیشتر در جاده‌های خود دارند.

بیشتر بخوانید

جریمه های سرعت افزایش می یابد: قوانین آوریل اجرایی می شود

Potty Patrol: چگونه JCB تعمیر چاله ها را سرعت می بخشد

راهنمای کامل اتوکار برای دوربین های سرعت

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد