مجله خودرو

خلاصه صنعت: “فراموش کردن مشتری یک بازی خطرناک است”

به گزارش مستر مکانیک

ارتباط انسانی را نباید در تغییر تکنولوژی صنعت فراموش کرد

قربانی کردن روابط تامین کننده برای کاهش هزینه ها، باعث از بین رفتن تجربه کاربر نهایی می شود

مدیریت تدارکات و تامین کنندگان. در واقع موضوعاتی نیستند که قلب اکثر مردم را به سرعت درآورد، بلکه موضوعاتی هستند که اکنون به مهارت های کلیدی برای رهبران صنعت خودرو تبدیل شده اند.

توانایی فناوری دیجیتال برای ارتباط مستقیم مشتری با برند، روابط تجاری طولانی مدت در فروش خودروهای جدید، بازاریابی مجدد و از طریق زنجیره تامین گسترده را تغییر داده و مختل کرده است. این اتصال متکی به تامین کنندگانی است که اتصال را فعال می کنند و اغلب تمام یا بخشی از خدمات را ارائه می دهند.

خرید لوازم یدکی خودرو

با این حال، بسیاری از کسب‌وکارها در بخش‌های مختلف اشتباه می‌کنند که تامین‌کننده‌ها را عمدتاً بر اساس هزینه انتخاب می‌کنند تا نیازها و انتظارات تعریف‌شده مصرف‌کنندگان. من می گویم که نه فقط به عنوان یک تاجر که با مشتریان و نامزدهای شغلی در تمام زمینه های زنجیره تامین خودرو کار می کند، بلکه به عنوان مشتری که مانند دیگران، تاثیر تصمیمات ضعیف تدارکات و مدیریت تامین کننده را تجربه می کند.

چه کسی برای مثال از تجربه درخواست خدمات مشتری و ناتوانی در صحبت با یک انسان احساس ناامیدی و عصبانیت نکرده است؟

طوفان کامل تورم بالا و کمبود مزمن مهارت ها در سراسر صنعت به این معنی است که سازمان های بیشتری به دنبال برون سپاری عناصر کسب و کار خود هستند تا تا آنجا که می توانند در زنجیره تامین صرفه جویی کنند و در نتیجه ریسک برون سپاری برند و شهرت خود را به همراه دارد. .

موفقیت نیاز به رهبرانی با مهارت اثبات شده در شناسایی و مدیریت تامین کنندگان دارد تا سطح خدمات، کیفیت، تخصص دیرینه و ارزش افزوده را به سازمان ارائه دهند و نیازهای مشتری را در انتهای زنجیره به خاطر بسپارند.

اگر کووید-19 یک چیز را به ما یاد داد، این است که روابط خوب با تامین کنندگان مهم است زیرا زمانی که یک بحران رخ می دهد، آنها آزمایش خواهند شد. صنعت خودروسازی ضعیف بود و نتوانست ریزتراشه‌هایی برای شروع مجدد تولید به دست آورد.

اما آیا درس‌هایی آموخته‌ایم یا فقط به «کسب و کار معمول» بازگشته‌ایم، جایی که سگ‌های بزرگ‌تر در زنجیره تأمین برای کاهش هزینه‌ها، سگ‌های کوچک‌تر را پارس می‌کنند؟

مکالمات تجاری من به من می گوید که، به استثنای برخی استثناهای قابل توجه، همه چیز در مورد پول باقی می ماند و با ادامه رشد مداوم عرضه وسایل نقلیه جدید به سطح قبل از همه گیری و افزایش فشار بر حاشیه سود، این موضوع به تجارت باز می گردد.

تکامل فروش مستقیم به مصرف کننده و آنلاین از طریق مدل نمایندگی خرده فروشی جدید بر اهمیت داشتن استراتژی تدارکات مناسب، با انتظارات و استانداردهای روشن، و سپس مدیریت تامین کنندگان برای ارائه تاکید می کند. به عنوان مثال، این بدان معناست که تولیدکنندگان اکنون باید با تامین کنندگان جدید کار کنند تا خدماتی را در زمینه های کلیدی مانند فناوری، بازاریابی مصرف کننده و امور مالی ارائه دهند که قبلا هرگز مدیریت نکرده اند.

سازمان ها (و نه فقط تولیدکنندگان) به رهبرانی با مهارت و تجربه برای مدیریت این پویایی جدید نیاز دارند. رقابت شدید است و هزینه جذب افراد مستعد در حال افزایش است.

انتخاب، ادغام و مدیریت تامین‌کنندگان مورد نیاز برای ارائه سطح خدماتی که مشتریان از مدل نمایندگی‌های مستقر فرانشیز انتظار دارند، برای موفقیت کسب‌وکار ضروری است.

از بازار شروع کنید، زیرا فراموش کردن مشتری یک بازی خطرناک است.

لیندا انیس بنیانگذار شرکت جستجوی اجرایی جهانی خودرو و حمل و نقل Ennis & Co است

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد