مجله خودرو

خرده‌فروشی استرالیایی BYD میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری می‌کند تا برند خودروهای الکتریکی شروع به کار کند

BYD که در حال حاضر دومین فروشنده بزرگ خودروهای برقی استرالیا است، با افزایش سرعت عرضه سدان‌ها، هاچ‌ها، شاسی‌بلندها و خودروهای جدید، در شرف بهره‌برداری از ردپای خرده‌فروشی بسیار گسترده‌ای است.

شرکت سهامی عام استرالیایی Eagers Automotive Ltd امروز اعلام کرد که 70 میلیون دلار اضافی را برای یک سرمایه گذاری مشترک خرده فروشی برای فروش BYD به صورت آنلاین و در فروشگاه ها اختصاص داده است.

این سرمایه گذاری – 50 میلیون دلار نقد و 20 میلیون دلار در سهام Eagers ASX – در ازای 31 درصد سهام بیشتر در سرمایه گذاری مشترک خرده فروشی BYD استرالیا با شرکتی به نام EVDirect.com بود که هنوز به عنوان تنها توزیع کننده دارای مجوز برای مارک BYD اینجاست.

سهم Eagers در EV Dealer Group Pty Ltd در جوینت ونچر خرده فروشی اکنون 80 درصد است و EVDirect.com با 20 درصد باقی مانده باقی مانده است. Eagers قبلاً 49 درصد از سهام را در اختیار داشت و آن را به شریک ارشد جدید در بخش خرده فروشی این عملیات تبدیل می کرد.

افزایش علاقه مالکیت، موقعیت Eagers Automotive را به عنوان شریک خرده فروشی انحصاری BYD و EVDirect.com در بازار استرالیا تقویت می کند و موقعیت منحصر به فرد Eagers Automotive را به عنوان یک رهبر در انتقال یک نسل به خودروهای انرژی جدید و کم آلایندگی بیشتر نشان می دهد. این شرکت در اطلاعیه سرمایه گذار گفت.

خرید لوازم یدکی خودرو

به نوبه خود، EVDirect.com در مورد اینکه فروش بخشی از سهام خود در سرمایه گذاری خرده فروشی چه معنایی برای نام تجاری BYD که به سرعت در حال رشد است، که Atto 3 آن پرفروش ترین EV در استرالیا است که نشان تسلا ندارد، خوش بین بود.

مدیریت شرکت گفت که این توسعه “سرمایه اضافی” را برای توسعه عملیات توزیع آن باز می کند. EVDirect.com مدت‌هاست که ادعا می‌کند رابطه‌اش با BYD به خطوط اختصاصی فرمان راست و ورودی‌های مهندسی در محصولات کلیدی ورودی مانند کابین برقی دو کابین 2024 گسترش می‌یابد.

با چهار مدل دیگر BYD که برای عرضه و تحویل در استرالیا تا پایان سال 2024 برنامه ریزی شده است، نام تجاری BYD به رشد تصاعدی خود ادامه خواهد داد. لوک تاد، مدیرعامل EVDirect گفت: شرکت ما به سرمایه گذاری در فرآیندهای زنجیره تامین ساده و توسعه محصول مدل های خودروی BYD برای بازار استرالیا ادامه خواهد داد.

یکی از بخش‌های این طرح جامع، ایجاد مراکز خدمات و تکمیل BYD است که با سایتی در Mascot در نزدیکی فرودگاه سیدنی از آگوست 2023 شروع می‌شود، که برای آماده‌سازی وسایل نقلیه از کشتی‌ها برای مشتریان در مقیاس طراحی شده است. EVDirect.com ادعا می کند که اولین سایت قادر خواهد بود روزانه 100 خودرو را مدیریت کند.

در همین حال، سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی Eagers و EVDirect.com دو سایت جدید “BYD Megastore” را در سیدنی (اسکندریا) و بریزبن در سپتامبر/اکتبر 2023 افتتاح می‌کند و تعداد بیشتری نیز در راه است. این سایت‌ها از فروشگاه‌های برند کوچک‌تر در یک مدل از نوع Hub and Spoke پشتیبانی می‌کنند.

EVDirect.com ادعا می‌کند: «مفهوم BYD Megastore نوید عصر جدیدی از خرده‌فروشی خودرو است، که تجربه‌ای همه‌جانبه و آموزشی در برند و طیف محصولات BYD به مشتریان ارائه می‌دهد.

از آنجایی که تقاضای خودروهای برقی در حال حاضر به سمت جریان اصلی مصرف کنندگان استرالیایی می رود، ما در حال معرفی اولین جهانی در خرده فروشی خودرو هستیم و انتقال به گزینه های حمل و نقل تمیزتر و مقرون به صرفه تر را برای مصرف کنندگان آسان تر می کنیم.

آقای تاد امروز به ما گفت، این فروشگاه‌های بزرگ خودروهای BYD را می‌فروشند، اما همچنین برای کمک به کسانی که با خودروهای برقی آشنایی ندارند، طراحی شده‌اند تا به سوالات بی‌شماری که در رابطه با زندگی با آنها دارند، پاسخ دهند.

این چند هفته برای واردکننده استرالیایی BYD گذشته است. هفته گذشته اعلام کرد که مدل دوم خود، دریچه کوچک BYD Dolphin، ارزان‌ترین خودروی برقی جدید استرالیا با قیمت 38890 دلار قبل از هزینه در جاده خواهد بود – 100 دلار کمتر از رقیب چینی MG 4.

اوایل ماه ژوئن همچنین 750 دستگاه BYD Atto 3 اضافی را به ویکتوریا ارسال کرد تا از تخفیف 3000 دلاری خودروهای برقی آن ایالت در 30 ژوئن استفاده کند.

همانطور که در ماه ژوئن به طور انحصاری گزارش دادیم، BYD چرخش کرد تا Atto 3 های تمام شده را از خط کارخانه مستقیماً به کانتینرهای حمل و نقل مهر و موم شده هدایت کند، بنابراین از نشستن خودروهای خود در محوطه ها و برداشتن حشرات و دانه ها، مانند بسیاری از وسایل نقلیه دیگر که در آن گیر کرده بودند، اجتناب کرد. قرنطینه جهنم به جای راهروی مشتریان

مارک هارلند، مدیر عملیات EVDirect، با اشاره به ادغام عمودی BYD به عنوان شرکتی که باتری های خود و نیمه هادی های خود را تولید می کند، گفت: “ما کمبود باتری نداریم، ما کمبود تراشه نداریم.”

طرح اصلی BYD دستیابی به 50000 فروش سالانه در اینجا طی چند سال آینده است که با توسعه خط تولید خودروهای برقی آن – از جمله سدان های اسپورت مانند BYD Seal و یک دستگاه برقی که قبلاً در آزمایش عمیق آن ها را به تصویر کشیده ایم، پشتیبانی می شود.

این معادل حدود پنج درصد از سهم بازار است که بر اساس آمار فروش سال 2022، BYD را در لیست 10 برند برتر در کنار خودروساز چینی MG (49582) و بالاتر از مارک هایی مانند سوبارو، فولکس واگن و نیسان قرار می دهد.

آقای هارلند افزود: «ما لزوماً به تسلا به‌عنوان رقیب مستقیم خود نگاه نمی‌کنیم، اگرچه از دیدگاه خودروهای الکتریکی، آنها معیار را تعیین کرده‌اند». ما به BYD به عنوان یک رقیب اصلی برای تویوتا، کیا و سایر خودروها نگاه می کنیم. ما می خواهیم BYD در لیست خرید این خریداران باشد.

آقای هارلند، یکی از مدیران قدیمی جنرال موتورز در شانگهای و هولدن، گفت سرعت حرکت BYD چیزی است که او هرگز «در بیش از 25 سال من در صنعت خودروسازی» ندیده بود.

در حالی که ما تمایل داریم چنین آرزوهای جسورانه فروش را با کمی نمک بپذیریم – EVDirect با ادعاهای بزرگ غریبه نیست – این شرکت به طور غیرقابل بحثی در بازار استرالیا شرکت هایی را در هیئت مدیره قرار می دهد و درجه ای از اعتبار را به ما می دهد.

اولین وسیله نقلیه بی وای دی که در مقیاس مناسب در استرالیا فروخته شد Atto 3 SUV بود که امسال 4664 تحویل را به دست آورد و 14.5 درصد از سهم بازار خودروهای برقی را به خود اختصاص داد. حتی در ماه مه از تسلا مدل 3 نیز پیشی گرفت.

کابین بعدی پس از BYD Dolphin باید سدان اسپرت BYD Seal باشد که اکنون عقب افتاده است تا با مدل 3، Polestar 2 و Hyundai Ioniq 6 رقابت کند.

آقای هارلند به ما گفت: «برنامه‌ها این است که قبل از پایان سال تقویمی، Seal را در کشور داشته باشیم. “من می خواهم برخی از آنها را روی زمین داشته باشم، این فقط یک موضوع است که از طریق انطباق و ADR و علامت زدن همه جعبه ها مورد توجه قرار می گیرد.”

پخش‌کننده جدید EVDirect راه سختی را آموخته است تا مطمئن شود که تمام قوانین طراحی استرالیا را رعایت می‌کند، با نوار قرمزی که پس از برخورد با ضمیمه‌های صندلی کودک Atto 3 کمی پس از عرضه در بازار، آن را قرمز می‌کند.

فراتر از این، این برند دارای طیف رو به رشدی از خودروهای برقی در بخش‌های دیگر برای انتخاب است، با خودروهایی مانند شاسی بلند بزرگ BYD Tang که به زودی وارد نسل جدیدی می‌شود، و سدان بزرگ BYD Han آماده به‌روزرسانی است.

یکی دیگر از موارد مهم اضافه شده به سری BYD، و کلید روشن آرزوهای حجم گسترده آن، راه اندازی برنامه ریزی شده یک محدوده برقی و پلاگین هیبریدی دو کابین است که با در نظر گرفتن استرالیا (و بنابراین RHD) از همان اوایل توسعه یافته است. برنامه.

هیچ تعهدی در مورد پیکاپ ute وجود ندارد، اما اجازه دهید بگوییم که قطعاً در نقشه راه است. و BYD به سرعت حرکت می کند،” آقای هارلند گفت.

آیا ما یک پلاگین هیبریدی یا دو موتوره را انجام می دهیم؟ [EV]، یا شاید برای افرادی که به برد اضافی نیاز دارند، هر دو را انتخاب کنید؟ هیچ یک از اینها حل نشده است، این بحث هایی است که در حال حاضر در جریان است.»

بیشتر: BYD می‌خواهد یکی از پرفروش‌ترین برندهای استرالیا باشد
بیشتر: چگونه BYD از تاخیرهای قرنطینه در استرالیا جلوگیری می کند

بیشتر: دستگاه برقی و پلاگین هیبریدی آینده BYD را بررسی کنید
بیشتر: چگونه BYD از تاخیرهای قرنطینه در استرالیا جلوگیری می کند
بیشتر: صدها خودروی برقی BYD Atto 3 برای ناوگان اجاره ای SIXT استرالیا

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد