مجله خودرو

داچیا ساندرو برقی در سال 2027 با قیمت پایین عرضه می شود

به گزارش مستر مکانیک

ساندرو الکتریکی اولین خودروی برقی سایز کامل داچیا خواهد بود

اولین خودروی برقی فول سایز برند متعلق به رنو، برد طولانی یا شارژ سریع را هدف قرار نمی دهد، بلکه مقرون به صرفه بودن را هدف قرار می دهد.

نسل بعدی داچیا ساندرو اولین خودروی برقی فول سایز این شرکت خواهد بود که با اجتناب از سخت‌افزار باتری پرهزینه و پرهزینه با شارژ سریع و دوربرد، نوید مقرون‌به‌صرفه بودن پیشرو در بخش را می‌دهد.

پس از عرضه موفقیت‌آمیز داچیا اسپرینگ EV در اروپا در سال 2021 (اکنون حدود 120000 دستگاه در منطقه فروخته شده است)، شرکت رومانیایی تمرکز خود را بر برقی‌سازی خطوط اصلی مدل اصلی خود تغییر داده است و با استفاده از معماری موجود و تقویت هزینه‌ها را پایین نگه می‌دارد. کارایی با به حداقل رساندن وزن محدود

خرید لوازم یدکی خودرو

دنیس لو ووت، مدیرعامل داچیا گفت که نسل چهارم ساندرو در «2027 یا 2028»، «تا سال 2034 یا 2035 زنده» وارد بازار خواهد شد و به عنوان پرچمدار مسیر ارزان قیمت این برند به خط تولید آلایندگی صفر خواهد بود.

ساندرو یکی از ارزان‌ترین و محبوب‌ترین خودروهای اروپاست، بنابراین این سوال که چگونه می‌توان اطمینان حاصل کرد که جانشین آن موقعیت خود را حفظ می‌کند و در عین حال از قوانین ایمنی و آلایندگی سختگیرانه‌تر فزاینده پیروی می‌کند، سوال مهمی است.

خاویر مارتینت، رئیس فروش و بازاریابی به اتوکار گفت که در حالی که داچیا در سه سال آینده با سه مدل جدید بزرگتر وارد بخش C خواهد شد، اما ساندرو را رها نخواهد کرد.

او گفت: «بخش B این است که ما چه کسی هستیم و چه کار می کنیم. ما نمی خواهیم فراموش کنیم که چه کسی هستیم.

به منظور حفظ موقعیت خود به عنوان یک رهبر بازار در این بخش، ساندرو تا حد امکان با همدلی الکتریکی خواهد شد.

Le Vot توضیح داد: “ما در مقایسه با رقبای الکتریکی در بخش B به دنبال برد کوتاه تر و زمان شارژ طولانی تر خواهیم بود، زیرا “ما قیمت ارزان تری برای مشتری می خواهیم”.

او به افزایش قیمت ورودی خودروهای برقی اصلی – “35000 یورو، 40000 یورو، 45000 یورو” اشاره کرد و به عنوان یک بازدارنده برای جذب گسترده اشاره کرد و تعهد داچیا را برای ارائه یک جایگزین در دسترس‌تر آشکار کرد.

پس از عرضه داستر جدید در سال 2024، هر خودروی داچیا (به جز اسپرینگ) بر اساس پلت فرم CMF-B گروه رنو خواهد بود و خودروهای برقی آن نیز با حرکت به سمت مشابه برقی CMF-BEV که نزدیک به آن است، از آن پیروی خواهند کرد.

این بدان معناست که ساندرو برقی به طور موثر برداشت داچیا در برابر رنو 5 خواهد بود، البته با تمرکز بیشتر بر کاربرد و کاربردی.

به حداقل رساندن وزن کلیدی برای پایین نگه داشتن هزینه ها خواهد بود – و حتی می تواند به داچیا اجازه دهد تا باتری کوچکتری نسبت به باتری که توسط پلتفرم های ساندرو استفاده می شود، قرار دهد.

Le Vot اشاره کرد که متوسط ​​​​مشتری Spring حدود 10 مایل در روز رانندگی می کند – بسیار کمتر از برد 140 مایلی ارائه شده توسط باتری 26.8 کیلووات ساعتی آن.

“اگر این کار را می کردیم [the Spring] دوباره، باتری را نصف می‌کنم.» او گفت که آموخته‌های حاصل از استفاده از اسپرینگ نسل بعدی خودروهای برقی داچیا را آگاه می‌کند – اگرچه با توجه به ردپای بسیار بزرگ‌تر و هزینه‌های مسافت طولانی‌تر، بعید است ساندرو از باتری کوچکی استفاده کند.

او گفت داچیا “برد بین 500 تا 600 کیلومتر و شارژ 20 دقیقه ای” را هدف قرار نخواهد داد. وی افزود که این شرکت در حال بررسی راه‌هایی برای ارزان‌تر کردن شیمی باتری است: “شاید باتری مبتنی بر سدیم باشد. برخی معتقدند باتری‌های سدیمی عالی نیستند زیرا انرژی زیادی را ذخیره نمی‌کنند و آنها را ذخیره می‌کنند. سنگین هستند. اما ارزان هستند.”

دیوید دوراند، رئیس طراحی، سرنخ هایی در مورد اینکه چگونه ساندرو بعدی در خط ظاهری جدید این برند قرار می گیرد – همانطور که توسط کانسپت بیگستر SUV مستحکم و لبه مستقیم پیش نمایش داده شده است – و تفاوت قابل ملاحظه ای با خودروی فعلی ارائه کرد.

او با انکار اینکه داستر و بیگستر خشن و همچنین تریم جدید Extreme با الهام از خارج از جاده این برند به تغییر به سمت یک خط تولید SUV خالص اشاره می کند، گفت: “هدف واقعاً شاسی بلندهای آفرود نیست.” .

“بیشتر این است که شما ماشینی دارید که می توانید در هر شرایطی از آن استفاده کنید، اگر در جاده بدی هستید از آسیب رساندن به آن نمی ترسید، فاصله کافی از زمین دارید تا مجبور نباشید بگویید “من می خواهم آن را له کنم”. پایین ماشینم، نمی‌توانم به آنجا بروم» یا «شاخه‌ها درها را می‌خراشند، من آنجا نمی‌روم».

بر اساس این چشم انداز، به نظر می رسد که ساندرو بعدی بالاتر از مدل فعلی قرار می گیرد و طوری طراحی می شود که به طور آشکارتر اخلاق فعال جدید داچیا را به نمایش بگذارد، همانطور که در مفهوم مانیفست به سبک حشره دار در سال گذشته به نمایش گذاشته شد.

با توجه به اینکه چنین خودروهایی تا سال 2035 در اروپا (2030 در بریتانیا) می‌توانند به فروش برسند، نسخه ICE همچنان امکان‌پذیر است، اما بدون شک این امکان همراه با فناوری هیبریدی است که اخیراً در Jogger MPV مبتنی بر ساندرو معرفی شده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد