مجله خودرو

درایو اول: نمونه اولیه فولکس واگن تیگوان 2023

به گزارش مستر مکانیک

پرفروش‌ترین خودروی فولکس‌واگن با طراحی داخلی با تکنولوژی سنگین و سیستم تعلیق تطبیقی ​​ترفندی دوباره اختراع شد.

بار سوم همیشه جذابیت ندارد، زیرا گاهی اوقات لازم نیست.

نسل سوم فولکس واگن تیگوان را در نظر بگیرید. البته چیزهای زیادی روی آن سوار می شوند، اما نسخه های اول و دوم این کراس اوور مبتنی بر فولکس واگن گلف به قدری موفقیت آمیز بودند که تصور اینکه جانشین آنها چیزی غیر از این باشد، سخت است. بیش از هشت میلیون تیگوان از زمان عرضه آن در سال 2007 فروخته شده است و از سال 2018 تاکنون پرفروش ترین خودروی فولکس واگن بوده است.

بنابراین شاید تصور می کردید که وقتی فولکس واگن این کراس اوور جدید را به نزدیکی رساند، نوعی رفتار «شکست نشوید، آن را تعمیر نکنید» در سالن های درخشان مرکز تحقیق و توسعه ولفسبورگ رخ می دهد. مشخصات تولید، همانطور که ما آن را به اینجا هدایت کرده ایم. اما حتی اگر پیشرانه ارائه شده به طور کلی آشنا است و طراحی – در حالی که به طور قابل توجهی تجدید شده است – به سختی انقلابی است، خیلی سریع مشخص می شود که تیگوان جدید از نظر اندازه و شکل کلی با نسل قبلی خود مرتبط است.

خرید لوازم یدکی خودرو

حتی از طریق استتار سنگینی که هک مرحله آخری را که ما انجام دادیم تزئین می‌کند، به وضوح می‌توان ثمرات تغییر ظاهر گسترده فولکس‌واگن را مشاهده کرد، اما در داخل جایی است که اختراع مجدد ملموس‌ترین و تاثیرگذارتر است.

بخش مرکزی کابین خلبان کاملاً بازسازی شده، یک سیستم اطلاعات سرگرمی جدید است که از طریق یک صفحه نمایش 12.9 اینچی یا بزرگ 15.0 اینچی اجرا می‌شود، که می‌توان گفت دومی در میدان دید شما نفوذ می‌کند و کمی با تصدیق فروتنانه فولکس واگن در تضاد است. بازخورد عمومی که به خوبی منتشر شده بود مبنی بر اینکه با کنترل‌های لمسی در خودروهای فعلی‌اش زیاده روی کرده است. کمتر مهم اما آزاردهنده این واقعیت است که تا حدودی ناشیانه در بالای داشبورد ادغام شده است، شکل بزرگ آن در جلوی لبه قاب نمایشگر دیجیتال بیرون زده است تا شکافی ناخوشایند ایجاد کند که هر بار که می‌خواستم مرا آزار می‌دهد. در ماشین.

در یک نکته خوشحال کننده، نوار لمسی کنترل تهویه مطبوع اکنون به طور دائم در پایین صفحه نمایش قرار دارد، بنابراین هر بار که سعی می کنید تهویه مطبوع را تنظیم کنید، برخورد رو به رو نخواهید داشت، و لغزنده های کنترل گرمایش بحث برانگیز اکنون هستند. دارای نور پس زمینه برای اینکه مجبور نباشید با تعریق یا لرزیدن در تاریکی به خانه بروید. اما شاید خوش‌آمدترین معرفی – یا معرفی مجدد – برای سال 2024، مجموعه‌ای از دکمه‌ها و کلیدهای خوش‌منظره روی پره‌های فرمان باشد. پانل‌های لمسی ناامیدکننده خودروی خروجی برای تنظیم کروز کنترل و صدای استریو، کاملاً یک موفقیت چشمگیر در کلینیک‌های مشتریان نبودند، و تیگوان یکی از اولین ذینفعان بازگشت گسترده برند به کنترل‌های آنالوگ برای چنین عملکردهایی است.

وقتی صحبت از قدرت محرکه به میان می‌آید، پیشرانه‌های 1.5 لیتری بنزینی و 2.0 دیزلی کنونی، در کنار مهاربندی از هیبریدی‌های پلاگین بنزینی (201 یا 268 اسب‌بخار) با قابلیت شارژ سریع DC و با افزایش برد الکتریکی خود تا مسافت 62 مایلی شمالی، برمی‌گردند. که روسای می گویند به این معنی است که تیگوان می تواند عمدتاً به عنوان خودروی برقی مورد استفاده قرار گیرد، و از نوشیدنی داینو صرفاً برای تسهیل آن گردش های گاه به گاه بین کانتری استفاده می شود.

یک لحظه سکوت در اینجا برای فولکس واگن تیگوان R تماماً 326 اسب بخاری، که پس از مدت کوتاهی و دو ساله به طرز گیج کننده ای به کتاب تاریخ سپرده شده است و 4WD PHEV را به عنوان برترین نسل برای نسل سوم باقی می گذارد. عزاداری انجام شد؟ بیایید کرک کنیم.

نمونه اولیه «75-80٪ تمام شده» ما دارای موتور دیزلی بود که مانند خودروی امروزی به طرز رضایت‌بخشی احساس می‌کرد (و – باید گفت – کم‌رنگ کشاورزی) داشت، اگرچه انتظار می‌رود بهبود جزئی در عملکرد و کارایی به همراه داشته باشد.

اما تمرکز این درایو نمونه اولیه در مرحله آخر بیشتر بر روی نمونه‌برداری از نتایج یک تعمیر اساسی شاسی متمرکز شده است، با دمپرهای دو سوپاپه جدید که نوید می‌دهند به طور قابل‌توجهی هم بهبود و هم پاسخگویی را در مقایسه با خودروی خروجی، که توسط یک Vehicle Dynamics کنترل می‌شود، افزایش دهند. برنامه مدیر مشترک با هیچ کس دیگری جز فولکس واگن گلف GTI نیست. تند.

همه اینها به تغییرات قابل توجهی جامع در تنظیمات تعلیق تبدیل می شود، که به سادگی نشان داده شده و توسط یک مقیاس کشویی جدید بر روی صفحه لمسی کار می شود که حدود 15 درجه از تنوع بین حداکثر راحتی و اسپرت را ارائه می دهد.

در حالت اول، تیگوان از آسفالت و سنگفرش های خرد شده گوشت چرخ کرده درست می کند و حرکات عمودی چرخ و شاسی را به قدری تمیز از هم جدا می کند که سواری ثانویه را کاملاً متحول می کند و این هک خانوادگی فروتن را با قدرت برتر واقعی آغشته می کند. مهندسان به ما می‌گویند فولکس‌واگن یک سواری با فرش جادویی نمی‌خواست و به عنوان مثال به ویژگی‌های ابر مانند سیتروئن DS قدیمی اشاره می‌کردند. در عوض، هدف افزایش چشمگیر راحتی در مسیر مستقیم و حفظ حس ارتباط با جاده بود، که مورد دوم عمدتاً از طریق بازخورد ملایم اما ملموس در مورد نواقص از طریق ستون فرمان و – تا حد بسیار کمتری – پایه صندلی به دست آمد.

به این ترتیب، سواری شناور و نرم است، اما در حالت غوطه‌ور شدن متوقف می‌شود، و رول به‌خوبی کنترل می‌شود که در هسته‌اش یک خودروی خانوادگی نزدیک به 1.7 تن و قد 1640 میلی‌متری با نیاز کمی (در صورت وجود) باقی می‌ماند. برای ارائه هر نوع پاداش پویا.

این سؤال واضح است: واقعاً چند نفر از دارندگان هیجان‌انگیز Tiguan 2.0 TDI می‌خواهند روی رابط به سمت راست بکشند و سیستم تعلیق را روی Sport تنظیم کنند؟ فولکس‌واگن فکر می‌کند که این برای مواقعی است که شما یک روز طولانی در محل کار داشته‌اید، بچه‌ها در ماشین نیستند و دوست دارید راه طولانی را به خانه برسانید، اما توهم نداشته باشید که تیگوان به‌عنوان نوعی فیزیک دوباره اختراع شده است. -خودروی Q شکارگر و شکارکننده برای سومین سفرش.

حتی با وجود دمپرها در سفت‌ترین تنظیمات و فرمان تنظیم شده برای مقاومت و سنگینی بیشتر، نمی‌توان از محدودیت‌های دینامیکی ناشی از قد بلند و مرکز ثقل بالای یک SUV و چیزی فراتر از یک رویکرد کمی مشتاقانه در پیچ‌ها دور شد. آیا می‌خواهید در حالی که بدنه در پیچ‌ها فرو می‌رود، از تکیه‌گاهی به آن دیگر بلغزید.

این که فولکس‌واگن برای ارائه این شخصیت دوگانه بسیار قدردانی می‌کند، در زمینه چنین بخش بالینی و عقیمی از بازار، بسیار قدردانی می‌شود، اما در حقیقت، سواری خشن و هیجان‌انگیز که باید در ازای یک پیچ‌ها کمی تندتر با آن مبارزه کنید، به نظر می‌رسد. کمی یک معامله رم است، بنابراین شما تعجب می کنید که آیا رانندگان ممکن است فقط با دو سوم سمت چپ مقیاس لغزنده راضی بوده باشند یا خیر.

با این حال، در هر زمان، قفسه فرمان جدید سریع، دقیق و قابل پیش‌بینی است و به ایجاد اطمینان در محیط‌های سخت‌تر کمک می‌کند. به‌خاطر دقیق‌تر بودن، ما به سختی وارد چند پیچ ​​سفت شدیم و نتوانستیم حس واقعی کم‌فرمان‌سازی را برانگیختیم – این تصور فولکس‌واگن را تایید کرد که اگر واقعاً می‌خواهید، می‌توانید موهای تیگوان را پس از رها کردن بچه‌ها رها کنید. مدرسه

اما جدی بودن، این چیزی نیست که تیگوان واقعاً باید انجام دهد – و خریداران بالقوه به طرز چشمگیری بیشتر نگران تمایل آن به ارائه رانندگی بدون سر و صدا و حمل و نقل روزانه بدون شکایت خواهند بود. و در واقع این کار را انجام خواهد داد: Mk3 Tiguan با فاصله بین دو محور 2681 میلی‌متری سلف خود، اما با 10 میلی‌متر فضای سر بیشتر و صندوق عقب 33 لیتری بزرگ‌تر از مدل قبلی خود، همچنان وعده عملی بودن SUV بزرگ را در یک بسته نسبتا جمع‌وجور – به دنبال حفظ اعتبار خود به عنوان « گلف کراس اوورها.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا محافظت شده میباشد