مجله خودرو

خودروی برقی رنو سبک مفهومی خود را از دست نخواهد داد

2021 رنو 5 کانسپت برقی برداشتی به سبک آینده‌نگر از یکی از معروف‌ترین خودروهای شهری این برند بود، و در خبرهای خوب، نسخه تولیدی تا حد زیادی یکسان خواهد بود.

عکس‌های جاسوسی از تولید 5 که قرار است در سال 2024 عرضه شود، نشان می‌دهد که بدنه زاویه‌ای مشابهی دارد اما با تغییراتی در جزئیات.

به عنوان مثال، درهای جلو دارای دستگیره های معمولی هستند، در حالی که به نظر می رسد درهای عقب دارای دستگیره های ستون C هستند. قابل توجه است که به نظر می رسد این نمونه اولیه دارای چراغ های جلو و عقب تولیدی باشد، هرچند که تا حدی استتار شده اند.

5 جدید اولین خودرویی خواهد بود که از معماری رنو-نیسان-میتسوبیشی CMF-B EV استفاده می کند و گفته می شود که حدود 70 درصد از قطعات آن را با پلت فرم CMF-B که زیربنای رنو آرکانا، کلیو و کپچر است، به اشتراک می گذارد. و همچنین نیسان جوک و دیگران.

ادعا شده است که این مشترک بودن قطعات باعث می شود رنو 5 EV جدید حدود 30 درصد ارزان تر از Zoe که جایگزین آن می شود، تولید شود.

خرید لوازم یدکی خودرو

CMF-B EV به عنوان پایه ای برای نسل بعدی نیسان Micra در اروپا و همچنین نسخه های تولیدی 4Ever Trophy و Alpine A290 کانسپت خواهد بود.

در زیر کاپوت 5 یک موتور سنکرون با تحریک الکتریکی وجود دارد که گفته می شود از طراحی آهنربای دائمی قدرتمندتر است و به فلزات خاکی کمیاب نیاز ندارد و تولید آن را ارزان تر و تمیزتر می کند.

زندگی با موتور یک مبدل DC/DC برای باتری اصلی 400 ولت، شارژر باتری و جعبه توزیع برق است. پیشرانه جدید حدود 20 کیلوگرم سبک تر از پیشرانه ای است که Zoe در حال خروج است.

سال گذشته رنو فاش کرد که یکی از گزینه های پیشرانه 5 با نام ePT-100kW شناخته می شود که نشان دهنده توان خروجی آن است. مگان E-Tech Electric بزرگتر از واحدی به نام ePT-160kW استفاده می کند.

در کف محفظه سرنشین، بسته باتری رنو 5 قرار دارد. در حالی که خودروساز فرانسوی هنوز ظرفیت باتری های ارائه شده در خودروی شهری جدید را فاش نکرده است، می گوید طراحی جدید که از چهار ماژول بزرگ به جای 12 ماژول کوچکتر استفاده می کند، 15 کیلوگرم سبک تر است و فضای کمتری را برای حمل و نقل بیشتر کیلووات ساعت اشغال می کند. “.

بزرگترین باتری ارائه شده در Zoe یک واحد 52 کیلووات ساعتی است که برای برد رانندگی WLTP 395 کیلومتر مناسب است.

در نهایت، رنو ادعا می کند که 5 جدید یک “معیار برای بخش خود از نظر لذت رانندگی” خواهد بود. این تا حدی به اقدامات مختلف کاهش وزن که در بالا توضیح داده شد، بلکه به محور عقب چند پیوندی جدید خودرو مربوط می شود.

اگر تولید 5 به اینجا بیاید، ممکن است تا سال 2025 کاهش یابد.

«اگر با فرمان راست بسازند آن را می گیریم، دستمان بالاست. سپس، آیا آنها سرمایه گذاری اضافی برای مهندسی ماشین انجام می دهند [Australian Design Rules] در استرالیا؟” گلن سیلی، رئیس رنو استرالیا گفت CarExpert اوایل امسال

واقعیت این است که مثلاً مهندسی آن ماشین برای استرالیا برای شما سه میلیون یورو هزینه دارد یا آن را برای مشخصات دیگری برای آن ماشین در اروپا خرج کنید که بازدهی بهتری به آنها بدهد، بنابراین در مورد تخصیص منابع نهایی است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد